Frida Kahlo Fotoğrafları Sergisi Açıldı - Son Dakika

Frida Kahlo Fotoğrafları Sergisi Açıldı

3 yıl önce

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Meksika Büyükelçiliği işbirliğiyle düzenlenen Frida Kahlo ve Diego Rivera'nın fotoğraflarından oluşan sergi, Antalya Kültür Merkezi fuaye alanında açıldı.

Frida Kahlo Fotoğrafları Sergisi Açıldı, System.String[]

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Meksika Büyükelçiliği işbirliğiyle düzenlenen Frida Kahlo ve Diego Rivera'nın fotoğraflarından oluşan sergi, Antalya Kültür Merkezi fuaye alanında açıldı.


Çağdaş Meksika Filmleri Festivali kapsamında Meksikalı ünlü ressam Frida Kahlo ve Diego Rivera'nın fotoğraflarından oluşan "Yolun Yarısında Bir Tebessüm" adlı sergi sanatseverlerle buluştu.


Sergiye Meksika Kültür Ateşesi Jose Cardenas, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Dünya Vatandaşları Örgütü Başkanı Dr. Younghoon Kwaak ve Antalyalı sanatseverler katıldı.


Sergi açılışında konuşan Cardenas, Antalya'da bu serginin açılması ve Meksika Film Festivali gibi iki önemli kültürel etkinlikte bulunmaktan onur ve mutluluk duyduğunu ifade etti.


Cardenas, Meksika'da yaşanan iki büyük depremin ardından Türkiye'nin göstermiş olduğu ilgi ve destek için de teşekkür etti.


Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim de, Başkan Menderes Türel'in Antalya'nın bir sanat, kültür, bilim, tarih merkezi olma noktasında kendilerine yol gösterdiğini dile getirdi.


Evrim, "Bilhassa UNESCO nezdinde bir dünya sinema şehri olma çabalarımızın parçası olarak dünyadaki bütün sinema aktivitelerini desteklemek arzusundayız." dedi.


Meksika'nın Türkiye ile pek çok benzer yönleri olduğunu ifade eden Evrim, "Çalışan, gelişmekte olan, tarihi güçlü, sempatik bir ülke olan Meksika'nın sinemasını anlatacak bir festivali başlatmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu vesile ile meşhur ressam Frida Kahlo'nun bazı fotoğraflarını sergileme fırsatı bulduk. Meksika Büyükelçiliğine de çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.


Öte ayndan, film gösterimleri 1 Ekim tarihine kadar devam edecek. Sergi ise 6 ekime kadar gezilebilecek.

Haber Yayın Tarihi: 29.09.2017 03:07 Kaynak: AASon Dakika

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Lanet" dediği Çukur dizisinden cevap geldi
Esra Erol'da sosyal medyanın gerçek yüzü ortaya çıktı! Karşısında görünce şaşkına döndü Eşinden farklı cinsel isteklerde bulundu, olumsuz yanıt aldı! 'Bakımsızsın' diye hastanelik etti