Dursun Özbek: Kotayı Aşmışız, Transfer Bitti - Son Dakika

Dursun Özbek: Kotayı Aşmışız, Transfer Bitti

28.01.2016 14:04
Dursun Özbek: Kotayı Aşmışız, Transfer Bitti, System.String[]

UEFA'dan gelen ihtar sonrası Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "2014 yılında UEFA ile yaptığımız anlaşma gereği kotayı aşmışız. Transferi bu nedenle durduruyoruz." dedi.

Önce Denizli ardından Dursun Özbek, Galatasaray'da transfer döneminin son bulduğunu açıkladı. Mustafa Denizli, sarı-kırmızılıların bugünkü antrenmanı sonrası UEFA'dan gelen haberler doğrultusunda olası transferlerin askıya alındığını söyledi. Konuya dair bir açıklama da başkan Dursun Özbek'ten geldi.

BURAK YILMAZ KONUSU

Futbolun Zirvesi adlı toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özbek, "Şu ana kadar Burak Yılmaz ile bana mesaj, mektup ya da teklif gelmedi. Hepsi söylenti. Hiçbir teklif almadık. Burak bizim önemli futbolcumuz, ondan kurtulmaya çalışıyoruz gibi gösteriyorlar. Kariyeri için iyi teklif alırsa git derim" dedi.

TRANSFERDE SON DURUM

Sarı kırmızılı ekibin transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Özbek, "2014 yılında UEFA ile yaptığımız anlaşma gereği kotayı aşmışız. Transferi bu nedenle durduruyoruz. UEFA harcamalarımızı 2014 anlaşmasına uyarlamamızı ve 10 milyon Euro'dan fazla zarar etmememizi istiyor" ifadelerini kullandı.

DURSUN ÖZBEK, 'FUTBOL ZİRVESİ' TOPLATISINDA KONUŞTU

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "İleriye dönük bir organizasyon. Dünyada futbol ekonomisi, 50 yıldan bu yana görüyorum ki bu kadar hızlı büyüyen ve gelişen ekonomi yoktur herhalde. Türkiye UEFA'daki yerini bir kez daha anlamaktadır. Biz UEFA'da büyük yarış veriyoruz. Sıkletler aynı değil. Ağır sıklet ve tüy sıklet gibi duruyoruz Premİer Lig"le bır takımla eşleştiğimiz zaman. Bu ancak bir yönetim disiplini ile birlikte yöneltilebilir. Kulüpler Birliği Süper Lig A.Ş.'nin getireceği faydalar büyük. Ama bu doğru orantılı olmalı. Pasta büyüyecek şüphesiz. Premier Lig'le aynı kulvarda olmamız lazım. Seyir zevki daha yukarlara taşınması lazım. Elbette kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Burada işibirliği, herbirimizin bir rolü olduğunu unutmamamız lazım. Bütçesi en düşük takım bile bu Süper Lig A.Ş.'nin bir parçası olduğunu bilmeli. Bu organizasyona inanıyorum ve güveniyorum. Finansal manada Fikret Orman durumu özetledi. Para kolay bulunuyor. Fonlar, bankalar ve kolay bulunan parayı iyi yönetirseniz kulübü finansal açısından iyi yönetirsiniz. Bunu iyi yapmadığınız zaman takılıp düşersiniz. Kulübüme bu disiplini getirmek için çalışıyorum. Kulübe geçmişteki sorun nedeniyle futbol aktivitelerini tam manasıyla yerine getiremiyorsunuz. Alman konuşmacı mağaza zincirindeki dönen parayı 50 milyon Euro'dan bahsetti. Bizdeki oranı değerlendirdiğiniz zaman, aradaki uçurumu tahmin edebilir misiniz."

Dursun Özbek: Kotayı Aşmışız, Transfer Bitti

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dursun Özbek: Kotayı Aşmışız, Transfer Bitti - Son Dakika


Son Dakika

Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Bakan Koca, vaka sayısı yüzde 100 artan 5 ili paylaşıp uyardı: Tedbirin olmadığı yerde tehdit devam ediyor Yılmaz Vural'ın doktorundan açıklama: Durumu ciddiyetini koruyor Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü Genelev kraliçesi Manukyan'ın mirası davasında, çocuğunun olmadığını gösteren belge mahkemeye verildi Genç kadının hazin sonu! Düğününden 4 gün sonra koronadan öldü Koronavirüse yakalanan ünlü oyuncu Bahar Şahin diziden ayrıldı Hijyen kurallarını hiçe sayıp sahte peynir üreten firma, 55 bin lira ceza kesilerek kapatıldı