Son Dakika Haberleri: Galata Türkleri Kitabı

Galata Türkleri Kitabı

5 yıl önce

Galata Türkleri Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Galata Türkleri Kitabı kitabının kısa özeti.

Galata Türkleri Kitabı, System.String[]
Yazar, Tanzimat'tan itibaren siyasi ve bürokratik alanlardaki etkinliğiyle ya tek başına ya da iktidarın etkin kanadını oluşturan Galata Türklerinin, Cihan Sultanı Abdülhamid Han'ı darbe ile tahtan indirdikten sonra iktidardaki gücünü artırarak genişletmesine karşın devlette çöküşe neden olduğunu belirtmektedir.
Galata Türkleri'nin Menderes dönemi ile kaybettiği gücünü 60 darbesi ile toparlamaya çalıştığı, 1980, 28 Şubat ve 27 Nisan darbe girişimleri ile bu gün de iktidarını sürdürebilme hamlelerinde bulunduğuna dikkat çekmektedir.
Günümüzde etkisini bürokrasi, yargı ve siyaset üzerinden sürdürmeye çalışan Darbeci Galata zihniyetine dikkat çeken yazarı, bu çabası nedeniyle tebrik ediyorum.
Hüsnü TunaYazar: Cenap Şirin
Yayınevi: Karatay Akademi Yayınları

ISBN: 9786051131658
Boyut: 13,5x21,5
Sayfa Sayısı: 256
Basım Yılı: 2014-10
Basım Yeri: İstanbul
Cilt Durumu: Kuşe
Kağıt Türü: 2. Hamur
Dil: Türkçe


Haber Yayın Tarihi: 12.11.2014 12:37 Genç kızın hareket halindeki otobüsten düşüp öldüğü olayda dikkat çeken detay! Ekrem İmamoğlu: Böyle bir yere çocuğum, eşim girmez Kendall Jenner çıplak fotoğrafıyla takipçilerinin aklını başından aldı!