Son Dakika Haberleri: Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Pazartesi Günü CAS'a Başvuracağız

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Pazartesi Günü CAS'a Başvuracağız

5 gün önce

İsviçre'de UEFA Başkanı Ceferin ile görüşme gerçekleştiren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Pazartesi günü CAS'a başvuracağız. Yeniden gözden geçirmenin yanlış olduğu şeklinde bu başvuruyu yapacağız." diye konuştu.

İsviçre'de UEFA ile görüşen Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz TRT Spor canlı yayınında, "UEFA'ya tekrar tekrar mali durumumuzu anlattık. Türk futbolu ve Galatasaray için olumlu bir karar çıkacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Mustafa Cengiz'in açıklamaları şu şekilde;

"Çok uzun yıllardan gelen sorunların tek defa da çözülmesi mümkün olmuyor. Disiplin komitesi 5 ay boyunca inceleyip şans verdi. 4 yıllık yapılandırma anlaşması yaptı. Gördüğüm kararıyla Hakimler Kurulu'nun bir itirazı var. Bizim de buna itirazımız var. Sonuçta sözleşme imzaladık. CAS durumu var. CAS'a gitmeyi düşünüyoruz. Pazartesi CAS'a başvuracağız.Sebep, bu yeniden gözden geçirmenin yanlış olduğu. 142 milyon Euro'luk zararın göz ardı edildiğini iddia ediliyorlar. Biz de giderek düzelmeye geçtiğimizi söyledik. Son 3 aylık bilançoyla çok daha iyi duruma gittiğimiz görüldü. Biz masal okumuyoruz. Realitede biz bu gözden geçirmeye gerek yok diyoruz. Tabii CAS bir süreç. Bunu da bilinçli yapıyoruz. Pazartesi günü CAS'a başvurmayı düşünüyoruz"


YORUMLAR (3)


Galatasaray'da Fatih Terim'in Sözleşmesi Uzatıldı, Tecrübeli Hoca, Boş Mukaveleye İmza Attı Portekiz Liginde Trofense Forması Giyen Telmo Castanheira, Röveşata Golüyle Sezona Damga Vurdu

Germani Brescia Leonessa'yı Sahasında Konuk Eden Galatasaray, Son Çeyrekte Galibiyete Uzandı: 84-76 Boş Mukaveleye İmza Atan Fatih Terim, Senelik 20 Milyon TL Kazanacak