Son Dakika Haberleri: Galatasaray'ın Kasası Dolacak, 1 Milyar TL

Galatasaray'ın Kasası Dolacak, 1 Milyar TL

26 gün önce

Galatasaray şampiyonlukla birlikte büyük bir maddi gelire de kavuştu. Şampiyonlar Ligi ile birlikte 15 milyon euroluk ayak bastı parasını garantileyen Aslan, şampiyonluk primleri ile birlikte kasasına yaklaşık 1 milyar TL'yi koyacak.

Galatasaray'a 22. şampiyonlukla birlikte adeta para yağacak. Aslan, tarihinde 14. kez UEFA Şampiyonlar Ligine katılma başarısını gösterdi. Bu alanda ligin de zirvesinde yer alan sarı kırmızılılar 15 milyon euroluk Şampiyonlar Ligi ayak basma primini de almaya hak kazandı. Sarı-kırmızılılar, ligde topladıkları puanlar için de 63,7 milyon TL'lik prime hak kazanırken, Şampiyonlar Ligi ve ticari gelirlerle birlikte yaklaşık 1 milyar TL kazanacak. Bu paranın 220 milyon TL'si yayın geliri olarak kasaya girecek. UEFA'dan gelecek 262 milyon TL ile birlikte ticari gelirler (yaklaşık 290 milyon TL) ve maç günü gelirleri (loca, kombineden 228 milyon TL) de buna eklendiğinde sarı-kırmızılılar büyük bir maddi kaynağa kavuşmuş olacaklar.

TRANSFERDEN CİDDİ GELİR ELDE EDİLDİ

Cimbom ayrıca bu sezon transferde de önemli rakamlar kazandı. Sezon içerisinde transfere 25,5 milyon euro harcayan Galatasaray, sattığı futbolculardan ise 30,8 milyon euro kasasına koydu. Sarı kırmızılılar, transferden 5,3 milyon euro kâr etti. Şampiyon olduğu sezonda transferleriyle dikkat çeken Galatasaray'da Ozan Kabak, 11 milyon euro olan satış bedeliyle Türkiye'de altyapı eğitimini alarak yurt dışına giden oyuncular arasında en fazla bonservis bedeli ödenen 3. futbolcu unvanını almıştı.

Galatasaray'ın Kasası Dolacak, 1 Milyar TL
Cenk Tosun Formayı Giydi Şampiyonluğu Kutladı

Orhan Ak'tan Fatih Terim Sözleri: Bana Tokat Attı

Fatih Terim, Cüneyt Çakır'dan Özür Diledi

Galatasaray'ın Yıldız İsmi Feghouli'ye Dev Talip

Haber Yayın Tarihi : 20.05.2019 04:04 

YORUMLAR


İstanbul'un göbeğinde dehşet! Sokakta yürüyen gencin suratına tiner attılar Tarla gibi sürülen caretta caretta kumsalında 50 yuva yok oldu Tarihi yayına saatler kala Küçükkaya'dan ilginç açıklama: Yapamazsam kınarsınız