Gambiya Devlet Başkan Yardımcısı Joof, Hindistan'da hayatını kaybetti - Son Dakika
Güncel

Gambiya Devlet Başkan Yardımcısı Joof, Hindistan'da hayatını kaybetti

Gambiya Devlet Başkan Yardımcısı Joof, Hindistan\'da hayatını kaybetti

Gambiya Devlet Başkan Yardımcısı Badara Joof, Hindistan'da yaşamını yitirdi.

18.01.2023 14:58  Güncelleme: 15:02
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gambiya Devlet Başkan Yardımcısı Badara Joof, Hindistan'da yaşamını yitirdi.

Gambiya Devlet Başkanı Adama Barrow, Joof için yayımladığı başsağlığı mesajında, "Başkan Yardımcım Badara Joof'un hayatını kaybettiğini üzüntüyle duyuruyorum." ifadesini kullandı.

Barrow, kısa bir süre önce rahatsızlanan Joof'un Hindistan'da tedavi gördüğü sırada hayatını kaybettiğini belirtti.

Gambiyalı siyasetçi Joof, 2022'den bu yana devlet başkan yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Joof, 2017 ile 2022 yılları arasında Yüksek Öğrenim, Araştırma, Bilim ve Teknoloji Bakanı olarak da görev yapmıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gambiya Devlet Başkan Yardımcısı Joof, Hindistan'da hayatını kaybetti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Karabük'te çıkan örtü yangını söndürüldü
  17:19 Karabük'te çıkan örtü yangını söndürüldü

  Kahyalar köyü yakınlarında çıkan örtü yangını, Karabük Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından söndürüldü. Yangında yaklaşık 5 dönümlük alan zarar gördü.

 • Ordu'da Motosikletli Kuryeler Trafik Kazalarına Dikkat Çekti
  17:19 Ordu'da Motosikletli Kuryeler Trafik Kazalarına Dikkat Çekti

  Ordu'da motosikletli kuryeler, trafik kazalarına dikkati çekmek amacıyla konvoy oluşturdu. Ordu Motosikletli ve Motosikletsiz Kuryeler Derneği üyeleri, şehir turu atarak motosikletli kuryelerin mesleki haklarına ve yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekti. Protestoya, bir süre önce bacağını kaybeden kurye Cemil Bilgili de destek verdi.

 • Fransız Aile İsrail'in Filistin'e Saldırılarına Tepki İçin Bisikletle Yola Çıktı
  17:12 Fransız Aile İsrail'in Filistin'e Saldırılarına Tepki İçin Bisikletle Yola Çıktı

  Yousef ve Matilde Najmeddin çifti, 4 çocuğu ile birlikte İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki göstermek ve bunu duyurmak amacıyla Fransa'dan yola çıktı. Eşek arabasıyla Bulgaristan'a kadar gelen aile, orada tanıştıkları Amedeo Giacomini ile bisikletle Kocaeli'ye kadar geldi. Filistin'e destek için yola çıkan grup, yıl sonunda Filistin'e varmayı planlıyor.

 • Özgür Özel, Manisa Salihli'de:
  17:09 Özgür Özel, Manisa Salihli'de: "Biz Kimseyi, Yoksulu, Esnafı, Çiftçiyi, İşçiyi, Yaşlısını, Gencini Dışarıda Bırakmayan Türkiye İttifakıyız"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa Salihli'de; "Biz kimseyi dışarıda bırakmayan, yoksulu, esnafı, çiftçiyi, işçiyi, yaşlısını, gencini kimseyi dışarıda bırakmayan Türkiye ittifakıyız ve artık bu ülkede sadece belli çevrelerin çıkarları koruyanlara karşı halkın, kentin çıkarlarını korumak için, kent suçlarına engel olmak için oylarınıza talibiz. 31 Mart’a kadar durmadan, duraksamadan çalışıp hep beraber bu seçimi kazanacağız" dedi.

 • Esenyurt'ta Cami Minaresinde Güçlendirme Çalışması Sırasında Kaza
  17:07 Esenyurt'ta Cami Minaresinde Güçlendirme Çalışması Sırasında Kaza

  Esenyurt'ta bir cami minaresinde güçlendirme çalışması yapılırken vinç yardımıyla bağlanan halatın çıkması sonucu petek ve külah kısmı bir binaya çarparak zemine düştü. Olayın güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ve havadan çekilen cami onarımı görüntüleri paylaşıldı. Yaralanma veya can kaybı yaşanmazken, düşen kısımların kaldırılması için çalışma başlatıldı.

 • AB'nin Küresel Dönüşümleri Şekillendirme Kabiliyeti
  17:07 AB'nin Küresel Dönüşümleri Şekillendirme Kabiliyeti

  Antalya Diplomasi Forumu kapsamında düzenlenen panelde, AB'nin küresel dönüşümlere yanıt verebilme kabiliyeti ve değişen dünyanın koşullarına ayak uydurabilme olanakları ele alındı. Panelde, Lüksemburg Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Xavier Bettel, Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanı İgli Hasani, AB Dış İlişkiler Dairesi Direktörü Angelina Eichhorst, eski Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar-Kitarovic ve eski İspanya Dışişleri Bakanı Ana Palacio konuşmacı olarak yer aldı. Panelde, küresel sorunlara karşı ortak çözümlere ihtiyaç duyulduğu vurgulandı ve AB'nin bu konuda harekete geçme hızının yavaş olduğu eleştirilerine yanıt verildi.

 • Cumhur İttifakı'nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, Marmaris Körfezi'nde balçık temizleme çalışmalarına başlayacak
  17:04 Cumhur İttifakı'nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, Marmaris Körfezi'nde balçık temizleme çalışmalarına başlayacak

  Aydın Ayaydın, Marmaris ve Fethiye koylarının balçık dolmuş halini gördüğünü belirterek, Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla bakanlıkların bölge için çalışma başlattığını ve iki gemi görevlendirildiğini söyledi. Gemiler, Marmaris ve Fethiye koylarında dip taraması yapacak ve elde edilecek bulgularla temizleme yöntemi belirlenecek. Ayaydın, Marmaris ve Fethiye körfezlerinin temizlenmesi için mücadele edeceğini belirtti.


Advertisement