Gebze'ye Yeni Adliye Binası - Son Dakika

Gebze'ye Yeni Adliye Binası

15.02.2012 15:20
Gebze'ye Yeni Adliye Binası

Atıl durumdaki Eski Devlet Hastanesi binası Adliye Binası olarak hizmet verecek.

Adliye Binası olarak hizmet vermesi kararlaştırılan Eski Devlet Hastanesi binasının bakım ve onarımını Gebze Belediyesi yapacak ve hizmete hazır hale getirecek.

Gebze İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, beraberinde Gebze Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bağcı ve Gebze Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Şerafettin Saka ile birlikte Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'e teşekkür ziyaretinde bulundu. Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Sipahioğlu'nun da hazır bulunduğu ziyarette gündem yeni faaliyete geçecek mahkemelerin hizmet vereceği İlyas Bey Caddesi üzerindeki eski devlet hastanesi binası idi.

ADLİYEDE YENİ MAHKEMELER AÇILACAK

Gebze Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bağcı, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun Gebze Adliyesinde yeni mahkemeleri faaliyete geçirme isteğinde bulunduğunu belirterek, "Gebze Adliyesinde yerimiz olmadığı için yeni mekan talebinde bulunduk. Sayın Valimiz yeni açılacak mahkemeler için eski devlet hastanesi binasını tahsis etti. Gebze Belediyesi de bakım ve onarımını üstlenerek bina sorunumuz çözüldü. Kendilerine müteşekkiriz" dedi.

Gebze Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Şerafettin Saka ise, Gebze Adliyesi'nin iş yükü bakımından Türkiye'nin en yoğun adliyelerinden biri olduğunu belirterek, "yeni mahkemelerin kurulma aşamasında adliyenin bazı birimlerinin başka bir mekana taşınması gündeme geldi. Bina sorunun ortak çabalar ve işbirliği sonucu çözüme kavuşması Adliye camiasını mutlu etti" diye konuştu.

KÖŞKER: SÜREKLİ BÜYÜYEN GEBZE'NİN YENİ MEKANLARA İHTİYACI VAR

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker de, Gebze'nin sürekli büyüyen ve gelişen bir şehir olduğunu belirterek, "Adliyemizin ihtiyacı olan bölümlerin bir an evvel faaliyete geçmesi için üzerimize düşen görevi yapmaya her zaman hazırız. Yeni adliye binasının ihale çalışmaları devam ediyor. Bu süreçte hizmetlerin aksamaması için ikinci bir adliye binasına ihtiyaç vardı. Milletvekillerimiz ve valimiz eski devlet hastanesi binasının atıl durumdan kurtarılarak adliye binası olarak kullanılmasını uygun gördü. Gebze Belediyesi olarak bizler de vatandaşlarımızın mağdur olmaması için eski devlet hastanesi binasının onarım ve bakımını yaparak hizmete hazır hale getireceğiz" dedi.

KARABULUT: KATKIDA BULUNANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Gebze İlçe Kaymakamı Salih Karabulut da, adliyenin mekan sorununun çözüme kavuşmasında katkısı olan herkese teşekkür ederek, "Gebze gibi büyük bir şehirde yeni mahkemelere, yeni mekanlara ihtiyaç var. Adaletin bir an önce tecelli etmesi, gecikmemesi için bina sorununun çözülmesi gerekiyordu. Milletvekillerimizin ve valimizin uygun görmesi ile eski devlet hastanesi binasını adli hizmetlere tahsis ederek, hem bu bina atıl durumdan kurtuldu, hem de adliyemizin mekan sorunu çözülmüş oldu" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Gebze'ye Yeni Adliye Binası - Son Dakika


Advertisement