"GEÇMİŞTEN Günümüze Beylikdüzü" Bir Kitapta Toplandı - Son Dakika

"GEÇMİŞTEN Günümüze Beylikdüzü" Bir Kitapta Toplandı

Atatürk Büstü'ne Beylikdüzü Kaymakamlığı, Beylikdüzü Belediyesi ve Garnizon Komutanlığı'nın çelenk koymasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Tören sonunda ilçenin neredeyse 100 yıl öncesine dayanan tarihinin anlatıldığı "Geçmişten Günümüze Beylikdüzü" kitabının tanıtım lansmanı gerçekleşti.

Tüm ülkede coşkuyla kutlanacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Beylikdüzü Kaymakamlığı, Beylikdüzü Belediyesi ve Garnizon Komutanlığı belediye başkanlık önünde resmi tören gerçekleştirdi. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla tören sona erdi. Törenin sonunda yine aynı noktada geçmiş aylarda çekilen "Geçmişten Günümüze Beylikdüzü" adıyla ilçe halkıyla buluşan belgeselin yine aynı isimle çıkan kitabının tanıtımı yapıldı.

Osmanlı Arşivlerinden Beylikdüzü Belgeleri

Çok daha kapsamlı bir şekilde, Osmanlı arşivlerinden çıkarılan belgelerle ve ilçede yaşanmış olayların gerçek tanıklarıyla Beylikdüzü'nün 100 yıllık tarihini içeren kitabın Genel Yönetmenliğini Cengiz Özkarabekir yaptı. Kitabın Yazarlığını Hulusi Üstün ve bölüm yazarlıklarını da Arif Kolay, Şefik Memiş, Ali Murat Güven, Haldun Hürel üstlendi. Gerçekleşen tanıtımda içerisinde belgesel DVD'sinin de bulunduğu 500 adet kitap vatandaşlara dağıtıldı.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Beylikdüzü Anıları da Kitapta

Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Tarihini öğrenmeyen, tarihiyle yüzleşmeyen toplumların geleceği mutlak sıkıntıdadır. Biz bu kitabı burada yaşayan herkesin buraya olan sorumluluğunun daha da artması dileğiyle tasarladık. Okudukça her sayfasında bu topraklara daha da dikkatli davranmamız gerektiğini fark edeceksiniz." dedi. Kitabın içerisinde Mustafa Kemal Atatürk'ün Beylikdüzü'nü ziyaret ettiği Angurya Çiftliği'ni de anlattığını göreceksiniz." diyen Başkan İmamoğlu, kitabın ilçeye hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

YORUMLAR

Son Dakika

Galatasaray ve Başakşehir'in ilgilendiği Koray Günter, transfer için İstanbul'a geldi Sevgilisinin evine giden genç kızın 4. kattan düşme anı güvenlik kamerasında İntihar eden annesini görünce sinir krizi geçirip bileklerini kesti Sadece 20 TL'ye internet paketi almak istemişti! 26 bin lirasından oldu Çeyrek altın üretimi geçen yılın temmuz ayına göre iki kat arttı Antalya'da termometreler 40'ı görünce turistler sahillere akın etti Şişirdiği lastik patlayınca 5 metre savrulan tamirci, feci şekilde can verdi Şanlıurfa Valisi, tebdili kıyafet koronavirüs denetimine çıktı Merkez Bankası'nın yıl sonu anketinde dolar tahmini yükseldi Zübeyde'nin çiftçilik hayalini kabusa çevirdiler! Önce taciz edildi sonra darp "Zavadanak" sözüyle fenomen olan şahıs, hapis cezasına çarptırıldı Muhabirin "Söylediğiniz yalanlardan pişman mısınız" sorusu Trump'ı sessizliğe boğdu Galatasaray, Kasımpaşa'yla sözleşmesini fesheden Fatih Öztürk'le anlaştı Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kemal Reis, Yunan gemisine gereken cevabı verdi Kaza mı cinayet mi? Sevgilisinin evinin penceresinden düşen genç kız hayatını kaybetti