Genç Kızılay, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan pidesi dağıttı - Son Dakika

Genç Kızılay, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan pidesi dağıttı

13.05.2021 16:02

Genç Kızılay, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan pidesi dağıttı Kastamonu Genç Kızılay gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan pidesi dağıtıldı.

Genç Kızılay, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan pidesi dağıttı

KASTAMONU - Kastamonu Genç Kızılay gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan pidesi dağıtıldı.

Kastamonu Genç Kızılay gönülleri, korona virüs salgını sebebiyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında evlerinden çıkamayan vatandaşlara Ramazan pidesi ikram etmek için çalışma başlattı. Gönüllüler, fırından aldıkları pideleri poşetlemesinin ardından dağıtacakları mahalleye hareket etti. Sosyal mesafe kuralına dikkat eden ekipler, evlerinden çıkamayan vatandaşlara Ramazan pidesi dağıttı. Bazı vatandaşlar pidelerini balkonlarından sarkıttığı sepetle aldı.

"Bayramlarını kutladık"

İhtiyaç sahibi ailelere ulaşmak için yola çıktıklarını belirten Kastamonu Genç Kızılay Başkanı Av. Tuğçe Gülşen, "Bugün Genç Kızılay ekibimizle birlikte Kastamonu'da Esentepe Mahallesine geldik. Burada pide dağıtımı yapıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere ulaşmak üzere yola çıktık. Bilindiği üzere Türk Kızılayı kuruluşundan itibaren nerede kendisine ihtiyaç duyulursa orada olan bir kuruluştur. Şu anda da bu amacı hizmet üzere arkadaşlarımızla birlikte buradayız. Halkımızla sohbet ettik. Ramazanlarını kutladık, bayramlarını kutladık. Hem de Ramazan ayı olduğu için pidelerini ailelere ikram ettik. Kızılay'a uygun işler yapmak üzere faaliyet gösteriyoruz. Bu amaç doğrultusunda hareket ediyoruz" dedi.

"Yaralarına dokunmak istiyoruz"

Hem yardım etmek, hem de vatandaşların yanında olduklarını hissettirmek için çalıştıklarını kaydeden Gülşen, şu ifadeleri kullandı:

"Amacımız sadece insanlara yardım götürmek değil, bir yandan da onların yanında bulunmak, onlarla sohbet etmek, onların yaralarına dokunmak. Bu amaç doğrultusunda şu anda buradayız. Arkadaşlarımızda tek tek özverili bir şekilde çalışarak bu işi gönüllü bir şekilde yapıyorlar.

Genç Kızılay, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan pidesi dağıttı
Genç Kızılay, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan pidesi dağıttı
Genç Kızılay, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan pidesi dağıttı
Genç Kızılay, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan pidesi dağıttı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Genç Kızılay, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan pidesi dağıttı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Yaşadığı rahatsızlıklarla gündeme gelen Seren Serengil'in son paylaştığı videoda resmen kemikleri sayıldı 14:57 Yaşadığı rahatsızlıklarla gündeme gelen Seren Serengil'in son paylaştığı videoda resmen kemikleri sayıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorulan 14:41 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorulan "İkinci bir babanız var mıydı?" soru beklenmedik bir cevap aldı: Annem bana babalık yaptı Gülümseten yanıt! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağlığını soran genç kıza: Yıkılmadık, ayaktayız 14:25 Gülümseten yanıt! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağlığını soran genç kıza: Yıkılmadık, ayaktayız
Bakan Varank paçalarını sıyırıp dereye girdi! Paylaştığı fotoğrafa sosyal medyada gündem oldu 13:54 Bakan Varank paçalarını sıyırıp dereye girdi! Paylaştığı fotoğrafa sosyal medyada gündem oldu Genç kızın hayatını, özel görüntüleriyle tehdit ederek kabusa çevirdi! 50'ye yakın ankesörlü telefon kullanmış 13:34 Genç kızın hayatını, özel görüntüleriyle tehdit ederek kabusa çevirdi! 50'ye yakın ankesörlü telefon kullanmış Polis katillerinin sevkinde dikkatlerden kaçmayan ayrıntı! Meslektaşları, şehidin fotoğrafını yakalarında taşıdı 13:33 Polis katillerinin sevkinde dikkatlerden kaçmayan ayrıntı! Meslektaşları, şehidin fotoğrafını yakalarında taşıdı
Ölen oğlu için 13:30 Ölen oğlu için "Yanına geleceğim" diyerek ağıt yakan adam, Babalar Günü'nde yaşamını yitirdi Veyis Ateş 11:49 Veyis Ateş "Yok" demişti! Sezgin Baran Korkmaz görüşmesinin ses kaydı yayınlandı
Advertisement