Genç Mehmet Akif'ler Ankara'da Buluşacak - Son Dakika

Genç Mehmet Akif'ler Ankara'da Buluşacak

08.03.2015 11:14
Genç Mehmet Akif'ler Ankara'da Buluşacak, System.String[]

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca düzenlenecek etkinlikte İstiklal Marşı'nın kabulü ve milli şair Mehmet Akif Ersoy anılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca düzenlenecek etkinlikte İstiklal Marşı'nın kabulü ve milli şair Mehmet Akif Ersoy anılacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 81 ilden gelecek Mehmet Akif isimli gençler, milli şair Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı'nın kabulünü, düzenleyecek etkinlikte anacak.

Türkiye'nin dört bir yanından gelecek gençler, 11 Mart'ta Ankara'da buluşacak. İstiklal Marşı'nın kabul edildiği 12 Mart'ta ise etkinlikler düzenlenecek.

Taceddin Dergahı'nda saat 09.30'da Ahmet Yenilmez'in milli şair Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazmaya ikna diyaloglarını canlandırmasıyla başlayacak program, saat 14.15'te Birinci Meclis'teki Kurtuluş Savaşı Müzesi'nde, Hamdullah Suphi Tanrıöver'in okuduğu İstiklal Marşı'nın kabulünün canlandırılmasıyla sürecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın da katılacağı etkinlik, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde son bulacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Genç Mehmet Akif'ler Ankara'da Buluşacak - Son Dakika


Son Dakika

Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Son Dakika! Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Zengilan şehrini işgalden kurtardı Kılıçdaroğlu ve İnce, Bekir Coşkun'un cenazesinde yan yana saf tuttu Alanya maçında 11'e alınmayan Feghouli ısınma çalışmalarında yer almadı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Büyük zafer için tarih verildi: Azerbaycan 10-15 gün sonra toprak bütünlüğünü sağlayacak Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde Fleks makinesiyle boynunu kesen işçi feci şekilde can verdi