Genç Mehmet Akif'ler Ankara'da Buluşacak - Son Dakika

Genç Mehmet Akif'ler Ankara'da Buluşacak

5 yıl önce

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca düzenlenecek etkinlikte İstiklal Marşı'nın kabulü ve milli şair Mehmet Akif Ersoy anılacak.

Genç Mehmet Akif'ler Ankara'da Buluşacak, System.String[]

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca düzenlenecek etkinlikte İstiklal Marşı'nın kabulü ve milli şair Mehmet Akif Ersoy anılacak.


Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 81 ilden gelecek Mehmet Akif isimli gençler, milli şair Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı'nın kabulünü, düzenleyecek etkinlikte anacak.


Türkiye'nin dört bir yanından gelecek gençler, 11 Mart'ta Ankara'da buluşacak. İstiklal Marşı'nın kabul edildiği 12 Mart'ta ise etkinlikler düzenlenecek.


Taceddin Dergahı'nda saat 09.30'da Ahmet Yenilmez'in milli şair Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazmaya ikna diyaloglarını canlandırmasıyla başlayacak program, saat 14.15'te Birinci Meclis'teki Kurtuluş Savaşı Müzesi'nde, Hamdullah Suphi Tanrıöver'in okuduğu İstiklal Marşı'nın kabulünün canlandırılmasıyla sürecek.


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın da katılacağı etkinlik, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde son bulacak.

Haber Yayın Tarihi: 08.03.2015 11:14 Kaynak: AASon Dakika

Kızının yaptığı işten utanç duyan baba kızını boğup parçalara ayırdı
Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi Yarışmacıların soyunduğu programda görme engelliler için sesli anlatım yapılacak

Son Dakika Haberleri