Genç Vahkin Mikrohavzası Sulamaları Projesi'nin ihalesi tamamlandı - Son Dakika

Genç Vahkin Mikrohavzası Sulamaları Projesi'nin ihalesi tamamlandı

05.05.2021 18:23
Genç Vahkin Mikrohavzası Sulamaları Projesi'nin ihalesi tamamlandı, System.String[]

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce 10 bin 794 dekar tarım arazisinin cazibeli borulu şebeke ile sulanmasını sağlayacak Bingöl Genç Vahkin Mikrohavzası Sulamaları Projesi'nin ihalesi yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce 10 bin 794 dekar tarım arazisinin cazibeli borulu şebeke ile sulanmasını sağlayacak Bingöl Genç Vahkin Mikrohavzası Sulamaları Projesi'nin ihalesi yapıldı.

DSİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, modern sulama ile tarımda verim artışı, üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artış sağlanıyor.

Bingöl ve ilçelerinde, son dönemde su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor.

Bu kapsamda Bayırlı, Binekli, Çanakçı, Çaytepe, Dilektaşı, Doğanevler, Elmagünü, Gözütok, Kepçeli, Koçsırtı, Meşedalı, Pınaraltı, Sarmakaya, Yağızca, Yenisu, Garip köylerini kapsayan Genç Vahkin Mikrohavzası Sulamaları Projesi'nin ihale süreci tamamlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, projenin Bingöl'e hayırlı olmasını dileyerek, şunları kaydetti:

"Projenin tamamlanmasıyla Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Bayırlı, Binekli, Çanakçı, Çaytepe, Dilektaşı, Doğanevler, Elmagünü, Gözütok, Kepçeli, Koçsırtı, Meşedalı, Pınaraltı, Sarmakaya, Yağızca, Yenisu, Garip köylerinin 10 bin 794 dekar tarım arazisi, cazibeli borulu şebeke ile sulanacaktır. Projenin Bingöl'e hayırlı olmasını diliyorum. Bingöl Genç Vahkin Mikrohavzası Sulamaları işi kapsamında bölgede yapılacak sulu tarım ile milli ekonomiye yılda 13 milyon 680 bin lira katkı sağlanması hedefleniyor."

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Genç Vahkin Mikrohavzası Sulamaları Projesi'nin ihalesi tamamlandı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Fare istilasından kurtulamayan Avustralya, yeni bir felaketle karşı karşıya! Her yeri örümcek ağı sardı 10:55 Fare istilasından kurtulamayan Avustralya, yeni bir felaketle karşı karşıya! Her yeri örümcek ağı sardı Borçlarını yapılandıran Bağ-Kur'lular ekim ayında emekli olabiliyor 10:13 Borçlarını yapılandıran Bağ-Kur'lular ekim ayında emekli olabiliyor Çöp toplayarak KPSS'de Türkiye 25'incisi olan genç dolandırıldı! 40 bin lirasını kaptırınca çark etti: Ah eşek kafam 10:12 Çöp toplayarak KPSS'de Türkiye 25'incisi olan genç dolandırıldı! 40 bin lirasını kaptırınca çark etti: Ah eşek kafam
Ronaldo, tek hareketiyle Avrupa Şampiyonası sponsoruna 4 milyar dolar kaybettirdi 09:50 Ronaldo, tek hareketiyle Avrupa Şampiyonası sponsoruna 4 milyar dolar kaybettirdi Mehmet Ali Erbil'i tecavüzle suçlayan Seda Sayan'ı, Seren Serengil topa tuttu: Daha fazla laf ederse tapeleri yayınlarım 09:18 Mehmet Ali Erbil'i tecavüzle suçlayan Seda Sayan'ı, Seren Serengil topa tuttu: Daha fazla laf ederse tapeleri yayınlarım Ayakkabı giyerken belindeki tabancası ateş alan eski AK Partili İlçe Başkanı yaşamını yitirdi 08:17 Ayakkabı giyerken belindeki tabancası ateş alan eski AK Partili İlçe Başkanı yaşamını yitirdi
Saadet Partisi, Oğuzhan Asiltürk'ün kongre hamlesine itiraz etti: Karamollaoğlu öncülüğünde çalışmaya devam edeceğiz 07:18 Saadet Partisi, Oğuzhan Asiltürk'ün kongre hamlesine itiraz etti: Karamollaoğlu öncülüğünde çalışmaya devam edeceğiz Cüneyt Çakır'ın verdiği karar sonrası Cristiano Ronaldo çılgına döndü 23:04 Cüneyt Çakır'ın verdiği karar sonrası Cristiano Ronaldo çılgına döndü
Advertisement