Gtb'den Aşure İkramı - Son Dakika

Gtb'den Aşure İkramı

30.09.2018 20:24
Gtb'den Aşure İkramı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), muharrem ayı nedeniyle, Borsa Caminde ve Buğday pazarında vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), muharrem ayı nedeniyle, Borsa Caminde ve Buğday pazarında vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Her yıl geleneksel olarak şehrin değişik bölgelerinde vatandaşlara aşure ikramları gerçekleştiren Gaziantep Ticaret Borsası bu geleneğini bu yılda sürdürdü. GTB yemekhanesinde özel olarak hazırlanan aşure, GTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Alagöz, Meclis Üyesi Enver Bal ve personeller tarafından Cuma namazı sonrası Ticaret Borsası Cami avlusunda vatandaşlara dağıtıldı.Aşure ikramlarına ayrıca borsa hizmet binasının içerisinde yer aldığı buğday pazarı ve çevresinde de devam edildi. Gaziantep Ticaret Borsası'nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği aşure ikramlarıyla ilgili açıklamada bulunan GTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Alagöz, aşurenin birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşmak adına özel bir anlam teşkil ettiğini söyledi. Kültürümüzde aşurenin her zaman farklı bir yerinin olduğuna işaret eden Alagöz, 'Borsamız imkanları dahilinde her yıl geleneksel olarak üyelerimize ve vatandaşlarımıza aşure ikramları gerçekleştirmekteyiz. Kadim medeniyetimizin eşsiz zenginliklerini içerisinde barından aşure, aynı zamanda milli birlik ve beraberliğimizin de en temel nişanelerinden birini oluşturmakta. Geleneksel aşure ikramlarımızla bu geleneğimizi ilelebet yaşatmayı, dostluk ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Alagöz, ayrıca Muharrem ayının tüm Müslüman alemine hayırlara vesile olması temennisinde de bulundu. - GAZİANTEP

Gtb'den Aşure İkramı
Gtb'den Aşure İkramı

YORUMLAR
500
Yatırımcı rehberi (1) Yatırımcı rehberi (1) Oda-Borsa takımı 'iyilik' için koştu Oda-Borsa takımı 'iyilik' için koştu Borsa İstanbul, yüzde 574 devir hızıyla 2021'de de dünyanın en likit piyasası oldu Borsa İstanbul, yüzde 574 devir hızıyla 2021'de de dünyanın en likit piyasası oldu
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Gtb'den Aşure İkramı - Son Dakika


Advertisement