İsrail'den Ürdün Vadisi'ndeki Yahudi yerleşimcilerin sayısını artırma planı - Son Dakika

İsrail'den Ürdün Vadisi'ndeki Yahudi yerleşimcilerin sayısını artırma planı

20.10.2021 14:50
İsrail'den Ürdün Vadisi'ndeki Yahudi yerleşimcilerin sayısını artırma planı

İsrail Bayındırlık ve İskan Bakanlığının işgal altındaki Batı Şeria'nın Ürdün Vadisi bölgesinde yaşayan Yahudi yerleşimcilerin sayısını artırmayı planladığı ortaya çıktı.

İsrail Bayındırlık ve İskan Bakanlığının işgal altındaki Batı Şeria'nın Ürdün Vadisi bölgesinde yaşayan Yahudi yerleşimcilerin sayısını artırmayı planladığı ortaya çıktı.

Israel HaYom gazetesinin haberinde, 2021 bütçesinin parlamentoda onaylanmasının ardından Ürdün Vadisi'ne ilişkin Yahudi yerleşimci planının İsrail hükümetine sunulacağı belirtildi.

Söz konusu planın uygulanması için yaklaşık 28 milyon doların tahsis edileceği ifade edilen haberde, İsrail hükümetinin bölgede var olan Yahudi yerleşim birimlerini genişleteceği kaydedildi.

İsrail'in 2021 bütçesinin kasım ayında meclise sunulması bekleniyor.

Ürdün sınırı ile Batı Şeria arasında 1,6 milyon dönümlük alan Ürdün Vadisi olarak adlandırılıyor. Batı Şeria'nın yüzde 30'unu teşkil eden Ürdün Vadisi'nde yaklaşık 65 bin Filistinli ile 38 yasa dışı yerleşim biriminde 13 bin kadar Yahudi yerleşimci yaşıyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İsrail'den Ürdün Vadisi'ndeki Yahudi yerleşimcilerin sayısını artırma planı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Babasıyla tartıştıktan sonra eve dönmeyen 17 yaşındaki Edanur bulundu 22:57 Babasıyla tartıştıktan sonra eve dönmeyen 17 yaşındaki Edanur bulundu Cumhurbaşkanı Erdoğan, futbol yıllarından bahsetti: Babam iyi ki önümü kesti 22:47 Cumhurbaşkanı Erdoğan, futbol yıllarından bahsetti: Babam iyi ki önümü kesti Çilek seraları sular altında kaldı 22:43 Çilek seraları sular altında kaldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli vatandaşlarla bir araya geldi 22:10 Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli vatandaşlarla bir araya geldi Son Dakika! Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti 18:47 Son Dakika! Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti Yunanistan'dan yeni provokasyon! Batı Trakya'daki Türk köylerine komando birlikleri sevk ediyorlar 16:08 Yunanistan'dan yeni provokasyon! Batı Trakya'daki Türk köylerine komando birlikleri sevk ediyorlar
Skandal olayın görüntüleri de ortaya çıktı! Oğlu 13 yaşındaki kızı istismar eden adamdan aileye inanılmaz teklif: 18 yaşında evlendiririz 14:26 Skandal olayın görüntüleri de ortaya çıktı! Oğlu 13 yaşındaki kızı istismar eden adamdan aileye inanılmaz teklif: 18 yaşında evlendiririz Selçuk Bayraktar, mesai arkadaşı Tarık Kesekçi'yi uğurlarken konuştu: Önemli bir proje söylemiştim 14:01 Selçuk Bayraktar, mesai arkadaşı Tarık Kesekçi'yi uğurlarken konuştu: Önemli bir proje söylemiştim
Advertisement