Hasan Kıran'nın "Bir Kalıp Bir Baskı" Adlı Sergi 28 Ekim'de Ankara'da - Son Dakika

Hasan Kıran'nın "Bir Kalıp Bir Baskı" Adlı Sergi 28 Ekim'de Ankara'da

20.10.2011 10:52
Hasan Kıran'nın

Ağaç Baskı Sanatının usta isimlerinden Hasan Kıran'ın "Bir Kalıp Bir Baskı" adlı sergisi, 28 Ekim Cuma günü açılıyor.

Ağaç Baskı Sanatının usta isimlerinden Hasan Kıran'ın "Bir Kalıp Bir Baskı" adlı sergisi, 28 Ekim Cuma günü açılıyor. Galeri Soyut'taki sergi, 23 Kasım Çarşamba gününe açık kalacak.

Hasan Kıran'ın Şamanistik söylencelerden yola çıkarak oluşturduğu Ağaç Baskı Çalışmaları oldukça ilgi çekici ve heyecan verici bir sergi olarak belleklerde yerini alacak.

Sergide yer alan; "Şaman'ın Rüyası" ve "Şaman'ın Transı", "Ayin Töreni", "Gösteri", "Şamanların Yüzleşmesi", "Arayış", "Bekleyiş" isimli seriler, şamanist inancın içinde var olan "Şaman Söylenceleri" özgün dans ritüelleri, doğa inancı gibi konuları işliyor. Şaman inancında eskiden buyana var olan mitlerin, günümüz düşüncesinde imge aracılığı ile resim yüzeyinde görselleştiriyor.

Galeri Soyut da, 2011-2012 sezonunun açılışını, Semih Kaplanın "Derin Mavide" adlı sergisini 7 - 23 Ekim 2011 tarihleri arasında bütün salonları kullanarak yaptı. - Ankara

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Hasan Kıran'nın 'Bir Kalıp Bir Baskı' Adlı Sergi 28 Ekim'de Ankara'da - Son Dakika


Son Dakika

Ünlü şarkıcı Zeynep Mansur, hava durumu sunucusu oldu Cenk Tosun'dan transfer açıklaması: Everton'dan ayrılmayı düşünmüyorum Galata Köprüsü kısıtlama öncesi balıkçılarla doldu taştı Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Asgari ücret zammı için ilk öneri HDP'den geldi: 4 bin TL olsun