Son Dakika Haberleri: Aysel Tuğluk'un Annesinin Cenazesi, Tunceli'de Toprağa Verildi

Aysel Tuğluk'un Annesinin Cenazesi, Tunceli'de Toprağa Verildi

3 ay önce

Ankara'daki İncek Mezarlığı'na defnedilirken yaşanan olaylar nedeniyle mezardan çıkarılan Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesi, kadınlar tarafından omuzlanarak Tunceli'de toprağa verildi.

Ankara'da hayatını kaybeden ve İncek Mezarlığı'na gömülmesi esnasında yaşanan olaylar nedeniyle yeniden mezardan çıkarılan  HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesi  Tunceli'de toprağa verildi.

CENAZEYİ  HDP'Lİ VEKİLLER KARŞILADI

Ankara'dan özel bir otobüsle dün gece yola çıkarılan Hatun Tuğluk'un cenazesi  Tunceli merkez  Atatürk Mahallesi'nde  HDP Milletvekilleri Meral Danış Bektaş, Feleknaz Uca,  Alican Önlü'nün de aralarında bulunduğu bir grup tarafından karşılandı.

CEMEVİNDE CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

Tunceli merkez Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi'ne götürülen Hatun Tuğluk için cenaze töreni düzenlendi.

HDP'Lİ BEŞTAŞ, YAŞANANLARA TEPKİ GÖSTERDİ

Cenaze töreninde helallik alınmasının ardından konuşan  HDP'li  Milletvekili  Meral Danış Beştaş, Hatun Tuğluk'un  Ankara'da gömülmesi esnasında yaşananlara tepki gösterdi.

CENAZEYİ KADINLAR OMUZLADI

Daha sonra kadınlar tarafından omuzlanarak cenaze aracına taşınan Hatun Tuğluk'un cenazesi merkez  Atatürk Mahallesi'nde bulunan Asri Mezarlığında defnedildi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Tramvaydaki Sosyal Deney Kontrolden Çıkınca Az Daha Dayak Yiyecekti 10 Yaşındaki Necmi, Yatakta Bastığı Annesi ve Komşusu Tarafından Yastıkla Boğuldu
Soçi'deki Üçlü Zirve Sona Erdi! Putin: Seçimler ve Yeni Anayasa Görüşüldü