Hayatta en değerli yatırım eğitimdir - Son Dakika

Hayatta en değerli yatırım eğitimdir

15.10.2019 17:32
Hayatta en değerli yatırım eğitimdir, System.String[]

Öncelikle eğitim konusunda ne kadar hassas olduğumu okuyucularım bilir. Bazen perde arkasında, bazen ise mecburen perde önünde olduğum zamanlar oluyor. Bilmeyenler içinse ben de bir eğitimciyim.

Geçen hafta Anadoluhisarı'nda mahallemizde harika bir yerin yapıldığını gördüm ve sordum bir eğitim kurumu olduğunu söylediklerinde çok daha mutlu oldum. Meğerse sahipleri 50 yıllık baba dostumun kızı Yeşim Bilici ve ailesiymiş. Tabi ki bana davet geldiğinde çok daha mutlu oldum ve seve seve yıllardır görmediğim çocukluk arkadaşımın kurumuna gittim.Ne demem gerekiyor bilemiyorum ama eski halini de bildiğim binadan inanın harikalar yaratılmış. Kurumun adı Anka Eğitim ve Danışmanlık.Anka Kuşunun Efsanesini bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Bilmeyenler içinse, küllerinden doğar Anka Kuşu. Sabreden ve emek veren herkes inanışa göre kendi Anka Kuşunu yaratabilmektedir. Bunun için sabırlı olmak, çaba sarf etmek çok önemlidir...

Anka Eğitim ve Danışmanlık Kurumu Neler Yapıyor?

Böyle bir kurumun sadece kazançlarıyla çocuklara eğitim destekleri vereceğini öğrendiğimde ise çok daha mutlu oldum.

Biraz sizinle öğrendiklerimi paylaşayım. Sanat Tarihinden gezilere, makyaj eğitiminden Nlp eğitimine kadar birçok eğitim konusunda uzman olan kişilerden sizlere aktarılacak. Günseli Kato, Eğer eğitime katılamadığınız takdirde eğitimleri Skype ile izleyebiliyorsunuz.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın desteğiyle hayata geçen projenin ikinci basamağı, 14 Ekim Pazartesi günü Ayasofya Müzesi'nde gerçekleşecek. Bakanlığın seçtiği 100 öğrenci Türkolog Ali Canip Olgunlu'yla müzeyi yakından tanırken, her ay farklı bir kültürel, tarihi mekanla buluşacak.

Anka Eğitim'in amacı; Türkiye'nin kültür elçilerini yetiştirerek ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Bu amaca katkı sağlamak adına geliri Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanacak kitap projeleri de bulunuyor. Hayırseverlerin desteğini de yanlarında hissederlerse çok daha fazla çocuklarımızın yüreklerine dokunacaklar. Belki sizin de çocuklarımıza bir desteğiniz olur. Ne dersiniz?

Hayatta en değerli yatırım eğitimdir

Son Dakika Eğitim Hayatta en değerli yatırım eğitimdir - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Azerbaycan ordusu Ermenistan askerlerinin bıraktığı tank ve mühimmatları ele geçirdi Bakan Yardımcısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan Charlie Hebdo'ya Fransızca küfürler etti Doğal gazın ardından bir müjde daha geldi! Ağrı'da altın rezervi bulundu "Gel mangal yapalım" diyen babasının davetine katılamadan ölüm haberini aldı Usta oyuncu Hikmet Karagöz, birkaç yakınının katıldığı törenle sessiz sedasız defnedildi Yörüklerin develerle kış yurdu göçü başladı! Çoluk çocuk 25 gündür yoldalar Trans bireylerin tekme tokat kavgası! Çocuklara uyuşturucu teklif eden şahsı öldüresiye dövdüler Sokakta şarkı söylediği görüntüler ortaya çıkan Aleyna Tilki ilk kez konuştu: Sokaktakileri geri çevirmemek lazım