Son Dakika Haberleri: Bağdat Yönetimi Kuzey Irak'a Uçuş Yasağını Kaldırdı

Bağdat Yönetimi Kuzey Irak'a Uçuş Yasağını Kaldırdı

6 gün önce

IKBY Başbakanı Barzani, Irak Başbakanı İbadi ile yaptığı görüşme sonrası Kuzey Irak için uygulanan uçuş yasağının kaldırıldığını açıkladı.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Erbil ve Süleymaniye havalimanlarındaki yurt dışı uçuş yasağının kaldırılmasının "iyi bir başlangıç" olduğunu ve devamının gelmesini temenni ettiklerini belirtti.

İBADİ'YE TEŞEKKÜR ETTİ

Başbakan Barzani, Erbil'de düzenlediği basın toplantısında, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'ye, IKBY'deki havalimanlarına uygulanan yurt dışı uçak seferleri yasağını kaldırma kararından dolayı teşekkür etti.

"ARAMIZDAKİ SORUNLARIN ÇÖZÜLECEĞİNİN İSPATIDIR"

Barzani, benzeri önemli adımların devamının gelmesini temenni ettiklerini söyledi.

Havalimanlarının yanı sıra memur maaşlarının ödenmesi ve bütçe meselesini de anayasa çerçevesinde çözmek istediklerini ifade eden Barzani, "(Havalimanlarının açılması) Küçük bir karar olarak görülse de iyi bir başlangıçtır. Bu, güçlü bir irade gösterilmesi halinde aramızdaki sorunları anayasa çerçevesinde çözebileceğimizin ispatıdır." dedi.
Dünyanın En Yaşanılabilir Şehri Yine Viyana Oldu Yaralı Terörist Teslim Oldu, Mehmetçik Anında Tedavi Etti

Darbe Başarılı Olsaydı İstanbul'u İşgal Edeceklerdi, Sanıklara Ceza Yağdı Papa, Fuhuşa Zorlanan Kadınlardan Katolikler Adına Özür Diledi