Son Dakika Haberleri: Görevden Alınan Beşiktaş Belediye Başkanı, Belediye Parasıyla Beşiktaş'tan Loca Almış

Görevden Alınan Beşiktaş Belediye Başkanı, Belediye Parasıyla Beşiktaş'tan Loca Almış

3 gün önce

Görevden alınan eski CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın Vodafone Park'tan belediye parasıyla 3 yıllık loca kiraladığı ortaya çıktı.

Görevden alınan eski CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı, Vodafone Park'tan belediyenin parasıyla aldığı locayı, "Bana özel" diyerek ailesi, eşi ve dostu için kullandı.

 Akşam Gazetesi'nin haberine; İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınan Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın bir yalanı daha belgelerle su yüzüne çıktı.

Hazinedaroğlu, Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Park'tan bir loca kiraladı. Locanın parasını belediyenin kasasından ödeyen Hazinedar, gerçekleri mesai arkadaşlarından bile gizledi.

EŞİ DOSTU DIŞINDA KİMSENİN MAÇ İZLEMESİNE İZİN VERMEDİ

"Loca bana özel. Parasını cebimden ödedim" diyerek adeta locaya el koyan Hazinedar, burada kendi yakınları, özel misafirleri ve eşi dostu dışında hiç kimsenin maç izlemesine izin vermedi. Locayı tam anlamıyla kendi mülkü gibi kullandı.

Murat Hazinedar, görevden alındıktan sonra incelenen belgelerde gerçekler ortaya çıktı. Locanın sözleşmesi Hazinedar'ın kendisiyle değil, Beşiktaş Belediyesi'yle yapılmıştı ve ödemeleri de belediyenin bütçesinden karşılanıyordu.

3 YILLIK KONTRAT YAPILMIŞ

Ancak evraklar sır gıbı saklanıyordu. 9 Şubat 2016 yılında Beşiktaş Belediyesi adına Murat Hazinedar ve Beşiktaş JK Derneği arasında yapılan 3 yıllık kontratta, locanın yeri ve konumu şöyle belirtilmiş:

Tribün: Batı, Kat: 2, Loca No: 149.

Kaynak: Skorer


YORUMLAR (21)
  • Vatandaş Rıza: Madem öyle ne kadar vurgun yapmışsa kat ve kat faiziyle mal varlığına el konulsun. Görevden alarak yaptıklarını yanına kar bırakmakta suç değil mi ! Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • kuzey yildizi: loca vazgecilmezdir, lig candir. ulan 5 sene siyaset yaptim ne loca gordum ayip bana. 2 macin ilk yarisinda rahat duramadim, protokole ayrilan kisimdan taraftarin tarafina kostum. ne guzeldi be hey Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • kuzey yildizi: ha bide bu azledilen belediye baskaninin karisini kendine genel baskan yardimcisi yapan bi zavalli varki, yorum yapmadan gecemedim, cok mac izlemisler locadan Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • kuzey yildizi: yurt disi dediginiz seye ben gittim ama orda gorduklerimi gelip sehrimde yaptim, chp nin yararsiz belediye baskani stadda locadan gordugu hangi katkiyi besiktasa katacak, salaklasmayin adam zevkinin parasini baskani oldugu belediyesine odedip citir citir YEMiS Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • volkan: bunü herkez yapıyor neler oluyor neler dile getirilmiyor acaba kiMİN eli kimin çekinen yada daha mı çok istedi foyasi çıktı Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Sakarya'da Gece Yarısı Silahlı Kavga: 3 Ölü, 1 Yaralı Prof. Dr. Karatay Yine Ezber Bozdu: Fransız İhtilalinin Sebebi Halkı Tuzsuz Bırakmak!

CIA'nin Eski Direktöründen Skandal İtiraf: ABD Başka Ülkelerde Seçimlere Karıştı Kilis'te Evin Mutfağına Roket Düştü