Herkes Öldü Sanıyordu; Ama... - Son Dakika

Herkes Öldü Sanıyordu; Ama...

19.12.2014 11:16
Herkes Öldü Sanıyordu; Ama..., System.String[]

Artık geçmişte kaldığı düşünülen emektar teknoloji, son 20 yılın rekorunu kırarak hepimizi şaşırttı!

Artık iPhone'lara, kayıpsız MP3'lere ve Spotify'a sahip olabiliriz ancak görünüşe göre plakların devri henüz bitmiş değil. Öyle ki, bu yılın açıklanan satış sayılarına göre, plak satışları neredeyse son yirmi yılın en üst seviyesine ulaşarak milyonun üzerine çıkmış durumda.

British Phonographic Industry'nin (BPI) söylediğine göre, bu yıl gerçekleştirilen satış miktarı 1.2 milyona kadar ulaştı. Geçtiğimiz yıl bu sayı 780.000'de iken, 1996'da ise 1.08 milyon değerinde bulunmaktaydı.

BPI bu durumun sebebini ise, giderek artan sayıdaki sanatçı için, plak yayınlamanın bir "onur nişanı" olarak görülmesi şekline açıklıyor. Ayrıca yine firmanın söylediğine göre, bu yılın en fazla satan plağı, Arctic Monkey'in yeni albümü AM.

En fazla satan plaklar listesinin diğer üyeleri ise David Bowie, Led Zeppelin, Oasis ve Jack White olarak gözüküyor. Yani tam olarak listenin başında görmeyi bekleyeceğiniz isimler...

Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Herkes Öldü Sanıyordu; Ama... - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Erkan Petekkaya'nın Alzheimer hastalığıyla mücadele eden annesi hayatını kaybetti İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici