Son Dakika Haberleri: Tottenham'ın Yıldızı Son, Askerlik Tehlikesiyle Karşı Karşıya

Tottenham'ın Yıldızı Son, Askerlik Tehlikesiyle Karşı Karşıya

9 ay önce

Güney Kore, Premier Ligde bu sezon Tottenham formasıyla adeta şov yapan Heung-Min Son'u askere çağırdı.

İngiltere Premier Lig ekibi Tottenham'ın en formda oyuncusu olan Heung-Min Son büyük bir şokla karşı karşıya kaldı. Ülkesi tarafından askere çağrılan Son'un kariyeri tehlikeye girdi.

2 YIL ASKERLİK YAPMAK ZORUNDA

Güney Kore'de zorunlu olan askerlik 2 yıl yapılıyor. En formda çağını yaşayan Son'un askere gitmesi durumunda kariyeri adeta yerle bir olacak.

GİTMEZSE CEZASI VAR

Heung-Min'in en az 21 ay askerik yapması gerekiyor. Eğer Güney Koreli yıldız görevini yapmazsa yasalara göre hapis cezası alacak.

TEK ŞANSI MADALYA KAZANMAK

Son şuan itibariyle askere gitmek zorunda. Fakat hala gitmemek için bir şansı bulunuyor. Güney Kore yasalarına göre Olimpiyatlar'da veya Asya Oyunları'nda madalya kazanan futbolcular ayrıcalık kazanıp istemezlerse askere gitmiyor. Fakat şuan için Son'un herhangi bir milli madalyası yok. Güney Koreli yıldızın tek şansı ise Ağustos ayında yapılacak Asya Oyunları'nda bir madalya kazanmak.

Güney Kore'deki askerlik problemi nedeniyle futbolcular ve sanatçılar değişik yollara başvuruyor. Örneği pop şarkıcısı Yoo Seung Jun, Amerikan vatandaşlığına geçerek askerlik görevini yapmak zorunda kalmamıştı.

Kaynak: Skorer


YORUMLAR


Son Dakika! Avrupa Liginde Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Rakipleri Belli Oldu Erdoğan'dan Fatih Portakal'a: Bilmezsen Haddini Bu Millet Patlatır Enseni

Talihsiz Koca, 21 Yıl Sonra Üç Çocuğunun Kendisinden Olmadığını Öğrendi