Hindistan'da koronavirüs önlemi! Göçmen işçiler, tazyikli suyla dezenfekte edildi - Son Dakika

Hindistan'da koronavirüs önlemi! Göçmen işçiler, tazyikli suyla dezenfekte edildi

Hindistan'ın en kalabalık eyaleti olan Uttar Pradesh'de başka bölgelerden gelen işçiler, kent merkezinde toplatılarak tazyikli su ile dezenfekte edildi. O anlar kameralar tarafından kaydedildi.

Hindistan'ın Uttar Pradesh eyaletinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında göçmen işçilerin üzerine, içinde dezenfektan yer alan tazyikli su sıkıldı. Hindistan hükümetinin uyguladığı dezenfeksiyon yöntemi, ülke içinde tartışmalara sebep oldu.

Tazyikli suyla uygulanan dezenfeksiyon yöntemi, kameralar tarafından da saniye saniye kaydedildi. Söz konusu görüntülerde koruyucu giysiler giymiş üç kişi, yerde oturan bir grup Hintli işçiye doğrudan tazyikli su sıkıyor.

"VİRÜS TAŞIMALARINI İSTEMİYORUZ"

Uttar Pradesh'teki Kovid-19 operasyonlarından sorumlu üst düzey bir görevli olan Ashok Gautam, yaptığı açıklamada "Onları dezenfekte edilen grubun bir parçası olarak buraya püskürttük, virüs için taşıyıcı olmalarını istemiyoruz" dedi.

"DEZENFEKTANIN İNSAN VÜCUDUNA ZARARI YOK"

Artık tüm sınırların kapatıldığını söyleyen yetkili, "Kullanılan dezenfektan ağartma tozundan yapılmış bir çözeltidir ve insan vücuduna bir zararı yoktur. Fakat yine de böyle bir olay bir daha yaşanmayacak" şeklinde konuştu.

Dünya Sağlık Örgütü verileri ise vücudunda virüs bulunan birinin, cildine sıkılan dezenfektanın virüsten kurtulmak için herhangi bir etkisi bulunmadığını gösteriyor.

Hindistan'da koronavirüs önlemi! Göçmen işçiler, tazyikli suyla dezenfekte edildi
Hindistan polisi, yasağa rağmen topluca namaz kılan cemaati sopayla darp etti


Son Dakika

16 yaşındaki erkek öğrencisini istismar eden öğretmene kocası kameralı tuzak kurdu Güzel model, 8 aylık hamile kocası ile poz verdi Güvenlik görevlisi, markette olay çıkaran müşteriyi tek yumrukla yere serdi Almanlardan Türk SİHA'larına büyük övgü: ABD'de bile böylesi yok ABD'de ırkçılık karşıtı protestolara katılanlar koronavirüse yakalandı Yolcular, maske takmalarını söyleyen vatmanı dövdüler Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte Brezilya'da 1026, Meksika'da 625 kişi öldü Hukuk mücadelesinden bıkan çiftçi, kendine devlet kurdu İspanya'da görülen 2 metrelik dev yılan panik yarattı Darbeci Hafter'in sağ kolu Tümgeneral Madi, görevinden istifa etti Ellerinde kafatası olan insanları gören fotoğrafçı objektifine sarıldı! Libya'da Sirte kenti Hafter'in elinden alındı ABD'de tarihin en yüksek katılımlı gösterisi yapılacak! Beyaz Saray abluka altına alındı Twitter'ın ardından Facebook'ta Trump'ın paylaşımlarını gözden geçirecek Son dakika: Libya'da Hafter'e bir darbe daha! Vişke beldesi UMH'nin kontrolüne geçti