İBB Cemal Reşit Rey'den kaçırılmayacak iki konser - Son Dakika
Güncel

İBB Cemal Reşit Rey'den kaçırılmayacak iki konser

İBB Cemal Reşit Rey\'den kaçırılmayacak iki konser

Bilkent Senfoni Orkestrası ve "Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri" programıyla İBB Kent Orkestrası Türk Halk Müziği Topluluğu'nu konuk edecek.

07.03.2016 11:46
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal Reşit Rey Konser Salonu, bu hafta muhteşem iki programla İstanbulluların karşısında olacak.

Ülkemizin önde gelen orkestralarından Bilkent Senfoni Orkestrası, 2016 sezonu süresince düzenli olarak CRR'de program gerçekleştirecek. BSO, bu sezonki ilk konserini Şef Stefan Sanderling yönetiminde 14 Mart Pazartesi günü 20.00'de verecek. Programa uluslararası kariyerini pek çok ülkede sürdüren başarılı Hırvat piyanist Martina Filjak konuk olacak. BSO bu konserinde, 20. yüzyılın efsaneleşmiş iki yapıtını İstanbullu müzikseverlere sunacak. Çok sevilen piyano konçertolarından Rachmaninov'un "İkinci Piyano Konçertosu" ile 20. yüzyılın dinleyenleri soluksuz bırakan abide yapıtlarından Stravinski'nin "Bahar Ayini" adlı eserlerini seslendirecek olan Bilkent Senfoni Orkestrası dinleyicilerine müzik ziyafeti çekecek.

İBB Kent Orkestrası Türk Halk Müziği Topluluğu, Gelibolu Yarımadası'nda 1914-1915 tarihleri arasında gerçekleşen ve Türk milletinin başarılarla dolu tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde özel bir konser verecek. Şef Fatih Yener yönetimindeki İBB Kent Orkestrası Türk Halk Müziği Topluluğu konserde, Çanakkale destanının yazılmasını sağlayan on binlerce vatan evladı için yakılan ve büyük çoğunluğu anonimleşen Çanakkale türkülerinden oluşan eserler seslendirecek. Program, 16 Mart Çarşamba günü 20.00'de başlayacak. Kemal Kaplan, Necati Şenol, Nurettin İlhan (bağlama), Ufuk Şimşek (kaval), Dursun Kement (mey-zurna), Ozan Bircan (kemane), Yaşar Erdoğan, Ümit Kartal (ritim saz) ve Fırat İkisivri (bas bağlama), Melahat Birdal, Mirozan Gökçe, Elif Avcı, Mustafa Arı, Neslinay Çınar, Erkan Tekci ve Şeyda Karadeniz'den (ses sanatçıları) oluşan Türk Halk Müziği Topluluğu konserde, müzikseverleri hüzün ve sevinç dolu o günlere götürecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İBB Cemal Reşit Rey'den kaçırılmayacak iki konser - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement