İbg-İzmir'e Vakıf Desteği - Son Dakika

İbg-İzmir'e Vakıf Desteği

09.04.2016 17:28
İbg-İzmir'e Vakıf Desteği, System.String[]

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi'ndeki İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi (iBG-İzmir), Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından tamamlanacak.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi'ndeki İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi (iBG-İzmir), Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından tamamlanacak.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, iBG-İzmir'de imzalanan protokol ile Nevvar Salih İşgören Vakfı 2,5 milyon liralık bağışta bulundu.

Protokol imza törenine, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Füzün, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden, Vali Yardımcısı Cemil Özgür Öneği, İl Sağlık Müdürü Dr. Ayhan İzzettinoğlu, İzmir Müftüsü Prof. Dr Ramazan Muslu, Balçova Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Nevvar Salih İşgören Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Şener, Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ökmen, Başkan Yardımcısı Erol Urgun, Denetim Kurulu Başkanı Ünal Ödemiş, Genel Koordinatör Berna Şahin ile akademisyenler katıldı.

İzmir Valisi Mustafa Toprak, törendeki konuşmasında, dünya çapındaki bir merkezin halkın ve hayırseverlerin yapacağı katkılarla yürümesi gerektiğini söyledi.

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün ise Biyotıp ve Genom Merkezi'nin kente büyük değerler kazandıracağına dikkati çekerek "Bu projenin hayata geçirilmesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği destek nedeniyle şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca böyle bir projeyi Nevvar Salih İşgören Vakfı ile birlikte yaptığımız için çok mutluyuz. Rahmetli Salih İşgören, sağlığında üniversitemiz için çok büyük hayırlar gerçekleştirmiştir. Onu da buradan bir kez daha saygıyla anıyoruz." ifadelerini kullandı.

Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ökmen de vakfın İzmir'in sosyal sermayesini artırma yolunda yatırımlara devam ettiğini vurgulayarak şunları kaydetti:

"Burada Nevvar ve Salih İşgören büyüklerimizi tekrar şükranla anıyoruz. İnanın böyle bir manzarayı görseler çok memnun olurlardı. Dokuz Eylül Üniversitesi, rahmetli Salih Ağabey'in özel ilişkileri olan bir kurum. Daha önce buraya önemli desteklerimiz olmuştu, bunlar artarak devam edecek. Rahmetli Salih İşgören'in bize vasiyeti, 'Yatırımları yaparken kılı kırk yarın. Valilik makamıyla sürekli istişare halinde olun' şeklindeydi. Bu konuda Sayın Valimiz Mustafa Toprak'a doğru tercihleri yapma konusunda desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ezber bozmaya devam edeceğiz. Nevvar Salih İşgören Vakfı olarak İzmir'e destek vermek bizim için şereftir, onurdur."

Konuşmaların ardından merkezin kısa sürede tamamlanmasına yönelik hazırlanan protokol, iki kurum yöneticileri tarafından imzalandı.

Protokolün imzalanmasının ardından olan iBG-İzmir'in girişinde oluşturulan bağış ağacına da ilk yapraklar, Vali Mustafa Toprak ve Nevvar Salih İşgören yöneticileri tarafından asıldı.

Törende, Kök Hücre Tedavi Merkezi'ne Nevvar Salih İşgören ismi verildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Sağlık İbg-İzmir'e Vakıf Desteği - Son Dakika


Son Dakika

08:21 "Palalı Sabri"nin fuhuş çetesine yapılan operasyonda Afrika güzellik kraliçesi de gözlem altına alındı ABD, Türk ve Rus etkinliğini bastırmak için harekete geçti! Hedefinde Çanakkale Boğazı'nı çevreleyen adalar var 07:46 ABD, Türk ve Rus etkinliğini bastırmak için harekete geçti! Hedefinde Çanakkale Boğazı'nı çevreleyen adalar var İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti 00:43 İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti
Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu 00:15 Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu Ünlü oyuncu Aslı Bekiroğlu'nun imaj değişikliği sevenlerini ikiye böldü: Çok canım yandı ama ben sevdim 23:23 Ünlü oyuncu Aslı Bekiroğlu'nun imaj değişikliği sevenlerini ikiye böldü: Çok canım yandı ama ben sevdim Rıdvan Dilmen maaşıyla ilgili iddialara canlı yayında yanıt verdi: TRT'den 1 TL para almadım 22:03 Rıdvan Dilmen maaşıyla ilgili iddialara canlı yayında yanıt verdi: TRT'den 1 TL para almadım
Bizim çocukların maçında ortalık savaş alanına döndü! Lens taraftarları sahaya inip, Lille tribünlerine koştu 19:49 Bizim çocukların maçında ortalık savaş alanına döndü! Lens taraftarları sahaya inip, Lille tribünlerine koştu Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, 16:16 Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, "Neden yakıyorsun?" sorusuna iki kelimelik cevap: Evimi yakıyorum
Advertisement