İMSED'ten sazlı sözlü kan bağışı - Son Dakika

İMSED'ten sazlı sözlü kan bağışı

06.05.2021 23:48

İMSED'ten sazlı sözlü kan bağışı İzmir Müzisyen ve Sahne Emekçileri Derneği üyeleri 'Ülkeme Kanımız Feda' projesi kapsamında Buca Çevik Bir Meydanı'nda bekleyen Türk Kızılay Gezici Kan Bağış Aracı'na gelerek sazlı sözlü kan bağışında bulundular.

İMSED'ten sazlı sözlü kan bağışı

İZMİR - İzmir Müzisyen ve Sahne Emekçileri Derneği üyeleri 'Ülkeme Kanımız Feda' projesi kapsamında Buca Çevik Bir Meydanı'nda bekleyen Türk Kızılay Gezici Kan Bağış Aracı'na gelerek sazlı sözlü kan bağışında bulundular.

İzmir Müzisyen ve Sahne Emekçileri Derneği korona virüsü (Covid-19) ve Ramazan ayı dolayısıyla azalan kan bağışlarının ardından 'Ülkeme Kanımız Feda' projesini başlattı. Türk Kızılay İzmir Kan Bağış Merkezi tarafından meydanda hazır bekletilen Türk Kızılay Gezici Kan Bağış Aracı'nın yanına gelen dernek üyeleri sazlı sözlü kan bağışında bulundu.

'Canımızla kanımızla' buradayız diyerek katılım sağladık

Mikrop Hikmet olarak tanınan şovmen ve şarkıcı Hikmet Durmuş'un daveti ile kan bağışı etkinliği düzenlendiklerini belirten İMSED Başkanı Mustafa Devran (49), "Müzisyenlerin zorlu bir süreç yaşadığı dönemde böyle güzel bir davete 'canımızla kanımızla' buradayız diyerekten katılım sağladık. Kan vermek sağlığımız açısından çok güzel ama müzisyenlerin de bu zorlu süreçte ruhsal sağlıkları gerçekten çok bozuldu. İş yapamıyoruz, belirli bir gücümüz kalmadı ama biz hala böyle güzel bir proje için buradayız ve bu bize mutluluk veriyor. Buradan tüm Türkiye'ye sesleniyorum: İzmir'de kurulan derneğimize desteklerinizi esirgemeyin, çok güzel projelerimizle yolumuza devam edeceğiz" dedi.

"Müzisyen arkadaşlarımız şarkılar söyleyerek keyifli bir şekilde kan veriyorlar"

Etkinliğe katılan ve Mikrop Hikmet olarak tanınan Hikmet Durmuş, derneğin 10 gün önce kurulduğunu belirterek, "Türk Kızılay İzmir Kan Bağış Merkezi ile irtibata geçerek dernek olarak ilk etkinliğimizi bu şekilde yapmak istedik. Maalesef müzisyenler ve birçok iş kesimi korona virüs döneminde çok sıkıntılı zamanlar geçiriyor. Müzisyen arkadaşlarımız şarkılar söyleyerek keyifli bir şekilde kan veriyorlar. Bizlerde sıkıntı çekiyoruz ama bu ülkeye 'kanımız feda ' dedik ve bu yüzden buraya geldik. Buradan da herkesi kan vermeye davet ediyoruz" diye konuştu.

"Hepimizin kana ihtiyacı var"

Aşık ve ozanlık geleneğinden gelen müzisyen İbrahim Kılıç ise müzisyenler olarak zor bir süreçten geçtiklerini söyleyerek, "Sanatçı ve müzisyen kimliğimiz ile zor durumda da olsak kan bağışı yapmak için buradayız. Her zaman ülkemizin ve insanımızın yanında olacağız. İMSED üyeleri olarak zor durumda da olsak kan vermemiz gerekiyor çünkü hepimizin kana ihtiyacı var" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, çok sayıda vatandaş da etkinliğe katılarak kan bağışında bulundu.

İMSED'ten sazlı sözlü kan bağışı
İMSED'ten sazlı sözlü kan bağışı
İMSED'ten sazlı sözlü kan bağışı
İMSED'ten sazlı sözlü kan bağışı
İMSED'ten sazlı sözlü kan bağışı
İMSED'ten sazlı sözlü kan bağışı
İMSED'ten sazlı sözlü kan bağışı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İMSED'ten sazlı sözlü kan bağışı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Genç kızın 00:00 Genç kızın "anne" diye feryadı tüyleri diken diken etti: Yaşıyor mu bakın, yaşıyor mu ABD'de çöken 12 katlı binada yaklaşık 100 kişiden haber alınamıyor 23:36 ABD'de çöken 12 katlı binada yaklaşık 100 kişiden haber alınamıyor Oğlunu uyandırmaya giden baba yıkıldı! 17 yaşındaki genç, annesinin eşarbıyla canına kıydı 22:40 Oğlunu uyandırmaya giden baba yıkıldı! 17 yaşındaki genç, annesinin eşarbıyla canına kıydı
Yaptığı savunma daha da rezil! Kadın öğretmen, boş sınıfta öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdi 21:58 Yaptığı savunma daha da rezil! Kadın öğretmen, boş sınıfta öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdi Tatil sezonunu Fethiye'de açan Tuvana Türkay'dan iddialı poz 21:16 Tatil sezonunu Fethiye'de açan Tuvana Türkay'dan iddialı poz Bir Bitcoin vurgunu daha! Cajee kardeşler, 3,6 milyar dolarla ortadan kayboldu 20:06 Bir Bitcoin vurgunu daha! Cajee kardeşler, 3,6 milyar dolarla ortadan kayboldu
Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti'nin 18:43 Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti'nin "Yüzde 45 oyumuz var" çıkışına yanıt: Haydi ne bekliyorsun, hemen seçim Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok 17:27 Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok
Advertisement