İnciraltı İçin Başbakan'dan Destek İstediler - Son Dakika

İnciraltı İçin Başbakan'dan Destek İstediler

16.08.2016 12:07
İnciraltı İçin Başbakan'dan Destek İstediler, System.String[]

İzmir’de İnciraltı 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu, yıllardır çözüme kavuşturulmadığını savundukları imar sorununa katkı sağlayacak her planın yanında olduklarını açıklayarak, Başbakan Binali Yıldırım’dan destek istedi.

İzmir'de İnciraltı 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu, yıllardır çözüme kavuşturulmadığını savundukları imar sorununa katkı sağlayacak her planın yanında olduklarını açıklayarak, Başbakan Binali Yıldırım'dan destek istedi.

İnciraltı'nın İzmir Kent Ormanı dışında kalan kısmının çöl olmaktan kurtarılarak, istihdama ve ekonomiye katkı sağlayacak bir değere dönüştürülmesini istediklerini söyleyen İnciraltı 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, İzmir Sevenler Platformu'nda gerçekleştirdiği basın toplantısında "İzmir'in heyecanla temellerinin atılacağı günü beklediği çılgın proje İzmir Körfez Geçisi'nin (İZKARAY) İnciraltı'nın planlanmasında büyük ekonomik destek sunacak" dedi.

İzmir Milletvekili olan Başbakan Binali Yıldırım'dan da bu konuda destek istediklerini ifade eden Tayfun Karabulut, 1991 yılında turizm bölgesi ilan edilen, 2 kez EXPO'ya aday olup tüm dünyanın tanıdığı İnciraltı'nın toprak sahipleri olarak elimizi taşın altından hiç çıkarmadık, bugün de çıkarmıyoruz. Bölgemizin planlanması ile İzmir Kent Ormanı'ndan 2-3 kat daha büyük bir yeşil alan kazanacaktır" diye konuştu.

"Temel atma töreni bekliyoruz"

İzmir'i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu ise İnciraltı'nın planlanmasının İzmir açısından kaçınılmaz olduğunu ifade ederek, "İnciraltı'nın bugünkü hali İzmir açısından kabul edilemez. Toprak sahiplerini de mağdur etmeden istihdama katkı koyacak her projenin destekçisi oluruz. Alsancak'tan daha büyük bir yerin kamuya faydasız vaziyette beklememesi gerekir. Bu yıl Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım'dan temel atma töreni bekliyoruz" dedi. - İZMİR

İnciraltı İçin Başbakan'dan Destek İstediler

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İnciraltı İçin Başbakan'dan Destek İstediler - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Mutasyonlu koronavirüs görülen Brezilya ile uçuşlar geçici olarak durduruldu Hastalığı yüzünden zor günler geçiren Neslihan Atagül'ün son hali hayranlarını üzdü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Kurtlar Vadisi dizisinin yıldızı Ramo'nun kadrosuna dahil oldu ABD siber dolandırıcılık skandalıyla sarsıldı! Yatak odasını röntgenlediği müşterilerin cinsel içerikli videolarını kaydetti Doğal Hayatı Koruma Vakfı'ndan Türkiye'ye kuraklık için seferberlik çağrısı: 10 şehir risk altında Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü Bu halinden eser kalmadı! Survivor'ın asi kızı Sabriye değişimiyle şaşırttı