İngilizce Eğitiminde "Teknogirişim Projesi" - Son Dakika

İngilizce Eğitiminde "Teknogirişim Projesi"

30.10.2018 14:56
İngilizce Eğitiminde "Teknogirişim Projesi"

Günlük hayatta birçok faktör bireylerin dil becerilerini geliştirmesinin önünde büyük bir engel oluşturabiliyor. Neredeyse her ülkede geçerliliği olan İngilizce ise bu dillerin başında geliyor.

Özellikle bazı dil sınavları, kişilerin düşüncelerine ve eylemlerine ket vuruyor; çünkü YDS gibi İngilizce sınavlarda başarıyı hedefleyen birçok kişi 100 puan üzerinden 50 puanı geçemiyor. Bundan dolayı adaylar, belki de birkaç defa girdikleri İngilizce sınavlarda başarısız oldukları için hedef dilden soğuyor ve İngilizceyle aralarındaki bağlantıyı keserek hem kurumlarında terfi etme hayallerini hem de akademik hedeflerini rafa kaldırıyor. İşte bu noktada içeriği gerçekten zengin, etkili ve eğlenceli olan bazı uzaktan eğitim programları adaylar için umut olabiliyor. TÜBİTAK destekli ve onaylı uzaktan eğitim programları ile her yıl özellikle İngilizce sınavlara hazırlanan adayların büyük çoğunluğuna doğrudan ulaşan Moda Dil Akademisi, sürdürdüğü çeşitli ve yenilikçi çalışmalarla adayların İngilizce sınavlardaki başarı oranlarını büyük ölçüde artırmayı başarıyor. Moda Dil Akademisinin dil becerilerini geliştirmeye yönelik hazırlamış olduğu bilimsel İngilizce öğretme programı 510 saatlik video içeriği ve 700'den fazla okuma parçası analizini kapsıyor…

ÖN HAZIRLIK PROGRAMININ TÜRKİYE'DEKİ İLK KULLANIMI

Akademik veya kurumsal kariyer yapmak isteyen adaylar, çeşitli sebeplerden dolayı hedeflediği puanı alamayabiliyor. Buna en büyük sebep olarak ise adayların hedefledikleri sınavlara nasıl ve nereden başlayacaklarını bilmemeleri gösteriliyor. Temel bilgisi olmadan doğrudan sınavlara hazırlanan adayların birçoğu maalesef başarısız oluyor. Bu noktada, ön hazırlık programını Türkiye'de ilk kez geliştiren ve uygulayan Moda Dil Akademisi, seviye tespit sınavı sonucunda öğrencinin eksik olduğu konuları tespit ederek adayın İngilizce eğitimine ve hedeflediği sınavlara doğru yerden başlamasını sağlıyor. Böylece aday, doğru yönlendirmelerle altyapısını sağlamlaştırarak daha bilinçli bir şekilde hedeflerine ulaşabiliyor. Moda Dil Akademisi tüm şubelerinde uyguladığı ön hazırlık programıyla 2006 yılından beri 12 yıllık tecrübenin verdiği bilgi ve birikim sayesinde misyon ve vizyonunu genişleterek adayların beklentisini en üst düzeyde karşılıyor.

İNGİLİZCE EĞİTİMİNDE YILDA 250 BİN KİŞİYE DOĞRUDAN ULAŞAN SİSTEM

Moda Dil Akademisi Kurucuları Suat Gürcan ve Rıdvan Gürbüz: "2008 yılında sunduğumuz "Teknogirişim Projesi" ile TÜBİTAK'tan önemli bir destek aldık ve yazılım şirketimizi de kurarak 10 yıllık süreç içerisinde uzaktan eğitimde çok ciddi bir ilerleme kaydettik. Bilimsel onaylı olan sistemimiz, okuma parçaları aracılığıyla diğer dil becerilerinin kolaylıkla geliştirilebileceğini açık bir şekilde gösteriyor. Okuma ve kelime çalışmaları anlamında ise Türkiye'nin en kapsamlı sitesi olma özelliğini taşıyor. TÜBİTAK onaylı ve destekli olan uzaktan eğitim programımızda sürekli olarak güncellenen 510 saatlik video içeriğimiz ve 700'den fazla okuma parçası analizimiz bulunuyor. YDS, YÖKDİL, gibi sınavlara giren adayların istatistiklerini incelediğimizde, 50 puanı aşamayan ve sınava girenlerin yaklaşık yüzde 70'ini oluşturan bu kitlenin en büyük yanlışının doğru ve etkili bir ön hazırlık çalışması yapmadan, biraz da aceleci davranarak doğrudan sınav hazırlığına başlamak olduğunu görüyoruz. Her adayın, seviyesine göre İngilizce eğitimine doğru yerden başlamasını sağlayan sistemimiz tüm Türkiye'de aktif bir şekilde kullanılıyor" diyerek sözlerini dile getirdi.

YORUMLAR
500
Yamaha 'R25 TR54 Edition' sahipleri, anahtarlarını Toprak Razgatlıoğlu'ndan aldı Yamaha 'R25 TR54 Edition' sahipleri, anahtarlarını Toprak Razgatlıoğlu'ndan aldı Fransız Sarayı'nda Görkemli Defile Fransız Sarayı'nda Görkemli Defile Doğa Koleji'nden LGS 2022'de 7 Türkiye birinciliği Doğa Koleji'nden LGS 2022'de 7 Türkiye birinciliği
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İngilizce Eğitiminde 'Teknogirişim Projesi' - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement