İngiltere'de Türkler Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü - Son Dakika
Güncel

İngiltere'de Türkler Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü

İngiltere\'de Türkler Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü

Türkiye'nin Londra Başkonsolosluğu tarafından ilk defa organize edilen "Sağlıklı Toplum Yürüyüşü", Kuzey Londra'da Finsbury Park'ta gerçekleşti.

29.09.2014 12:06
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye'nin Londra Başkonsolosluğu tarafından ilk defa organize edilen "Sağlıklı Toplum Yürüyüşü", Kuzey Londra'da Finsbury Park'ta gerçekleşti. 300'e yakın her yaştan kişi, yazı aratmayan güneşli havada Finsbury Park'ı iki kere turladı.

Yürüyüşe, Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar, İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi Başkanı Aysın Yılmaz, Britanya Türk Kadınları Derneği başkanı Maviş Fuchs, Turkish Forum UK Başkanı Zeren Safa, Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu Üyesi Necmi Akçay, Liberal Demokrat Parti Milletvekili Adayı Turan Özen, İngiltere Türkiye Sağlık Elemanları Birliği (ITSEB) Başkanı Ali Demirbağ'ın yanı sıra Türkiye'nin Londra Başkonsolosluğu çalışanları, İngiltere'de faaliyet gösteren Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile farklı yaş gurubundan vatandaşlar katıldı.

Yürüyüşe katılanlara üzerinde Türk Bayraklı ve arkasında "Türkiye" yazılı tişörtler dağıtılırken, bazı katılımcıların yürüyüş için özellikle kırmızı-beyaz spor kıyafetleri tercih etmeleri renkli görüntüler oluşturdu. Yaklaşık bir saat süren yürüyüş sonrasında katılımcılara Başkonsolos Yorulmazlar tarafından katılım ve teşekkür belgesi dağıtıldı. Türkçe konuşan toplumun yoğun yerleşim bölgelerinden Haringey'deki Finsbury Park'taki yürüyüşte, parkuru kısa süre tamamlayan yürüyüşçülerden bir grup ikinci defa parkın içinde tur attı. Yürüyüşü birinci bitiren BTKD Başkanı Maviş Fuchs, gazeteci Mihrişah Safa, işadamı Necmi Akçay, Başkonsolos Emirhan Yorulmazlar'dan sertifikalarını alan ilk kişiler oldu.

BAŞKONSOLOS EMİRHAN YORULMAZLAR: KATILIM İYİ OLDU

Yürüyüşü değerlendiren Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar, 'Londra'da vatandaşlarımızla ilk etkinliğimizi gerçekleştirmiş bulunduk. Bugünkü yürüyüş sırasında toplumumuzun farklı kesimlerinden vatandaşlarımızın bizimle birlikte olması ve Türk bayrağı altında olması bizi çok memnun etti. Medyanın desteği ile bu tür etkinlikleri önümüzdeki dönemlerde de artırmayı hedefliyoruz' dedi.

Bu tür etkinliklerde toplumun birarada olmasının çok önemli olduğuna işaret eden Başkonsolos Yorulmazlar, 'Tabi aynı zamanda İngiltere'de yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin artırılması anlamında çeşitli etkinlikler ve faaliyetler düzenleyeceğiz. Ümit ediyorum önümüzdeki dönemde İngiltere'deki Türk toplumu hak ettiği konuma geçecektir. Bugünkü talep çok güzeldi ve beklentilerimizi karşıladı. Ümit ediyorum önümüzdeki dönemde buradaki toplumumuzun farklı kesimleriyle Türkiye'nin buradaki varlığını güçlendirecek faaliyetlere imza atacağız. Bu anlamda toplumumuzun farklı kesimlerinin de desteğini tabii ki de her zaman bekliyoruz. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Yaklaşık bir saat süren yürüyüş sonrasında katılımcılara Başkonsolos Yorulmazlar tarafından katılım ve teşekkür belgesi dağıtıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İngiltere'de Türkler Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gaziantep, 2024 yılında turizmden daha fazla pay almayı hedefliyor
  12:35 Gaziantep, 2024 yılında turizmden daha fazla pay almayı hedefliyor

  Gaziantep, gastronomi ve kültürel değerleriyle ünlenerek dünya çapında tanınan bir şehir haline gelmiştir. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, turizm potansiyelini artırmak için çalışmalar yürüttüklerini ve kültür turizminin bölge için büyük bir fırsat olduğunu belirtmiştir. Gaziantep'in turizmde daha fazla pay alması, esnafın kazancının artması, istihdamın gelişmesi ve çiftçinin karının yükselmesi anlamına gelecektir.

 • Müzik, çocukların matematik zekasının gelişimine katkı sağlıyor
  12:34 Müzik, çocukların matematik zekasının gelişimine katkı sağlıyor

  Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Öztürk, müziğin çocukların matematik zekasının gelişimine katkı sağladığını belirtti. Öztürk, müziğin insan sağlığını ve beynin gelişimini olumlu etkilediğini ifade ederek, müzik terapinin her yaş grubunda uygulanabildiğini ve tıbbın diğer alanlarıyla kullanıldığını söyledi.

 • Kayserispor, Son 6 Maçta 3 Puan Alamadı
  12:34 Kayserispor, Son 6 Maçta 3 Puan Alamadı

  Süper Lig takımlarından Kayserispor, son 6 maçında galibiyet elde edemedi. Kayserispor, son 6 maçta 2 beraberlik, 4 yenilgi alarak sadece 2 puan toplayabildi.

 • Kayserispor, Burak Yılmaz yönetiminde 6 maçtır galibiyet alamıyor
  12:34 Kayserispor, Burak Yılmaz yönetiminde 6 maçtır galibiyet alamıyor

  Süper Lig takımlarından Kayserispor, Teknik Direktör Burak Yılmaz yönetiminde çıktığı 11 maçta sadece 2 galibiyet alabildi. Son 6 maçta galip gelemeyen sarı-kırmızılılar, ligdeki performansını düzeltemiyor.

 • Demirköy'de Yöresel Ürün Satış Dükkanları Açıldı
  12:34 Demirköy'de Yöresel Ürün Satış Dükkanları Açıldı

  Trakya Kalkınma Ajansı'nın Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında Demirköy Belediyesi ile Demirköy Üretici Kadın Kooperatifi iş birliğinde gerçekleştirilen 'Üretimin Yeni Merkezi Demirköy' isimli projenin açılışı yapıldı. İlçe Kaymakamı Ertuğrul Bayram, kadın üreticileri desteklediklerini belirtirken, projenin kadınların iş hayatında daha fazla yer almasını sağlayacağını ve bölgede yetiştirilen yöresel ürünlerin satışa sunulacağını ifade etti. Demirköy Üretici Kadın Kooperatifi Başkanı Dilber Doğan da açılışta emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Batman'ın Sason Kaymakamı, Bitlis sınırındaki köylerde vatandaşlarla buluştu
  12:34 Batman'ın Sason Kaymakamı, Bitlis sınırındaki köylerde vatandaşlarla buluştu

  Sason Kaymakamı Murat Mete, Bitlis sınırındaki köylerde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelerek ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Köy ziyaretleri sırasında Örenağıl köyünde bulunan Cembeli Alagan'ı ziyaret eden Kaymakam Mete, köylülerin taleplerinin hızlı bir şekilde karşılanması için talimatlar verdi.

 • Kırklareli'nde TOBB Sosyal Bilimler Lisesi bocce takımı grup müsabakalarına katılacak
  12:33 Kırklareli'nde TOBB Sosyal Bilimler Lisesi bocce takımı grup müsabakalarına katılacak

  Kırklareli'nde TOBB Sosyal Bilimler Lisesi genç erkek bocce takımı, Sakarya'daki grup müsabakalarına katılmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Takım antrenörü İlker Arslantaş, grup müsabakalarında şampiyon olmayı hedeflediklerini belirtti.

 • İzmit'te İstinat Duvarı Çöktü, Bina Tahliye Edildi
  12:32 İzmit'te İstinat Duvarı Çöktü, Bina Tahliye Edildi

  Kocaeli'nin İzmit ilçesinde istinat duvarının çökmesi sonucu 5 katlı bina tahliye edildi. Onarım çalışmaları başladı.


Advertisement