İnternetten tanıştığı kadın tarafından dolandırıldı: Çocuklarımın rızkını bile ona verdim - Son Dakika

İnternetten tanıştığı kadın tarafından dolandırıldı: Çocuklarımın rızkını bile ona verdim

26.06.2022 13:17

Hatay'da kepçe operatörü İmat Mollaahmet internette tanıştığı, makyajla yüzüne şiddet izleri yapıp kendisinden yardım isteyen bir kadın tarafından 177 bin TL dolandırıldığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Diğer taraftan, Mollaahmet konu hakında "Hep birilerinin dolandırıldığını duyardım, ben normalde engellerdim ama bir kez düştük işte, hata ettik. Çocuklarımın rızkını bile ona verdim" dedi.

Kentteki bir maden işletmesinde kepçe operatörlüğü yapan İmat Mollaahmet, 15 gün önce internette adının 'Aslı Zekeriya' olduğunu söyleyen kadın ile tanıştı. Kadın, İmat Mollaahmet'e Türkiye'ye gelmek istediğini ve kendisine yardım etmesini istedi. Makyajla yüzüne şiddet izleri yapan kadın, anne ve babasını kaybettiğini Almanya'da teyzesi ile beraber yaşadığını ve şiddet gördüğünü söyledi.

PARAYI YATIRDI, İLETİŞİM KESİLDİ

250 bin euro parasının olduğunu ve gelmeden önce bunu Türkiye'ye aktarmak istediğini iddia eden kadın, paraların olduğu bir video göstererek İmat Mollaahmet'ten hesap numarası istedi. 3 gün sonra Mollaahmet'i bankadan aradığını söyleyen bir kişi, paranın hesaba yattığını fakat vergilerden doğan bir bloke olduğunu ve bunun için bir kısım para ödemesi gerektiğini bildirdi. Mollaahmet de bankadan aradığını söyleyen kişinin verdiği hesaba parçalar halinde toplam 177 bin TL para yatırdı. Parayı yatırdıktan sonra kadınla iletişiminin kesilmesi üzerine dolandırıldığını anlayan Mollaahmet, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

"ÇOCUKLARIMIN RIZKINI BİLE ONA VERDİM"

Kadın ve kendini arayan kişiye ulaşamadığını belirten Mollaahmet, "Teyzesi tarafından işkence gördüğünü söyledi. Yüzü, gözü morarmış şekilde video attı, yemin etti, ben de inandım. Arabamı sattım, borç aldım, tüm paramı verdim. Parası olduğuna dair video da attı. Benim niyetim kadına yardım etmekti, Türkiye'ye gelince parasını veririm düşüncesindeydim. Dolandırıldığımı anladım ve avukat aracılığıyla şikayetçi oldum. Hep birilerinin dolandırıldığını duyardım, ben normalde engellerdim ama bir kez düştük işte, hata ettik. Çocuklarımın rızkını bile ona verdim" dedi.

YORUMLAR (6)
  • Nihat Yıldız: Tıpa tıp aynısı 3 yıl önce benim bekar ve keriz bi arkadaşımın başına geldi.Sürekli para yatırırdı.Bankadaki memur bile farkedip tuzak diye uyarmıştı.Ben ve diğer arkdşlar o kadar dil döktük ki bi türlü anlatamadık.Ailesiyle düzeni bozuldu.Kadın tüm parayı ele geçirdikten sonra telefonunu kapattı.Ulaşamadı sonradan karakola gidip güya şikayet edecekmiş.Üstüne soğuk bir su iç.Geçmiş olsun deyip göndermişler?????? Cevap Yaz 5 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
25. Avrupa Atletizm Şampiyonası Almanya'da başlıyor 25. Avrupa Atletizm Şampiyonası Almanya'da başlıyor 18 yaşında izlediği film hayatını değiştiren Franziska Niehus, Türkiye'ye yerleşip 81 ili gezmeye başladı 18 yaşında izlediği film hayatını değiştiren Franziska Niehus, Türkiye'ye yerleşip 81 ili gezmeye başladı
Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa İnternetten tanıştığı kadın tarafından dolandırıldı: Çocuklarımın rızkını bile ona verdim - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement