İspanya'da NATO karşıtı gösteri - Son Dakika

İspanya'da NATO karşıtı gösteri

26.06.2022 19:24

İspanya'nın başkenti Madrid'de binlerce kişi, önümüzdeki hafta İspanya'nın ev sahipliği yapacağı NATO Zirvesi'ni protesto etti.

İspanya'nın başkenti Madrid'de binlerce kişi, önümüzdeki hafta İspanya'nın ev sahipliği yapacağı NATO Zirvesi'ni protesto etti.

NATO'nun 28-30 Haziran'daki Zirvesi'ne ev sahipliği yapan İspanya'nın başkenti Madrid'de binlerce kişi NATO karşıtı gösteri düzenledi. İspanya'daki sol ve komünist görüşlü sivil toplum kuruluşlarının çağrısıyla düzenlenen ve "Barış için: NATO'ya hayır" başlıklı gösteriye, çok sayıda kişi katıldı. Başkentte düzenlenen gösteride, protestocular ellerinde "Savaşlara hayır", "NATO'ya hayır", "NATO üsleri dışarı" "Askeri harcamalar yerine okul ve hastane yapın" yazılı pankartlar taşıyarak, NATO karşıtı sloganlar attı. Protestoya katılan Madridli Concha Hoyos, NATO'nun Avrupa'daki savunma harcamalarındaki artışın barış için bir tehdit olduğunu söyleyerek, "Silahlanma ve insan öldürme işlerinden bıktım. Önerdikleri çözüm, daha fazla silah ve savaş. Bunun bedelini ise her zaman biz ödüyoruz" dedi.

İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares ise bugün yaptığı açıklamasında, zirvenin Avrupa'nın Afrika'daki güney kanadından gelen tehdide de odaklanacağını ve Rusya'nın Avrupa için bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

(İHA)

YORUMLAR
500
Stajyer doktorlara 1500 TL maaş yatırılması ortalığı karıştırdı, Bakan Koca'dan cevap geldi: Gerekli irade tecelli edecek Stajyer doktorlara 1500 TL maaş yatırılması ortalığı karıştırdı, Bakan Koca'dan cevap geldi: Gerekli irade tecelli edecek 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda A Milli Kadın Voleybol Takımı İran'ı yenerek şampiyon oldu 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda A Milli Kadın Voleybol Takımı İran'ı yenerek şampiyon oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, vatandaşın merakla beklediği açıklama: Konutları yapmaya başlıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, vatandaşın merakla beklediği açıklama: Konutları yapmaya başlıyoruz
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa İspanya'da NATO karşıtı gösteri - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement