Son Dakika Haberleri: İsrail, Gazze'de Tünel Patlattı: 8 Ölü, 9 Yaralı

İsrail, Gazze'de Tünel Patlattı: 8 Ölü, 9 Yaralı

12 ay önce

İsrail güçleri, Gazze'de bir süredir izledikleri tüneli patlattı. Saldırı sırasında 2'si Hamas üyesi 8 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı.

İsrail güçlerinin, Gazze'deki tüneli vurması sonucu 2 Hamas üyesi dahil olmak üzere 8 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı.

SINIR ÇİTİNİN ALTINA İNEN TÜNELİ PATLATTILAR

İsrail güçleri Gazze'deki Khan Younis yakınlarındaki sınır çitinin altına inen tüneli patlattı. Gazzeli yetkililer, olay sonucu 2 Hamas üyesi dahil olmak üzere 8 kişi hayatını kaybederken, 9 kişi yaralandı.


İSRAİL TARAFINDAN BİR SÜREDİR İZLENİYORDU

İsrail askeri sözcüsü Lt Col Jonathan Conricus, Hamas tünellerden sorumlu tutarak, 2014 yılından bu yana tünelin inşa edildiğini öne sürdüğü tünelin, İsrail kuvvetleri tarafından bir süredir izlendiğini ve "aktif" bir yapıda olduğunu açıkladı. Copernicus, tünelin İsrail'in Kissufim kasabasına iki mil uzaklıkta bulunduğunu, İsrailli herhangi vatandaşın olaydan zarar görmediğini belirtti.

''EGEMENLİK İHLALİ''

Copernicus, inşa edilen tünellerin İsrail egemenliğine yapılan ihlal olarak değerlendirdi.
Kırım'da Bir Üniversiteye Terör Saldırısı Düzenlendi: 18 Ölü, 50 Yaralı Antalya'da Mesai Saatinde Kahvaltı Yapma ve Sigara İçme Yasağı Getirildi

Ufak Tefek Cinayetler'in Merve'si Aslıhan Gürbüz, Ağrılara Dayanamayınca Ameliyat Oldu