İsrail savaş uçakları Gazze'de 4 evi daha vurdu - Son Dakika

İsrail savaş uçakları Gazze'de 4 evi daha vurdu

İsrail savaş uçakları Gazze\'de 4 evi daha vurdu
Son Güncelleme: 12.05.2023 18:06

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridine yönelik saldırıları dördüncü gününde devam ederken savaş uçaklarının vurduğu 4 ev daha yıkıldı. Filistinli ailelere ait tamamen yıkılan 4 evde ölen ya da yaralanan olup olmadığına dair ise bir bilgi paylaşılmadı.

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları dördüncü gününde devam ederken savaş uçaklarının vurduğu 4 ev daha yıkıldı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları, Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde Filistinli "El-Haşşaş", Han Yunus'ta da Ebu Tayr ailesine ait evleri birkaç füzeyle hedef aldı.

İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'na düzenlediği hava saldırısında da Filistinli "Taha", kent merkezine düzenlediği saldırıda da Beşir ailesine ait evleri hedef aldı.

Filistinli ailelere ait tamamen yıkılan 4 evde ölen ya da yaralanan olup olmadığına dair ise bir bilgi paylaşılmadı.

Ne olmuştu?

İsrail ordusu 9 Mayıs Salı günü sabaha karşı İslami Cihad Hareketi'nin lider kadrosunu hedef aldığını savunarak abluka altındaki Gazze'ye saldırı başlatmıştı.

İsrail saldırılarında 6'sı çocuk 3'ü kadın olmak üzere 31 Filistinli hayatını kaybetmiş, 32'si çocuk 17'si kadın 93 Filistinli de yaralanmıştı.

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda öldürülenler arasında İslami Cihad'ın üst düzey kadrosundan 5 isim de yer alırken, Filistinli gruplar ise bu saldırılara Gazze'den İsrail tarafına yüzlerce roket ve havan mermisi atarak karşılık veriyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İsrail savaş uçakları Gazze'de 4 evi daha vurdu - Son Dakika


Advertisement