İstanbul Beykent Üniversitesi Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında akredite edildi - Son Dakika
Eğitim

İstanbul Beykent Üniversitesi Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında akredite edildi

İstanbul Beykent Üniversitesi Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında akredite edildi

Yükseköğretim Kalite Kurulu'nun (YÖKAK) yükseköğretim kurumlarındaki niteliğin yükseltilmesi ve kalite güvencesine katkı sağlanması amacıyla uyguladığı Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında İstanbul Beykent Üniversitesi akredite edildi.

08.05.2023 10:38  Güncelleme: 10:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yükseköğretim Kalite Kurulu'nun (YÖKAK) yükseköğretim kurumlarındaki niteliğin yükseltilmesi ve kalite güvencesine katkı sağlanması amacıyla uyguladığı Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında İstanbul Beykent Üniversitesi akredite edildi.

YÖKAK nisan ayı kurul toplantısında alınan kararla İstanbul Beykent Üniversitesi, 2022 yılı Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) kapsamında akredite edildi. Kurumsal Akreditasyon hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Volkan Öngel, "KAP, yükseköğretim kurumlarını eğitim-öğretim kalitesi, Ar-Ge faaliyetleri, toplumsal katkı vb. gibi birçok faaliyet alanında değerlendiriyor. KAP ziyaretleri dış değerlendirme takımları tarafından yapılıyor ve ziyaretler sonrası Kurumsal Akreditasyon Raporları (KAR) hazırlanıyor. YÖKAK da bu raporlara göre yükseköğretim kurumlarına akreditasyon kararını veriyor. İstanbul Beykent Üniversitesi olarak, biz de tüm bu değerlendirmeler sonucu, YÖKAK tarafından KAP kapsamında akredite edilerek, kalitemizi tescillemiş olduk" dedi.

"BİR VAAD NİTELİĞİNDE"

Kurumsal akreditasyonun avantajlarından da bahseden Öngel, "Akredite edilmiş olmak, yükseköğretim kurumunun KAP'ın gerektirdiği tüm hedeflere ulaşmak konusunda çalıştığını ve sürekli olarak iyileştirmeler yapacağının bir vaadi niteliğinde aynı zamanda. Müfredat, bilgi çağının gerektirdiği şekilde oluşturuluyor ve öğrenci merkezli bir öğrenme anlayışı benimsenerek, sürekli iç ve dış paydaşların katılımıyla güncelleniyor" ifadelerini kullandı.


Kaynak: DHA

Son Dakika Eğitim İstanbul Beykent Üniversitesi Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında akredite edildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Hakkari'de Deprem ve Yangın Tatbikatı Gerçekleştirildi
  17:06 Hakkari'de Deprem ve Yangın Tatbikatı Gerçekleştirildi

  Hakkari'de Deprem Haftası dolayısıyla AFAD ve Milli Eğitim İl Müdürlükleri koordinesinde Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Lisesi'nde deprem ve yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikatta, senaryo gereği meydana gelen depremin ardından bir bölümü çöken okulda yangın çıktı. Ekipler, öğrencileri güvenli şekilde tahliye ederek mahsur kalanları kurtardı. Tatbikata Hakkari Vali Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 • ERÜ ve İskenderun Teknik Üniversitesi Deprem Konferansı Düzenledi
  17:02 ERÜ ve İskenderun Teknik Üniversitesi Deprem Konferansı Düzenledi

  Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen '6 Şubat Depremlerine Mühendislik Bakışı ve Deprem Deneyimleri' konulu konferansa, üniversite yöneticileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Konferansta, izolatörlerin kullanım sınırlamaları ve çelik yapıların önemi gibi konular ele alındı. Rektör Altun, izolatörlerin geliştirilmesi ve kullanılması sürecinin önemine vurgu yaparken, Rektör Yardımcısı Örnek ise depremzede olarak yaşadığı deneyimleri paylaştı.

 • Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, mezun olduğu okulu ziyaret etti
  17:02 Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, mezun olduğu okulu ziyaret etti

  Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, mezun olduğu Namık Kemal Yatılı Bölge Ortaokulu'nu ziyaret etti. Okulda öğretmen ve idarecilerle bir araya gelen Asya, derslikleri gezdi ve öğretmenlere yaptıkları hizmetler hakkında bilgi verdi. Asya, öğretmenlerin önerilerini dinleyerek eğitim camiasını önemsediklerini dile getirdi. Ayrıca, alt ve üst yapı projelerinin zorluklarını da kaydeden Asya, Muş'un sorunlarını çözmek ve daha iyi bir gelecek için mücadele edeceklerini belirtti.

 • Bilecik Pazaryeri'nde Okullara Destek Mezatı Düzenlendi
  17:00 Bilecik Pazaryeri'nde Okullara Destek Mezatı Düzenlendi

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde düzenlenen okullara destek mezatında 2 yüz bin lira toplandı. Vali Şefik Aygöl'ün katılımıyla gerçekleşen açık artırmada kitap mezatı yapıldı ve 126 bin lira toplandı. Vali Aygöl, bu tutara 74 bin lira ilave ederek toplam tutarı 2 yüz bin liraya çıkardı. Mezatın ardından Vali Aygöl, hayırsever iş adamı Sedat Meşe tarafından yaptırılan akıl oyunları sınıfının açılışını gerçekleştirdi ve katılımcılara teşekkür etti. Mezata ilçe ve gölpazarı kaymakamları, belediye başkanı, milli eğitim müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve iş adamları da katıldı.

 • Tokat'ta Deprem Tatbikatı: Minik Öğrencilere Deprem Bilinci Aşılandı
  16:48 Tokat'ta Deprem Tatbikatı: Minik Öğrencilere Deprem Bilinci Aşılandı

  Tokat'ta 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında yapılan deprem tatbikatları, Öğretmen Rukiye Bumin Sarıer Anaokulu'nda büyük ilgi çekti. Minik öğrencilere deprem anında nasıl hareket etmeleri gerektiği adım adım öğretildi. Tatbikat sayesinde öğrencilerin deprem anında nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda bilinçlenmeleri ve güvenli bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri hedefleniyor.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konya'da açılış programına katıldı
  16:41 Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konya'da açılış programına katıldı

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Konya'da bir okulun açılış programına katılarak konuşma yaptı. Bakan Tekin, eğitimde işbirliği ve projelerin önemine vurgu yaparak, gelecek kuşaklara referans olacak çocuklar yetiştirmenin önemini belirtti.

 • ERÜ ve İskenderun Teknik Üniversitesi Deprem Konferansı Düzenledi
  16:39 ERÜ ve İskenderun Teknik Üniversitesi Deprem Konferansı Düzenledi

  Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi tarafından '6 Şubat Depremlerine Mühendislik Bakışı ve Deprem Deneyimleri' konulu bir konferans düzenlendi. Konferansa ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Örnek ve diğer akademisyenler katıldı. Konferansta depremde hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Rektör Altun, izolatörlerin kullanımı ve çelik yapıların önemine değindi. Ayrıca, deprem konusunda eğitimlerin düzenlenmesi gerektiğini vurguladı.

 • Hakkari Üniversitesi'nde AB Erasmus Programı kapsamında gerçekleştirilen proje kapanış toplantısı düzenlendi
  16:37 Hakkari Üniversitesi'nde AB Erasmus Programı kapsamında gerçekleştirilen proje kapanış toplantısı düzenlendi

  Hakkari Üniversitesi tarafından AB Erasmus Programı kapsamında hazırlanan ve 4 ülkeden sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle uygulanan 'Gelecek Seçimlerine Destek' projesinin kapanış toplantısı yapıldı. Proje kapsamında yürütülen faaliyetler hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Ali Can Gözcü, projenin süresi, bütçesi ve odaklandığı konular hakkında açıklamalarda bulundu. Ayrıca, proje kapsamında geliştirilen eğitim modülünün Hakkari, İtalya, İspanya ve Hollanda'daki meslek liselerinde uygulandığı belirtildi.

 • Sinop'ta Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı
  16:34 Sinop'ta Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı

  Sinop Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen 'Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı'nda öğrenciler ve öğretmenler senaryo gereği binayı tahliye etti. Tatbikatta depremden etkilenen ve yaralanan öğrenciler ambulansa bindirildi.

 • BEÜ Kar Festivali'nde Öğrenciler Eğlenceli Anlar Yaşadı
  16:33 BEÜ Kar Festivali'nde Öğrenciler Eğlenceli Anlar Yaşadı

  Bitlis Eren Üniversitesi tarafından düzenlenen 3. Kar Festivali'nde öğrenciler, eğlenceli anlar yaşadı. Festivalde öğrenciler halay çekti, kayak yaptı ve kızakla kaydı. Ayrıca meşaleli kayak ve halk oyunları gösterisi düzenlendi. Festivalde yapılan konuşmada, üniversitenin kayak alanında da gelişmeyi planladığı belirtildi.


Advertisement