'İstanbul Efendisi' Aliağa'ya Geliyor - Son Dakika

'İstanbul Efendisi' Aliağa'ya Geliyor

26.06.2015 09:56
'İstanbul Efendisi' Aliağa'ya Geliyor, System.String[]

Aliağa Belediyesi Ramazan ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında; tiyatro severler ile sevilen oyunları buluşturmaya devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın 'İstanbul Efendisi' adlı oyunu, tiyatro severlerle Aliağa'da buluşmaya hazırlanıyor.

Musahıpzade Celâl'e ait olan eserin yönetmenliğini Engin Alkan üstleniyor. Osmanlı'da Lale Devri'nin sonrasında dönemin baş kadısı İstanbul Efendisi'nin konağında geçen olayları dolantı komedyası üslubuyla ele alan 'İstanbul Efendisi' adlı oyun, Osmanlı'nın kültürel ve etnik çeşitliliğine vurgu yaparak, İstanbul folklorundan örnekleri de modern bir anlatımla sergiliyor.

Kızına uygun bir damat adayı bulmak için yıldız fallarına bel bağlayan İstanbul Kadısı Savleti Efendi'nin başına gelenlerin müzikal bir anlatımla sahnelendiği 'İstanbul Efendisi'nin zengin oyuncu kadrosunda ise şu isimler yer alıyor: Berna Adıgüzel, Cihan Kurtaran, Çiğdem Gürel, Derya Çetinel, Edip Tepeli, Emrah Özertem, Emre Şen, Gözde İpek Köse, Hamit Erentürk, Hüseyin Tuncel, Kayhan Erdem, Melisa Demirhan, Murat Güreç, Murat Üzen, Özge Midilli, Selin Türkmen, Senem Oluz, Serkan Bacak, Tankut Yıldız, Tuğrul Arsever, Utku Akıncı, Volkan Ayhan, Zafer Kırşan ve Zeynep Ceren Gedikali.

Tiyatro severler tarafından merakla beklenen oyun, 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar günü olmak üzere 2 gün boyunca Aliağa Belediyesi Açık Hava Tiyatrosunda sahne alacak. Saat 22:00'de başlayacak olan oyunun 5 TL olarak belirlenen biletleri ASEV gişelerinden ve biletix'den temin edilebiliyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'İstanbul Efendisi' Aliağa'ya Geliyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı