İzmek Kursiyerlerin Eserleri Göz Kamaştırıyor - Son Dakika

İzmek Kursiyerlerin Eserleri Göz Kamaştırıyor

25.05.2015 12:10
İzmek Kursiyerlerin Eserleri Göz Kamaştırıyor, System.String[]

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açılan İZMEK kurslarının yıl sonu belge dağıtım ve sergi açılışları devam ediyor.

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açılan İZMEK kurslarının yıl sonu belge dağıtım ve sergi açılışları devam ediyor.

Geçen 5 yıl içinde 60 binden fazla mezun veren İZMEK'in merkez ve Sirkeciler Konağı'ndaki kursiyerler el emeği göz nuru eserlerini Yunus Emre Kültür Merkezi'nde sergilediler. İğne oyası, giyim ve ev tekstil dallarındaki kursları bitirenlere İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'ın da katıldığı törenle belgeleri verildi. Belge töreni ve sergi açılışına Başkan Doğan'ın yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili adayı Radiye Sezer Katırcıoğlu, Belediye Meclis Üyesi Emine Okanalp, İzmit Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Melih Engin, Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, kursiyerler ve yakınları katıldı.

Halk oyunları gösterisiyle başlayan etkinlikte konuşan Başkan Doğan, İZMEK'in en büyük halk üniversitelerinden biri olduğunu belirterek, "Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa olarak açtığımız kurslardan bu sene 20 bine yakın mezun verdik. Şimdiye kadar mezun olan kişi sayısı ise 60 bini geçti. Bu binlerce kişinin meslek sahibi olması demektir. Mezun olanların arasından çok sayıda bayanımız kurslarda öğrendiklerini üretime dönüştürüp para kazanmaya başladı. Belediye olarak kursiyerlerimiz için satış yerleri hazırladık. Kursiyerler, el emeği göz nuru ürünlerini buralarda satarak aile ekonomilerine katkı sağlayabiliyorlar. Kursiyerlerden tek isteğim var o da kurslarda öğrendikleriyle yetinmesinler. Bunları üretime satıp para kazansınlar" dedi.

Başkan Doğan, ülkede her geçen gün çok güzel işler yapıldığını da ifade ederek, "Ülkemiz son 12-13 yılda yapılanlarla adeta çağ atlamıştır. Eskiden IMF kapısında dilenirken artık IMF'ye borç verecek güçlü bir ülke olduk. Eskiden okullarımızın, hastanelerimizin durumu içler acısıydı. Muayene olmak, ilaç almak ayrı bir dertti. Bütün bunlar geride kaldı. Artık dünyada sözü dinlenen güçlü bir Türkiye var. Eskiden görev başında olanlar, sorumlu oldukları kurumu iflas ettirenler, bugün ülkeyi yönetmeye adaylar. Allah korusun bunlar iktidara gelirse vay Türkiye'nin haline. Sakın bunlara fırsat vermeyelim. Ülkemizdeki istikrardan yana olalım" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri verildi ve daha sonra sergiler gezildi. - KOCAELİ

İzmek Kursiyerlerin Eserleri Göz Kamaştırıyor
İzmek Kursiyerlerin Eserleri Göz Kamaştırıyor
İzmek Kursiyerlerin Eserleri Göz Kamaştırıyor
İzmek Kursiyerlerin Eserleri Göz Kamaştırıyor
İzmek Kursiyerlerin Eserleri Göz Kamaştırıyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İzmek Kursiyerlerin Eserleri Göz Kamaştırıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Selçuk Özdağ'a saldırıda 3 kişi daha tutuklandı Fenerbahçe'nin gündeminde olan Marega için Pinto da Costa'dan açıklama: Teklif almadık Benzinlikte hırsızlık yapan adam, kadın müşterinin cinsel ilişki teklifini kabul edince yakayı ele verdi Son Dakika! Gine Körfezi'nde 15 Türk denizciyi esir alan korsanlarla ilk temas kuruldu İki gündür haber alınamayan kadın, evinde uyurken bulundu Sokak köpeğinin saldırısına uğrayan adam yumruk darbeleriyle kurtulabildi İtalyan güvenlik güçlerinden, Cristiano Ronaldo ve eşinin tatil kaçamağına inceleme Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bindiği otobüsün önüne geçen vatandaşlar, Sıddık Erikli isimli kişiyi şikayet etti