Jandarma Genel Komutanlığı paylaştı, sosyal medya ikiye bölündü: Vaşağı görebildiniz mi? - Son Dakika
Doğa

Jandarma Genel Komutanlığı paylaştı, sosyal medya ikiye bölündü: Vaşağı görebildiniz mi?

Jandarma Genel Komutanlığı paylaştı, sosyal medya ikiye bölündü: Vaşağı görebildiniz mi?

Kars'ta, doğada yaralı halde bulunan ve tedavisi yapılarak doğal ortamına salınan vaşak, Jandarma ekipleri tarafından yeniden görüntülendi. Jandarma Genel Komutanlığı'nın resmi sosyal medya hesabı X'ten, "Siz de görüyor musunuz?" notuyla yapılan paylaşımda ise birçok sosyal medya kullanıcısı vaşağı görmekte zorlandığını ifade etti.

11.12.2023 18:53  Güncelleme: 18:58
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Jandarma Genel Komutanlığı ekipleri tarafından 7 ay önce Kars'ta yaralı halde bulunan ve tedavisi yapılarak doğaya salınan vaşak yeniden görüntülendi.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın resmi sosyal medya hesabı X'ten, "Siz de görüyor musunuz?" notuyla yapılan paylaşımda "Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timimizin 7 ay önce arazide yaralı halde bulduğu ve tedavisinin yapılmasının ardından doğaya saldığı Vaşak ile karşılaşması." ifadelerine yer verildi.

Jandarma'nın paylaştığı fotoğraf olay oldu: Vaşağı görüyor musunuz?

SOSYAL MEDYA KULLANICILARI VAŞAĞI GÖRMEKTE ZORLANDI

Öte yandan sosyal medyada birçok kullanıcı vaşağı görmekte zorlandığını ifade etti. Bazı kullanıcılar ise bulduğu vaşağı daire içine alarak diğer kullanıcıların görmesini sağladı.

Jandarma'nın paylaştığı fotoğraf olay oldu: Vaşağı görüyor musunuz?
Jandarma Genel Komutanlığı paylaştı: Vaşağı görebildiniz mi?
Jandarma Genel Komutanlığı paylaştı: Vaşağı görebildiniz mi?
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - Doğa

Son Dakika Doğa Jandarma Genel Komutanlığı paylaştı, sosyal medya ikiye bölündü: Vaşağı görebildiniz mi? - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (1)

 • Ender DENİZ: Bakacaaaağızzz kimler vaşağı gördü. :)) 20 1 Yanıtla
 • Düzce'de köpeklerin saldırısından kurtarılan karaca yavrusu yetkililere teslim edildi
  21:10 Düzce'de köpeklerin saldırısından kurtarılan karaca yavrusu yetkililere teslim edildi

  Düzce'nin Yığılca ilçesinde yaşayan Yılmaz Kanat, evinin önünde koşan karaca yavrusuna köpeklerin saldırdığını fark ederek onu kurtardı. Karaca yavrusu, Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 • Samsun'da orman yangınlarıyla mücadele eğitimi verildi
  20:33 Samsun'da orman yangınlarıyla mücadele eğitimi verildi

  Samsun'un Vezirköprü ilçesinde, Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimde, orman personeline orman yangınlarıyla mücadele konusunda teorik bilgiler aktarıldı. İş Güvenliği Uzmanı Mustafa Uğurlu tarafından verilen eğitimde, orman yangınlarının önemi vurgulandı.

 • Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde orman yollarının yapımı devam ediyor
  19:24 Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde orman yollarının yapımı devam ediyor

  Kıbrıscık Orman İşletme Müdürlüğü'nün 2024 yılı programında yer alan orman yollarının yapım işi çalışmaları sürüyor. Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Kemal Yıldız, Çökeren Orman İşletme Şefliği'ndeki yeni yol faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Yıldız, orman yollarının yangınlara müdahale, gençleştirme ve yeni orman oluşturma konularında büyük önem taşıdığını belirtti.

 • Uzungöl'de HES Projesine Karşı Protesto
  18:35 Uzungöl'de HES Projesine Karşı Protesto

  Trabzon'un Çaykara ilçesinde Uzungöl'de yapılması planlanan HES projesine karşı bölge halkı protesto düzenledi. Uzungöl Turizimciler Derneği Başkanı Mehmet Keleş, projenin turizme ve çevreye zarar vereceğini belirterek, projenin yeniden incelenmesini talep etti.

 • Fethiye'deki Kuş Cenneti'nde Çevre Temizliği Yapıldı
  17:54 Fethiye'deki Kuş Cenneti'nde Çevre Temizliği Yapıldı

  Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Özel Çevre Koruma Bölgesi olan Kuş Cenneti'nde, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA), Fethiye Belediyesi ve Şefika Pekin Kız Meslek Lisesi işbirliğiyle çevre temizliği yapıldı. Çalışmada, plastik poşetler, plastik ve cam şişeler ile teneke kutular toplandı ve geri dönüşüm merkezine gönderildi. Fethiye Belediyesi yetkilileri, vatandaşlardan atıkları doğaya atmamalarını ve geri dönüşüme atmalarını önemle rica etti.

 • Takla atan dev pandadan çeşitli görüntüler
  16:44 Takla atan dev pandadan çeşitli görüntüler

  Çin'in kuzeybatısındaki Shaanxi eyaletinde yer alan Qinling Dev Panda Araştırma Merkezi'nde, kar üstünde seri taklalar atarak yuvarlanan oyuncu bir dev panda sevimli görüntüler oluşturdu. Xinhua Ajansı muhabirleri Shaanxi'den bildiriyor. (XHTV)

 • Uludağ Elektrik, Kemel Köyü'ne 1000 fidan dikti
  14:53 Uludağ Elektrik, Kemel Köyü'ne 1000 fidan dikti

  Uludağ Elektrik, Yeşil Dönüşüm Ormanları projesi kapsamında Çanakkale'nin Kemel Köyü'ne 1000 fidan dikti. Şirketin, 4 yılda 4.000 fidanı doğayla buluşturduğu belirtildi. Uludağ Elektrik Genel Müdürü Remezan Arslan, projenin kağıt tüketimini dengelemek için başlatıldığını ve her yıl düzenli olarak fidan dikimi yapacaklarını söyledi.

 • Adıyaman'da ağaçlık alanda çıkan yangın korkuya neden oldu
  13:44 Adıyaman'da ağaçlık alanda çıkan yangın korkuya neden oldu

  Adıyaman-Kahta Karayolu Beşpınar mesire alanı yakınlarında bulunan ağaçlık alanda çıkan yangın, henüz belirlenemeyen nedenlerden dolayı korkuya neden oldu. İtfaiye ekiplerinin kısa sürede müdahalesiyle yangın söndürüldü. Soruşturma devam ediyor.

 • Türkiye Yeni Yağışlı Hava Sisteminin Etkisine Giriyor
  12:55 Türkiye Yeni Yağışlı Hava Sisteminin Etkisine Giriyor

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, Türkiye yarın itibarıyla yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisine girecek. Batı kesimlerden başlayarak iç bölgelere doğru ilerleyecek yağışlı sistemle birlikte sıcaklık değerlerinde düşüş gözlenecek. Ancak kaydedilecek düşüşe rağmen sıcaklık, mevsim normalleri üzerindeki seyrini sürdürecek.


Advertisement