Jandarmadan köylerde Korona bilgilendirmesi - Son Dakika

Jandarmadan köylerde Korona bilgilendirmesi

21.03.2020 09:24

Jandarmadan köylerde Korona bilgilendirmesi Kütahya'nın Emet ilçesinde jandarma ekipleri tarafından köylerde yaşayan vatandaşlar Korana virüs tedbirleri kapsamında uyarıldı.

Jandarmadan köylerde Korona bilgilendirmesi

KÜTAHYA - Kütahya'nın Emet ilçesinde jandarma ekipleri tarafından köylerde yaşayan vatandaşlar Korana virüs tedbirleri kapsamında uyarıldı.

Emet Jandarma Komutanlığı ekipleri ilçeye bağlı Yeniceköy ve Kabaklar köylerinde özellikle yaşlıların yaşadığı evleri ziyaret ederek, Korana virüs hastalığı ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirme içeren broşürler dağıttılar.

Jandarma ekipleri, evlerinde olmayan vatandaşların kapı aralarından broşür bırakırken araçların da camlarına bilgilendirme içeren broşür bıraktılar.

Köy bakkalı camına bilgilendirme broşürü yapıştıran ekipler, bakkala satış esnasında uyması gereken kurallar hakkında bilgi verdi.

Köy sakinlerinden Ali Çağlar, yaptığı açıklamada, "Müşterilerimize karşı belli bir mesafede durarak ve eldiven takarak alışverişlerimizi yapıyoruz. En az sağlık çalışanlarımız kadar jandarmalarımızda her gün köylerimize geliyor ve kontroller yapıyorlar. Bugün de ellerindeki afişlerle, köydeki hanelerimize bilgilendirme yapıyorlar. Allah devletimizden, askerlerimizden ve sağlık çalışanlarımızdan razı olsun" dedi.

"Biz bu virüsü Cumhurbaşkanımızla beraber yeneceğiz, evden çıkmıyoruz" diyen 70 yaşındaki Fadime Baş, "Cumhurbaşkanıma selam söylüyorum. Evlerimizde bekliyoruz. Dışarıya çıkmıyoruz. Senden, kaymakamımızdan, askerimizden memnunuz. Biz bu hastalığı Cumhurbaşkanımızla birlikte millet olarak yenmeye çalışıyoruz. Başımızda sağolsun. Çıkmıyoruz evlerimizden" ifadelerini kullandı.

Jandarmadan köylerde Korona bilgilendirmesi
Jandarmadan köylerde Korona bilgilendirmesi
Jandarmadan köylerde Korona bilgilendirmesi
Jandarmadan köylerde Korona bilgilendirmesi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Jandarmadan köylerde Korona bilgilendirmesi - Son Dakika


Son Dakika

Ölüm teğet geçti! Lüks araç ile kaza yaptılar, otomobili bırakıp taksi ile kaçtılar Ölüm teğet geçti! Lüks araç ile kaza yaptılar, otomobili bırakıp taksi ile kaçtılar Duvarındaki tasarımlar yüzünden başı derde giren Nusret Gökçe'ye 40 milyon TL'lik dava Duvarındaki tasarımlar yüzünden başı derde giren Nusret Gökçe'ye 40 milyon TL'lik dava Fenerbahçe'nin eski hocası Erol Bulut ve Volkan Demirel kasap açtı Fenerbahçe'nin eski hocası Erol Bulut ve Volkan Demirel kasap açtı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Rusya'nın seyahat sınırlamasıyla ilgili açıklama: Olumsuz etkileri olacaktır Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Rusya'nın seyahat sınırlamasıyla ilgili açıklama: Olumsuz etkileri olacaktır İlçenin göbeğinden mavi su fışkırdı, vatandaşlar tedirgin İlçenin göbeğinden mavi su fışkırdı, vatandaşlar tedirgin Kilosu 100 liradan satılan erik, tezgaha iner inmez tükendi Kilosu 100 liradan satılan erik, tezgaha iner inmez tükendi Kalp krizi geçiren genç son nefesini verirken özel güvenliğin müdahalesiyle kurtuldu! O anlar kamerada Kalp krizi geçiren genç son nefesini verirken özel güvenliğin müdahalesiyle kurtuldu! O anlar kamerada Şehirler arası seyahat kısıtlaması nasıl uygulanacak? Bakanlık ayrıntıları paylaştı Şehirler arası seyahat kısıtlaması nasıl uygulanacak? Bakanlık ayrıntıları paylaştı