Jirinovski, Volgograd Şehrinin Stalingrad'la Birlikte Anılmasını Önerdi - Son Dakika

Jirinovski, Volgograd Şehrinin Stalingrad'la Birlikte Anılmasını Önerdi

22.03.2017 20:12
Jirinovski, Volgograd Şehrinin Stalingrad'la Birlikte Anılmasını Önerdi, System.String[]

Rusya Liberal-Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, “Volgograd" şehrini "Stalingrad” olarak adlandırılmayı teklif etti.

Rusya Liberal-Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, "Volgograd" şehrini "Stalingrad" olarak adlandırılmayı teklif etti.

Rusya Liberal-Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, Volgograd (Volga şehri) Stalingrad (Stalin şehri) olarak adlandırılmayı önerdi. Jirinovski, "Volgograd'ın daha da eski ismi var. Tsaritsın, (II. Dünya savaşı sırasında) ama Stalingrad'taki kanlı savaşta ölen milyonlarca Rus askerlerine borç ödemek lazım" diye konuştu.

Rusya Liberal-Demokrat Partisinden yapılan açıklamada ise, "Vladimir Jirinovski Rusya'da tarihin ve nesillerin sürekliliğinin olması gerektiğini düşünüyor. Bu bağlamda Liberal Demokrat Partisinin lideri, Volgograd şehrinin Stalingrad ismiyle beraber anılmasını istiyor" denildi.

Volgograd'ın Stalingrad olarak yeniden adlandırılması konusu uzun süredir tartışılıyor. Devlet Başkanı Vladimir Putin ise bu sorunu Volgograd sakinlerinin referandumda çözmesi gerektiğini kaydetti. - MOSKOVA

Jirinovski, Volgograd Şehrinin Stalingrad'la Birlikte Anılmasını Önerdi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Jirinovski, Volgograd Şehrinin Stalingrad'la Birlikte Anılmasını Önerdi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Bolu Kuzfındık köyünde bir evde çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle bütün köye sıçradı Liverpool Ozan Kabak için 20 milyon sterlini gözden çıkardı Sınırın İran tarafında kalan çocukların, Azerbaycan askerlerine yaptığı sevinç gösterisi böyle görüntülendi Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı Gözü gibi büyüttüğü iki evladından biri mezara diğeri hapse girdi! Melek'in annesinin ağıtları köyü inletti Nihat Hatipoğlu'ndan "Otelinde içki satılıyor" iddiasına yanıt: Asla satılmadı, aklınızca benden intikam aldınız