Kadriye'nin Çaresizliği - Son Dakika

Kadriye'nin Çaresizliği

19.03.2015 11:05
Kadriye'nin Çaresizliği, System.String[]

Uşak'ın Banaz İlçesi'nde 25 yaşındaki Kadriye Tümer, 'Miyastheina Gravis' olarak bilinen sinir ve ağır kas zaafı hastalığı nedeniyle 4 yıldır yatağa bağımlı yaşıyor.

Uşak'ın Banaz İlçesi'nde 25 yaşındaki Kadriye Tümer, 'Miyastheina Gravis' olarak bilinen sinir ve ağır kas zaafı hastalığı nedeniyle 4 yıldır yatağa bağımlı yaşıyor.

Bağkonak Köyü'yde yaşayan ev kadını Hatice Tümer ve ayakkabı boyacısısı Rıza Tümer çiftinin tek çocukları Kadriye Tümer, dört yıl önce tıp dilinde 'Miyastheina Gravis' olarak bilinen sinir ve ağır kas zaafı hastalığına yakalandı. Hastalığa bağlı kol ve bacaklarını kullanamayan genç kız yatağa bağımlı hale geldi. Anne ve babasının desteğiyle ayağa kalkabilen Tümer, her ay hastaneye götürülüp, bir hafta süreyle kas güçlendirici serum veriliyor. Bu şekilde acı ve ağrılarından kurtulan talihsiz kızın, tekrar ayağa kalkabilmesi kök hücre nakline bağlı.

Doktorların kök hücre naklinin bir an evvel yapılması gerektiğini belirten Tümer, "Sürekli evde yatmaktan sıkıldım. Ben de yaşıtlarım gibi gezmek istiyorum. Doktorlar ancak kök hücre nakliyle sağlığıma kavuşabileceğimi söyledi ancak ailemin bu tedavi masraflarını karşılayacak maddi gücü yok. Babam, ayakkabı boyacılığı ile kazandığı parayla ancak kıt kanaat evi geçindirebiliyor" dedi.

Tekerlekli sandalyesi olmadığı için yatmaktan bıkan Kadriye Tümer, tek isteğinin bir an evvel sağlığına kavuşmak olduğunu söyledi. - Uşak

Kadriye'nin Çaresizliği
Kadriye'nin Çaresizliği

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kadriye'nin Çaresizliği - Son Dakika


Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyip ormana giden alkollü şahsın başına gelmeyen kalmadı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor