Kadriye'nin Çaresizliği - Son Dakika

Kadriye'nin Çaresizliği

5 yıl önce

Uşak'ın Banaz İlçesi'nde 25 yaşındaki Kadriye Tümer, 'Miyastheina Gravis' olarak bilinen sinir ve ağır kas zaafı hastalığı nedeniyle 4 yıldır yatağa bağımlı yaşıyor.

Kadriye'nin Çaresizliği, System.String[]

Uşak'ın Banaz İlçesi'nde 25 yaşındaki Kadriye Tümer, 'Miyastheina Gravis' olarak bilinen sinir ve ağır kas zaafı hastalığı nedeniyle 4 yıldır yatağa bağımlı yaşıyor.


Bağkonak Köyü'yde yaşayan ev kadını Hatice Tümer ve ayakkabı boyacısısı Rıza Tümer çiftinin tek çocukları Kadriye Tümer, dört yıl önce tıp dilinde 'Miyastheina Gravis' olarak bilinen sinir ve ağır kas zaafı hastalığına yakalandı. Hastalığa bağlı kol ve bacaklarını kullanamayan genç kız yatağa bağımlı hale geldi. Anne ve babasının desteğiyle ayağa kalkabilen Tümer, her ay hastaneye götürülüp, bir hafta süreyle kas güçlendirici serum veriliyor. Bu şekilde acı ve ağrılarından kurtulan talihsiz kızın, tekrar ayağa kalkabilmesi kök hücre nakline bağlı.


Doktorların kök hücre naklinin bir an evvel yapılması gerektiğini belirten Tümer, "Sürekli evde yatmaktan sıkıldım. Ben de yaşıtlarım gibi gezmek istiyorum. Doktorlar ancak kök hücre nakliyle sağlığıma kavuşabileceğimi söyledi ancak ailemin bu tedavi masraflarını karşılayacak maddi gücü yok. Babam, ayakkabı boyacılığı ile kazandığı parayla ancak kıt kanaat evi geçindirebiliyor" dedi.


Tekerlekli sandalyesi olmadığı için yatmaktan bıkan Kadriye Tümer, tek isteğinin bir an evvel sağlığına kavuşmak olduğunu söyledi. - Uşak

Haber Yayın Tarihi: 19.03.2015 11:05 Kaynak: DHASon Dakika

Tokat'ta bir anne, oğlunu öldürdükten sonra kendi yaşamına son verdi
Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti

Son Dakika Haberleri