Kahramanmaraş'ta otizmli gençler saç bakımı yaptırdı - Son Dakika

Kahramanmaraş'ta otizmli gençler saç bakımı yaptırdı

02.04.2021 16:55
Kahramanmaraş'ta otizmli gençler saç bakımı yaptırdı, System.String[]

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde eğitim alan otizmli gençler 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında kuaföre giderek saç bakımı yaptırdı.

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde eğitim alan otizmli gençler 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında kuaföre giderek saç bakımı yaptırdı.

Gün kapsamında ilçede bulunan özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezince otizm spektrum bozukluğu olan öğrenciler farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik düzenlendi.

Etkinlik kapsamında kuaföre götürülen öğrenciler saç kesimi ve bakım yaptırarak keyifli dakikalar yaşadı.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi müdürü Güneş Söyler, gün kapsamında farkındalık oluşturulması amacıyla etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Etkinlikle öğrencilerin mutlu dakikalar yaşadığını belirten Söyler, "Otizmi fark et kabul et, otizme mavi ışık yak' sloganı adı altında öğrenciler kuaföre, berbere götürüldü. Kız öğrencimizin saçları kesildi, yapıldı. Erkek öğrencimiz tıraşını oldu. Çocuklarımızın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Afşin esnafı otizm hakkında bilgilendirildi. Otizmin bir hastalık değil farklılık olduğu, otizmli bireylere nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda bilinçlendirildi." ifadesini kullandı.

Öte yandan ilçede eğitim gören öğrenciler tarafından 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'ne dikkat çekilmesi amacıyla trafik durdurularak yürüyüş yapıldı.

Aileleriyle beraber etkinliğe katılan öğrenciler ellerindeki mavi balonlarla Atatürk Caddesi'nden Afşin Belediye binasına kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

Program, öğrencilerin Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ile hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kahramanmaraş'ta otizmli gençler saç bakımı yaptırdı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Hakan Çalhanoğlu için İspanya şampiyonu Atletico Madrid devreye girdi 10:56 Hakan Çalhanoğlu için İspanya şampiyonu Atletico Madrid devreye girdi FETÖ'nün Twitter talimatı deşifre oldu: Herkes 10 hesap açacak, paylaşım sayısı iki katına çıkarılacak 10:46 FETÖ'nün Twitter talimatı deşifre oldu: Herkes 10 hesap açacak, paylaşım sayısı iki katına çıkarılacak Beren Saat giydi, siyah mayonun satışları patladı 10:38 Beren Saat giydi, siyah mayonun satışları patladı
Üreticiler arasında 10:35 Üreticiler arasında "katil" olarak bilinen ve ağaçları çürüten gal arısı Kastamonu'da görüldü Son dakika: Cari denge nisanda 1,7 milyar dolar açık verdi 10:17 Son dakika: Cari denge nisanda 1,7 milyar dolar açık verdi Bir tweet attı Bitcoin 39 bin doları aştı! Elon Musk, yine yaptı yapacağını 09:53 Bir tweet attı Bitcoin 39 bin doları aştı! Elon Musk, yine yaptı yapacağını
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden saat 18.00'de görüşecek 09:26 Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden saat 18.00'de görüşecek İstifaya zorladığı müdürün ölmesine sebep olmakla suçlanıyor! Milli eğitim müdürü görevden alındı ve hakkında soruşturma açıldı 08:26 İstifaya zorladığı müdürün ölmesine sebep olmakla suçlanıyor! Milli eğitim müdürü görevden alındı ve hakkında soruşturma açıldı
Advertisement