Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Otizm haberleri, Otizm son dakika, son dakika Otizm

Son Dakika Otizm Haberleri

Son dakika Otizm haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son otizm haberleri anında burada.


 • 17:42 Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası Antalya'da düzenlenecek

  Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası Antalya'da düzenlenecek Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından organize edilen Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası, Antalya'da gerçekleştirilecek. Şampiyonaya, 114 özel sporcu katılacak.

 • 08.12.2023 08 Ara 12:56 Kayseri'de Dünya Engelliler Günü Yüzme Müsabakası düzenlendi

  Kayseri'de Dünya Engelliler Günü Yüzme Müsabakası düzenlendi Türkiye Yüzme Federasyonu Kayseri İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Dünya Engelliler Günü Yüzme Müsabakası'na 33 engelli sporcu katıldı. Sporcular, farklı kategorilerde birbirleriyle yarışarak başarılarını gösterdi.

 • 07.12.2023 07 Ara 12:17 Sincan Otizm Gündüz Bakım Merkezi'nden Dünya Engelliler Günü etkinliği

  Sincan Otizm Gündüz Bakım Merkezi'nden Dünya Engelliler Günü etkinliği Sincan Otizm Gündüz Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne özel bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte öğrenciler şarkılar söyledi, oyunlar oynadı ve özel çocukların yaptığı resimler sergilendi. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da etkinliğe katılarak çocuklara satranç takımı hediye etti.

 • 07.12.2023 07 Ara 11:51 Gebelerde enfeksiyonlar ve yüksek ateş bebekte problemlere yol açabilir

  Gebelerde enfeksiyonlar ve yüksek ateş bebekte problemlere yol açabilir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Buyru, gebelerin özellikle ilk 3 ay içerisinde geçirdiği enfeksiyonlar ve yüksek ateşin bebekte organ gelişimiyle ilgili problemlere neden olabileceğini belirtti. Bu nedenle gebelerin gribal enfeksiyonlara karşı önlem alması gerektiğini vurgulayan Buyru, grip aşısının tüm gebelere yapılmasını önerdi. Ayrıca viral enfeksiyonların bebekte otizm riskini artırabileceğini söyleyen Buyru, gebelerin bulunduğu ortamları havalandırmalarını, kalabalık ortamlardan uzak durmalarını ve el hijyenine dikkat etmelerini tavsiye etti.

 • 06.12.2023 06 Ara 17:28 Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Erzurum'dan gelen öğrencilerle buluştu

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Erzurum'dan gelen öğrencilerle buluştu Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Erzurum'dan Ankara'ya gelen özel eğitim ve anaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Bakan Tekin, öğrencilerle sohbet ederek eğitim ve spor faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

 • 06.12.2023 06 Ara 16:48 "Otizmli birey olarak doğmak"

  'Otizmli birey olarak doğmak' SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından Cumhuriyetin ilanının 100'üncü yılında, SANKO Üniversitesi'nin kuruluşunun 10'uncu yılına ithafen "Otizmli Birey Olarak Doğmak" konulu program düzenlendi.

 • 06.12.2023 06 Ara 14:31 İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi'nde Özel Bireyler Sosyalleşti

  İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi'nde Özel Bireyler Sosyalleşti İzmit Belediyesi, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Otizm Spor ve Yaşam Evi'nde düzenlenen programda özel bireyleri kaynaştırdı. Gölcük Yaşama Sevinci Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Otizm Spor ve Yaşam Evi öğrencileri mini golf etkinliği yaparak keyifli anlar yaşadılar.

 • 06.12.2023 06 Ara 14:24 Engelsiz Yaşam Merkezi Gaziantep'te 3 Bin 583 Danışana Hizmet Verdi

  Engelsiz Yaşam Merkezi Gaziantep'te 3 Bin 583 Danışana Hizmet Verdi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanlığı'na bağlı olarak hizmet veren Engelsiz Yaşam Merkezi, kurulduğu günden bu yana 3 bin 583 danışana hizmet verdi. Merkez, özel ihtiyaçlı bireyler, gaziler ve ailelerine ücretsiz olarak rehabilite ve sosyal eğitim hizmeti sunuyor. Merkezde, destek eğitim birimleri ve özel eğitim programlarıyla bireylere bireysel ve grup eğitimleri veriliyor. Ayrıca, merkezde sağlık kontrol uygulamaları, beslenme konusunda bilinçlendirme eğitimleri ve danışmanlık hizmetleri de sunuluyor.

 • 06.12.2023 06 Ara 11:43 Nilüfer Belediyesi Dernekler Yerleşkesi'nin 11. Kuruluş Yılı ve Dünya Gönüllüler Günü Kutlandı

  Nilüfer Belediyesi Dernekler Yerleşkesi'nin 11. Kuruluş Yılı ve Dünya Gönüllüler Günü Kutlandı Nilüfer Belediyesi Dernekler Yerleşkesi'nin 11'inci kuruluş yılı ve Dünya Gönüllüler Günü, Nilüfer'de düzenlenen etkinlikle kutlandı. "Kriz Dönemlerinde Sivil Toplum" söyleşisinin düzenlendiği buluşmada, gönüllüğün önemine dikkat çekildi.

 • 06.12.2023 06 Ara 01:47 Diyarbakır'da 100 engelliye akülü araç desteği

  Diyarbakır'da 100 engelliye akülü araç desteği Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde yaşayan 100 engelli vatandaşa akülü araç desteği sağlandı. Kayapınar Belediyesi, engelli ve özel gereksinimli bireylere yönelik hizmetlerini sürdürerek sosyal belediyecilik anlayışını benimsemektedir. Belediye, ilçede yaşayan dezavantajlı durumda olan ve araç gereksinimi duyan 100 vatandaşa akülü araç desteği verdi. Dağıtım töreniyle birlikte engelli vatandaşlar araçlarını teslim aldı.

 • 05.12.2023 05 Ara 12:42 Bursa Engelsiz Buluşması düzenlendi

  Bursa Engelsiz Buluşması düzenlendi Bursa Büyükşehir Belediyesi, Dünya Engelliler Günü münasebetiyle 'Bursa Engelsiz Buluşması' adlı etkinlik düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, engelli vatandaşların gelişimi için gereken desteği verdiklerini belirtti ve engelli bireyleri geleceğe güçlü bir şekilde hazırlamanın önemine vurgu yaptı.

 • 05.12.2023 05 Ara 02:19 Ordu'da özel öğrencilerden özel program

  Ordu'da özel öğrencilerden özel program - Ordu'da özel öğrencilerden özel program Ordu'nun Ünye ilçesinde özel öğrenciler ve öğretmenleri tarafından '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

 • 04.12.2023 04 Ara 19:25 Batman'da Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi Lansmanı Yapıldı

  Batman'da Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi Lansmanı Yapıldı Batman Valisi Ekrem Canalp, yapılması planlanan Engelsiz Yaşam Merkezi'nin lansmanında yaptığı konuşmada, şehirde 19 bin 522 ailenin engelli ve evde bakım aylığı aldığını ve sadece 11 aylık dönemde bu ailelere verilen maaşın 1 milyar 556 milyon lira olduğunu belirtti. Merkezin 7 ayrı engel branşında hizmet vereceğini ifade eden Canalp, projenin Batman'da yapılan en büyük ve kapsamlı proje olacağını vurguladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:44 Otizmli çocuk hemsball ile mücadele ederek hayata tutundu

  Otizmli çocuk hemsball ile mücadele ederek hayata tutundu Aydın'ın Efeler ilçesinde yaşayan 13 yaşındaki otizmli Burak Mazhar Tuğrul, annesiyle birlikte başladığı hemsball sayesinde otizm ile mücadele ederek hayata sıkı sıkıya tutundu. Hemsballın hayatına getirdiği olumlu değişim, umut verici bir öyküye dönüştü. Hemsball sayesinde Burak'ın el kasları gelişti, göz teması arttı ve sosyalleşmeye başladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:39 ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü'nden Otizmli Bireylere Yönelik Yapay Zeka Teknolojisi

  ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü'nden Otizmli Bireylere Yönelik Yapay Zeka Teknolojisi ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü'ndeki bilim insanları, yapay zekayla otizmli bireylere yönelik ön tanı yapabilen bir teknoloji geliştirdi. Yapılan çalışmalarda göz izleme verileri kullanılarak otizmli bireylerin belirli farklılıkları ortaya konuldu ve bu veriler kullanılarak otizmli olup olmadıklarına dair ön tanı yapılabileceği gösterildi. Ayrıca, otizmli bireyler için bilimsel destekli web tasarım yönergeleri geliştirme çalışmaları da yürütülmektedir.

 • 03.12.2023 03 Ara 15:10 Erzurum ve Iğdır'da Engelliler Günü etkinlikleri düzenlendi

  Erzurum ve Iğdır'da Engelliler Günü etkinlikleri düzenlendi Erzurum'da Türkiye Sakatlar Derneği çelenk sundu, Iğdır'da kuaförler özel çocukların saç kesimi ve bakımını ücretsiz yaptı. Engellilere yönelik sosyal yardımların güncellenmesi gerektiği vurgulandı.

 • 03.12.2023 03 Ara 14:56 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Engelsiz Yaşam Fuarı'na katıldı

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Engelsiz Yaşam Fuarı'na katıldı TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İstanbul'da düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi'ne katıldı. Kurtulmuş, programda yaptığı konuşmada engellerin aşılması gerektiğini vurguladı ve engelli bireylerin başarılarına dikkat çekti.

 • 03.12.2023 03 Ara 14:32 TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ VE BAKAN GÖKTAŞ ENGELSİZ YAŞAM FUARI'NDA KONUŞTU

  TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ VE BAKAN GÖKTAŞ ENGELSİZ YAŞAM FUARI'NDA KONUŞTU Uğur GÜLBOY / TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen 13.EYAF Expo Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi'ne katıldı.

 • 03.12.2023 03 Ara 13:53 Down sendromlu çocuklar kürek sporuyla tanıştı

  Down sendromlu çocuklar kürek sporuyla tanıştı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, down sendromlu çocuklar kürek sporuyla tanıştı. Tekneye binen çocuklar su korkularını yenerek unutulmaz bir deneyim yaşadı. Etkinlik, engelli bireylerin su sporlarına olan ilgilerini ve yeteneklerini ortaya çıkarırken, toplumun engellilere karşı farkındalığını artırmayı hedefledi.

 • 03.12.2023 03 Ara 12:38 Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, engelli vatandaşların yanında! Ulaşımdaki engeller tek tek kalkıyor

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, engelli vatandaşların yanında! Ulaşımdaki engeller tek tek kalkıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, engelli vatandaşların rahat ulaşım sağlaması için yoğun bir çaba sarf ediyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bu zamana kadar yapılan çalışmaları aktaran bakanlık, ''Turuncu Masa'dan 52.050 yolcu yararlandı, 'Erişebilirlik Belgesi' almış havalimanı sayısı 40'a yükseldi, 'Millî Tren Projesi' engelli bireylerin kullanımına göre projelendirildi, Demiryolu 'Erişilebilir Ulaşım' çalışmaları ile 1 milyon 142 bin engelli yolcu seyahat etti'' açıklamasını yaptı.

 • 03.12.2023 03 Ara 12:10 İzmir Büyükşehir Belediyesi Engellilere Madalyalarını Teslim Etti

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Engellilere Madalyalarını Teslim Etti İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova'daki buz pistinde kaymayı öğrenen engelli bireylere 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde madalyalarını teslim etti. Buz Sporları Salonu, bedensel engellilere ve otizm ve down sendromlu gençlere hizmet veriyor. Proje kapsamında her hafta engelli bireylere ücretsiz eğitim veriliyor ve derece elde edecek sporcular yetiştirilmeye çalışılıyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:04 Yüksek Hızlı Trenlerde 1 Milyon 142 Bin 142 Engelli Yolcu Seyahat Etti

  Yüksek Hızlı Trenlerde 1 Milyon 142 Bin 142 Engelli Yolcu Seyahat Etti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yüksek hızlı tren (YHT) ve ana hat trenlerinde 2023 yılının başından bugüne kadar 1 milyon 142 bin 142 engelli yolcunun seyahat ettiğini bildirdi. Bakanlık, engelli bireylerin erişimini kolaylaştırmak için çeşitli çalışmalar yürüttüğünü açıkladı.

 • 02.12.2023 02 Ara 23:19 Engelli Diş Tedavi Merkezi Eskişehir'de Hizmet Vermeye Başladı

  Engelli Diş Tedavi Merkezi Eskişehir'de Hizmet Vermeye Başladı Yunus Emre Devlet Hastanesi bünyesinde açılan Engelli Diş Tedavi Merkezi, zihinsel ve bedensel engellilere daha kaliteli tedavi imkanı sunmayı hedefliyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 15:46 Yeşilyurt'ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı

  Yeşilyurt'ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın ev sahipliğinde düzenlenen '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' özel programında engelli vatandaşlar ve aileleri bir araya geldi.

 • 02.12.2023 02 Ara 12:59 Engelli Sporcular Uluslararası Yarışmalarda 296 Altın Madalya Kazandı

  Engelli Sporcular Uluslararası Yarışmalarda 296 Altın Madalya Kazandı Bu yıl uluslararası yarışmalarda mücadele eden para milli sporcular, toplamda 296 altın, 298 gümüş ve 247 bronz madalya kazandı. Türkiye'de bedensel, görme, özel sporcular ve işitme engelliler federasyonları bünyesinde toplam 49 bin 522 lisanslı sporcu bulunuyor ve 6 bin 764'ü faal olarak spora devam ediyor. Engelli sporcular için özel tesisler de faaliyete geçirildi ve Türkiye'nin ilk Paralimpik Olimpiyat Hazırlık Merkezi 2015 yılında açıldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 12:00 Dünya Engelliler Günü kapsamında AKDEM'de farkındalık programı gerçekleştirildi

  Dünya Engelliler Günü kapsamında AKDEM'de farkındalık programı gerçekleştirildi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında AKDEM'de eğitim gören engelli gençler, için farkındalık programı düzenlendi.

 • 01.12.2023 01 Ara 19:34 Engelsizmir Kongresi İlk Gününde Bin 500 Ziyaretçiyi Ağırladı

  Engelsizmir Kongresi İlk Gününde Bin 500 Ziyaretçiyi Ağırladı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Engelsizmir Kongresi ilk gününde bin 500 ziyaretçiyi ağırladı. “Engellilik Alanında Yenilikçi Yaklaşımlar” konulu kongrede hem Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması’nın kazananları ödüllerini aldı hem de Dokunulabilir Modern Sanat Seramik Eserler Sergisi’nin açılışı yapıldı.

 • 01.12.2023 01 Ara 19:30 Uluslararası Su Elçileri Federasyonu Maltepe'ye ulaştı

  Uluslararası Su Elçileri Federasyonu Maltepe'ye ulaştı Uluslararası Su Elçileri Federasyonu'nun 'İnsanı Dönüştür Projesi' kapsamında Kars'tan yürüyüşe başlayan ekipler, plastik çöp toplama ve kirlilikle mücadele amacıyla Maltepe'ye ulaştı. Federasyon yetkilileri, Maltepe Belediyesi ve 1923 Çağdaş Lions Kulübü üyeleriyle birlikte plastik topladı. Geri dönüşümün dünyanın en büyük yalanlarından biri olduğunu vurgulayan USEF Genel Başkanı Özgür Aydıncak, plastik kirliliğinin ciddi bir sorun olduğunu belirtti ve birlikte mücadele çağrısı yaptı.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:50 Mustafakemalpaşa'da engelliler unutulmadı

  Mustafakemalpaşa'da engelliler unutulmadı Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar döneminde hayata geçirilen Murat Uzgur Engelsiz Yaşam Merkezi ve Saliha Halil Kanar Otizm Birimi öğrencileri hazırladıkları gösterilerle seyircilerden tam not aldı.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:13 Tahir Büyükakın ile down sendromlu çocuğun videosu yüreklere dokundu

  Tahir Büyükakın ile down sendromlu çocuğun videosu yüreklere dokundu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, özel eğitim ihtiyacı olan bireyler için eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak amacıyla Cumhuriyetin 100. yılında 100 özel eğitim sınıfını hizmete açtı. Açılışta down sendromlu bir genç ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın samimi görüntüleri yürekleri ısıttı.

 • 01.12.2023 01 Ara 15:56 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 100. yıl kutlamasında 100 özel eğitim sınıfı açtı

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 100. yıl kutlamasında 100 özel eğitim sınıfı açtı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, özel eğitim ihtiyacı olan bireyler için eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak amacıyla Cumhuriyetin 100. yılında 100 özel eğitim sınıfının açılışını gerçekleştirdi.

 • 01.12.2023 01 Ara 15:36 Özel Sporcular Atmalar Atletizm Türkiye Şampiyonası Ankara'da yapıldı

  Özel Sporcular Atmalar Atletizm Türkiye Şampiyonası Ankara'da yapıldı Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Özel Sporcular Atmalar Atletizm Türkiye Şampiyonası, Ankara'da gerçekleştirildi. Şampiyonada dereceye giren sporcular, Türkiye'yi Avrupa ve dünya şampiyonalarında temsil edecek.

 • 01.12.2023 01 Ara 10:54 Mersin Büyükşehir Belediyesi Özel Gereksinimli Bireyler İçin Hizmetler Sunuyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Özel Gereksinimli Bireyler İçin Hizmetler Sunuyor Mersin Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli bireyler ve ailelerine yönelik çeşitli hizmetler sunarak hayatlarını kolaylaştırıyor. Engelsiz Yaşam Merkezi, Otizm Aile Danışma Merkezi, medikal malzeme bakım onarım hizmeti ve işaret dili tercümanlığı gibi hizmetlerden faydalanan bireyler ve aileleri memnuniyetlerini dile getiriyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 09:48 Otizmli Çocukların Eğitim Yuvası Fırtınada Zarar Gördü

  Otizmli Çocukların Eğitim Yuvası Fırtınada Zarar Gördü Antalya'nın Aksu ilçesinde otizmli çocukların eğitim gördüğü okul, fırtınada zarar gördü. Okulu çevreleyen ağaçlar devrildi, eşeklerin yuvaları yıkıldı. Otizmli çocuklar, okulun onarım çalışmalarına destek veriyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 09:29 Otizmli Çocukların Eğitim Yuvası Fırtınada Zarar Gördü

  Otizmli Çocukların Eğitim Yuvası Fırtınada Zarar Gördü Antalya'nın Aksu ilçesinde otizmli çocukların eğitim yuvası haline getirilen okul, fırtınada zarar gördü. Okulu çevreleyen ağaçlar devrildi, eşeklerin yuvaları yıkıldı. Otizmli çocuklar onarım çalışmalarına destek veriyor.

 • 30.11.2023 30 Kas 17:09 Antalya'da Engelliler Günü Kampı

  Antalya'da Engelliler Günü Kampı Antalya'da Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel gereksinimli bireylerin katılımıyla 'Sevginle Engel Yok Kampı' düzenlendi. 150 özel genç ve çocuğun ağırlandığı kamp programında, aile desteği, fiziksel aktiviteler, spor faaliyetleri ve sosyal hayata katılımın artırılması konusunda seminerler verildi. Ayrıca, Konyaaltı Sahili'nde 'Sevginle Engel Yok 4. Geleneksel Spor, Kültür ve Sanat Şenliği' düzenlenecek.

 • 28.11.2023 28 Kas 12:41 Nazilli Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından Otizm Orkestra ve Korosu kuruldu

  Nazilli Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından Otizm Orkestra ve Korosu kuruldu Nazilli Belediyesi ve Kent Konseyi, Otizm Orkestra ve Korosu'nun kurulması için çalışmalara başladı. Otizmli bireylerin sosyal yaşamda daha fazla yer alması hedefleniyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 23:14 Göz teması kurmayan çocuklarda patolojik rahatsızlık uyarısı

  Göz teması kurmayan çocuklarda patolojik rahatsızlık uyarısı Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Psikiyatri Uzmanı Doktor Remzi Oğulcan Çıray, göz teması kuramayan çocuklarda patolojik rahatsızlık uyarısında bulundu. Ailelerin polikliniklere en sık başvuru nedenlerinden bir tanesi özellikle çocuklarındaki patolojik olabilecek semptomları fark edememeleri olduğunu belirten Çocuk Psikiyatri Uzman Doktor Remzi Oğulcan Çıray, çocuklarda gelişim dönemlerinde bazı problemler görülebileceğini ve bunlar dönemsel olabileceğini söyledi.

 • 26.11.2023 26 Kas 19:12 Aydın Büyükşehir Belediyespor'un özel sporcusu Ece Volkan, masa tenisinde Türkiye İkincisi oldu

  Aydın Büyükşehir Belediyespor'un özel sporcusu Ece Volkan, masa tenisinde Türkiye İkincisi oldu Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun Otizm Merkezi'nde yetişen Ece Volkan, Türkiye Masa Tenisi Şampiyonası'nda ikinci oldu. Başarılı sporcunun antrenörü Barış Gökmen, başarıyı Başkan Çerçioğlu ve özel çocukların ailelerine hediye ettiklerini belirtti.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:01 Aydınlı Sporcular Türkiye Şampiyonasında Derece Aldı

  Aydınlı Sporcular Türkiye Şampiyonasında Derece Aldı Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Down Sendromu, Mental ve Otizm Türkiye Şampiyonası'nda Aydınlı sporcular çeşitli dallarda Türkiye 3'üncüsü olarak derece aldı. Aydın'da elde ettikleri birinciliklerle Antalya'daki yarışmaya katılmaya hak kazanan sporcular, Aydın'ın sporcu potansiyelini ve gösterdikleri performansı göstererek gelecekte daha büyük başarılara gebe olduğunu kanıtladılar.

 • 22.11.2023 22 Kas 09:42 Otizm Dernekleri Ayrımcılığa Karşı Birlikte Güçleniyor Projesi Tanıtıldı

  Otizm Dernekleri Ayrımcılığa Karşı Birlikte Güçleniyor Projesi Tanıtıldı Denizli Otizm Derneği ile İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği tarafından yürütülen 'Ayrımcılığa Karşı Birlikte Güçleniyoruz' projesinin tanıtım toplantısı Denizli'de gerçekleştirildi. Proje, otizmlilerin hak ve özgürlüklerine farkındalık yaratmayı ve ayrımcılığa karşı mücadele etmeyi amaçlamaktadır. Proje kapsamında 5 ilde toplantılar düzenlenecek ve otizm derneklerinin katılımıyla 100'ün üzerinde dernek projeye dahil olacak. Ayrıca, ulusal insan hakları kurumlarıyla işbirliği yapılacak ve otistiklerin insan haklarının savunulması konusunda çalışmalar gerçekleştirilecektir.

 • 22.11.2023 22 Kas 09:41 Türkiye'nin En Kapsamlı İtfaiye Eğitim Merkezi Mersin'de Açıldı

  Türkiye'nin En Kapsamlı İtfaiye Eğitim Merkezi Mersin'de Açıldı Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, itfaiye teşkilatını güçlendirmek amacıyla bir ilke imza atarak hayata geçirdiği ‘Ata Eğitim Merkezi’, törenle açıldı.

 • 21.11.2023 21 Kas 19:23 Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda Rekorlar Kırıldı

  Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda Rekorlar Kırıldı Antalya'da düzenlenen Türkiye Özel Sporcular Atletizm Şampiyonası'nda, 38 ilden 173 sporcu mücadele etti. Şampiyonada birçok kategoride rekorlar kırıldı. Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, sporcuları ve ailelerini kutladı ve desteklerini vurguladı. Ödül töreninde dereceye giren sporculara madalyaları takdim edildi.

 • 17.11.2023 17 Kas 17:33 İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi'nde Kabul Komisyonu Değerlendirmelerine Devam Ediyor

  İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi'nde Kabul Komisyonu Değerlendirmelerine Devam Ediyor İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi'ne başvuran özel bireylerin uyum ve uygulama becerileri değerlendirilerek şeffaf bir kabul süreci oluşturmak amacıyla kurulan Otizm Spor ve Yaşam Evi Kabul Komisyonu, değerlendirme toplantılarına devam ediyor. Komisyon, Otizm Spor ve Yaşam Evi'ne kabulü uygun bulunan bireyleri belirleyerek gelişimlerini gözlemlemekte ve hizmet vermeye devam etmektedir.

 • 17.11.2023 17 Kas 17:27 Efeler Belediyesi Otizm Yaşam Merkezi'nde Eğitim Çalışmalarıyla Özel Bireylere Destek Sağlıyor

  Efeler Belediyesi Otizm Yaşam Merkezi'nde Eğitim Çalışmalarıyla Özel Bireylere Destek Sağlıyor Efeler Belediyesi tarafından hizmete açılan Otizm Yaşam Merkezi'nde verilen eğitimlerle özel bireylerin hayatına olumlu katkı sağlanmaya devam ediliyor. Otizmli bireylerin özel durumları gözetilerek deprem öncesinde yapılması gereken hazırlıklar ile deprem esnası ve sonrasında nasıl davranılması gerektiğine dair bilgiler verildi. Eğitimin sonunda katılımcılara farkındalık için mavi düdük dağıtıldı.

 • 17.11.2023 17 Kas 14:38 Manisa Otistik Bireyler ve Engelsiz Aileler Derneği'nden Otizm Eğitim Semineri

  Manisa Otistik Bireyler ve Engelsiz Aileler Derneği'nden Otizm Eğitim Semineri Manisa Otistik Bireyler ve Engelsiz Aileler Derneği (MOBAD) Başkanı ve Otizm Vaka Yöneticisi Mahperi Serpil Dede ile Efeler Belediyesi'nin 3. Çocuk-Ergen-Yetişkin Psikososyal Destek Merkezi'nde görevli Psikolog Hazal Sansür eğitim semineri ve psiko-sanat terapisi verdi.

 • 09.11.2023 09 Kas 14:06 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "İsrail Sağlık Bakanı ile Görüştüm. En Yakın Sürede Kanser Hastası Çocukları Türkiye'ye Getirmeye Başlayacağız"

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 'İsrail Sağlık Bakanı ile Görüştüm. En Yakın Sürede Kanser Hastası Çocukları Türkiye'ye Getirmeye Başlayacağız' Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığının bütçe görüşmelerinde; "Dün akşam saatlerinde İsrail Sağlık Bakanı ile görüştüm. Sağlık Bakanı ve bir hekim olarak şiddetin hiç bir türünün kabul edilemez olduğunu açıkça ifade ettim. Sağlık hizmetlerinin sürdürülememesinin açıklanamaz olduğunu konusunda mutabıkız. Tedavisi yarım kalan kanser hastası çocuklardan başlayarak hastaların sevk sürecinin güven içinde gerçekleşmesi konusundaki beklentimizi ve üzerlerine düşen sorumluluğu ifade ettim. Bu konuda bizimle mutabık kalarak olumlu görüş ifade ettiler. En yakın sürede kanser hastası çocukları Türkiye’ye getirmeye başlayacağız. Ayrıca, bugün yola çıkması beklenen gemi ile ilaç, tıbbi cihaz, 8 adet sahra hastanesi, 20 ambulans ve tıbbi sarf dahil yaklaşık 500 ton yardım ekipmanı ulaştırıyoruz" dedi.

 • 07.11.2023 07 Kas 10:37 Gebze Engelsiz Yaşam Merkezi İnşa Ediliyor

  Gebze Engelsiz Yaşam Merkezi İnşa Ediliyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Gebze Engelsiz Yaşam Merkezi, engelli vatandaşların günlük yaşam becerilerini kazanabilecekleri ve özel yeteneklerini sergileyebilecekleri bir merkez olacak.

 • 04.11.2023 04 Kas 03:46 Efeler'in özel çocukları için anlamlı organizasyon

  Efeler'in özel çocukları için anlamlı organizasyon Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler Belediyesi, Aydın Lions Kulübü Derneği ve Efeler Lions Kulübü iş birliğiyle düzenlenen 'Özel Sporcular Spor Şenliği ve Atletizm Yarışmaları'na katıldı. Etkinlikte özel bireyler Başkan Atay'a yoğun ilgi gösterdi. Başkan Atay, özel bireylerin daha konforlu bir yaşam sürmeleri için yapılan projelerden bahsederek, 'Bu çocuklar bizlere emanet. Onların toplumla uyum halinde yaşayabilmeleri için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz' dedi. Etkinlikte sporculara madalya ve başarı belgeleri verildi, oyunlar oynandı.

 • 03.11.2023 03 Kas 18:48 Efeler Belediyesi Özel Sporcuları Onurlandırdı

  Efeler Belediyesi Özel Sporcuları Onurlandırdı Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler Belediyesi, Aydın Lions Kulübü Derneği ve Efeler Lions Kulübü iş birliğiyle düzenlenen 'Özel Sporcular Spor Şenliği ve Atletizm Yarışmaları'na katıldı. Başkan Atay, etkinlikte özel sporculara madalya takıp başarı belgeleri vererek onurlandırdı.

Advertisement