2 milyon dolarlık kumarhane sahibi ve eşi, korona aşısı olabilmek için motel çalışanı kılığına girdi - Son Dakika
BBC

2 milyon dolarlık kumarhane sahibi ve eşi, korona aşısı olabilmek için motel çalışanı kılığına girdi

26.01.2021 10:47

Kanada'da korona aşısı yaptıran motel çalışanı çift, aşılanmalarının ardından hemen havaalanına gidince dikkat çekti. Çiftin, aslında 2 milyar dolarlık bir kumarhane sahibiyle eşi olduğu ve aşı olabilmek kendilerini motel çalışanı gibi gösterdiği ortaya çıktı.

Alaska sınırında, Kanada yerlilerinin yaşadığı 93 nüfuslu Beaver Creek kasabasında, geçen hafta bölgede yeni açılan bir motelde işe başladıklarını söyleyerek aşılarını yaptırdığı öne sürülen çift, aşıdan hemen sonra havaalanına gitmek isteyince şüphe uyandırdı.

2 MİLYAR DOLARLIK KUMARHANESİ VARMIŞ

Olay araştırılınca, değeri 2 milyar dolar olan bir kumarhaneler zinciri sahibinin, kendisi ve eşine korona aşısı yaptırabilmek için 2400 kilometre uzaklıktaki ücra bir kasabaya giderek kendilerini motel çalışanı gibi gösterdiğini ortaya çıkardı.

AŞILANMA ORANININ YÜKSEK OLDUĞU BİR YERİ SEÇMİŞLER

Çiftin Beaver Creek'in bağlı olduğu Yukon'da nüfusun az olması nedeniyle aşılama oranının yüksek olduğu ve 55 yaşındaki Rod Baker ve 32 yaşındaki eşi Ekaterina Baker'ın bu nedenle burayı tercih ettikleri belirtiliyor.

'"BÖYLE BİR BENCİLLİK YAPILACAĞI AKLIMIZA GELMEZDİ"

Yukon Toplum Hizmetleri Bakanı John Streicker, "Bu bencil davranışları çok rahatsız edici. Herhangi bir kişinin insanları aldatmak için böyle bir yola başvurabileceğini düşünemezdik" dedi. Bölgenin yerli topluluğunun lideri Angela Demit de Facebook sayfasında "Aşı sırasını aşmak için yaşlılarımızı ve risk grubundaki insanlarımızı tehlikeye atan bu kişilerin davranışı çok kaygı verici" diye yazdı.

Çifte Vancouver'a dönüşlerinde 14 günlük karantina kurallarını ihlal ettikleri için de para cezası kesildi.

2 milyon dolarlık kumarhane sahibi ve eşi, korona aşısı olabilmek için motel çalışanı kılığına girdi

Son Dakika Dünya 2 milyon dolarlık kumarhane sahibi ve eşi, korona aşısı olabilmek için motel çalışanı kılığına girdi - Son Dakika Dünya

BBC

YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Elvan, en çok alkol vergisi ödeyen 5 ili açıkladı! Zirve İstanbul'un Son Dakika: Sarkisyan, Genelkurmay Başkanı'nı görevden almayı reddetti Restoran keşif rehberi ve online sipariş platformu Zomato, Türkiye'den çekildi Fenerbahçe'de Trabzonspor maçının kamp kadrosu açıklandı! Caner Erkin kadro dışı bırakıldı Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli'nin açılışında iki eksik bulup Bakan'ı uyardı Son Dakika: Valiliklerden sonra bir açıklama da Milli Eğitim Bakanlığı'ndan! Yüz yüze eğitim 2 Mart'ta Kabine kararlarına göre başlayacak Maltepe'de çöpleri toplamaya giden İBB ekipleri ile grev yapan işçiler arasında arbede çıktı 'Ege'nin Maldivleri' olarak bilinen Kalem Adası 400 milyon liraya satışa çıktı