Kangal'da Şoför Esnafının Sorunları Görüşüldü - Son Dakika

Kangal'da Şoför Esnafının Sorunları Görüşüldü

3 yıl önce

Kangal’da düzenlenen toplantıda şoför esnafının sorunları görüşüldü.

Kangal'da Şoför Esnafının Sorunları Görüşüldü, System.String[]

Kangal'da düzenlenen toplantıda şoför esnafının sorunları görüşüldü.


Oda Başkanı Müslüm Kel tarafından öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Taşlık, Kangal Koop Başkanı Yakup Durmaz ve şoför esnafı katıldı.


Toplantıda konuşan Oda Başkanı Müslüm Kel, ilçede faaliyet gösteren şoför esnafının ve taksicilerin bazı sorunları olduğunu, bu toplantıyı da sorunların çözümü için düzenlediklerini belirterek, katılımcılara teşekkür etti.


Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise esnaf ve sanatkarın bir ülkenin temel taşı olduğunu belirterek, kendi imkanlarıyla ayakta durmaya çalışan esnafın sorunlarını dinlemek için geldiklerini söyledi.


Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk ise esnafın yaşadığı sorunları bildiklerini, çözümü için de bazı çalışmalar yaptıklarını belirterek,"Özellikle taksici esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi için eksik olan durakların ikisini Belediye olarak biz yapacağız, bir tanesini de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz yapacak. Yeni terminal binamızın İhalesini gerçekleştiriyoruz. Kamyon ve Tır Garajı yapıyoruz. Esnafımızın ve ilçe halkımızın haklı taleplerinin her zaman takipçisi olacağız" dedi.


AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ise AK Parti hükümetinin Ahilik Fonunu kurduğunu, KOSGEB kredi desteğini artırdığını, yapılandırmalar yaparak esnafa destek olduğunu ifade etti.


Toplantıda taksici esnafının yaşadığı durak sıkıntısı, şoför esnafının fiyat tarifelerine uymamaları, korsan taksiciler ve terminal binası başta olmak üzere birçok konuda yaşanan sorunlar gündeme getirilerek çözüm arandı. - SİVAS

Haber Yayın Tarihi: 27.03.2017 12:48 Kaynak: İHASon Dakika

Kıskançlık krizi geçiren damat, düğünde ortalığı birbirine kattı
Kanser sebebiyle ölen hastane çalışanı kadının cenazesi 8 yıl sonra toprağa verildi Valinin davranışına CHP'li vekilden övgü: Bize böyle valiler lazım