KARADENİZ SOĞUDU, TEZGAHTA BALIK BOLLAŞTI-o - Son Dakika

KARADENİZ SOĞUDU, TEZGAHTA BALIK BOLLAŞTI-o

29.01.2023 16:51

KARADENİZ'in soğumasıyla tutulan balıkta çeşitlilik artarken, bolluk tezgahlara yansıdı.

KARADENİZ'in soğumasıyla tutulan balıkta çeşitlilik artarken, bolluk tezgahlara yansıdı. Samsun'da çinekop 100, mezgit 40 ve hamsi 50 TL'den satıldı.

Daha önce kuzeye yönelen balık sürüleri, Karadeniz'de deniz suyu sıcaklığının düşmesiyle güneye döndü. Balıkların çeşitlenmesiyle tezgahlarda da bolluk göze çarptı. Samsun'da çinekop 100 TL, mezgit 40 TL ve hamsi ise 50 TL'den tezgahta yer aldı. Çeşitlilik açısından en verimli sezonu geçirdiklerini belirten balıkçı Onur Can Köse, "20 yıldan beri ilk defa böyle bir bolluk gördüm. Normalde bir çeşit az olduğunda diğer çeşit fazla olurdu ama bu sene tam tersi oldu. Bütün balıkların çeşitleri fazla. 2,5 aydır palamut bolluğu vardı. Palamuttan sonra çinekop çıktı. Önceki yıllarda çinekop yiyemeyen vatandaş, bu sene doydu. 1,5 aydır hamsi de tezgahlarda yerini almış durumda. Hamsinin fiyatı hava şartlarına göre günlük değişiyor" dedi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Samsun'da devrilen minibüsteki 5 kişi yaralandı Samsun'da devrilen minibüsteki 5 kişi yaralandı Takla atan otomobil sürücüsü yaralandı Takla atan otomobil sürücüsü yaralandı Takla atan otomobil sürücüsü yaralandı Takla atan otomobil sürücüsü yaralandı

Son Dakika Güncel KARADENİZ SOĞUDU, TEZGAHTA BALIK BOLLAŞTI-o - Son Dakika


Advertisement