Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta Müjdeyi Verdi - Son Dakika

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta Müjdeyi Verdi

07.08.2015 11:16
Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta Müjdeyi Verdi, System.String[]

Kars Belediye Başkanlığı tarafından Toplu Konut İdaresi (TOKİ) imzalanan protokol çerçevesinde yapılan 698 konutun kura çakimleri 21 Ağustos 2015 tarihinde yapılacak.

Kars Belediye Başkanlığı tarafından Toplu Konut İdaresi (TOKİ) imzalanan protokol çerçevesinde yapılan 698 konutun kura çakimleri 21 Ağustos 2015 tarihinde yapılacak.

Kars Belediye Başkanlığı'nca Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Atatürk ve Bayrampaşa Mahallelerinde TOKİ'ye yaptırılan 698 hak sahiplerine verilmesi için Belediye Başkanı Murtaza Karaçan'ta TOKİ yetkilileriyle bir araya gelmiş ve konutların biran evvel hak sahiplerine teslim edilmesi istemişti.

Ankara'da TOKİ yetilileriyle görüşen Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Bayrampaşa ve Atatürk Mahallesi sakinlerine müjdeyi vererek 21 Ağustos 2015 tarihinde hak sahipleri için kura çekimlerinin yapılacağını belirtti.

Kars Belediyesi'nin Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Atatürk ve Bayrampaşa Mahallelerinde Kentsel Yenileme Projesi'nin 1 Etap maliyeti 2010 yılı değerlerine göre 41 milyon 500 bin TL . 698 konutun yanında; Kültürel Tesis, Eğitim Alanı, Dini Tesis, Ticaret Alanı, Pazar Alanı, Sağlık Alanı, Yeşil Alan ile Çocuk Oyun Alanları ve Kentsel Servis Alanı oluşturulacaktı. Ayrıca, 1 adet 24 derslik İlköğretim Okulu ve 1 adet Cami de yapılacak. 1. Etap olarak belirlenen alanda bulunan hak sahiplerinin daireleri 75m2, 85m2, 120m2 e 150m2'lik dairelerden oluştu. Bunların toplam maliyeti ise 428 bin 402 TL'yi bulmuştu. Yine, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı İlanı 14.10.2011-Acele Kamulaştırma 04.02.2012 için Bakanlar Kurulu Kararı Alınması ve hak sahiplerine yüzde 50'Sİ TOKİ, yüzde 50'si Belediye tarafından karşılanmak üzere 350 TL'ye kadar kira yardımı yapıldı.

Bayrampaşa ve Atatürk Mahallesi'nde yaptırılan konutların temeli 1 Haziran 2013 tarihinde dönemin Valisi Eyüp Tepe, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kentsel Yönetim Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, tarafından atılmıştı. - KARS

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta Müjdeyi Verdi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta Müjdeyi Verdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Optimar anketinde en beğenilen siyasetçi Cumhurbaşkanı Erdoğan olurken onu cezaevindeki Demirtaş takip etti Çarşamba gününe dikkat! Beklenen kar yağışı İstanbul'a geri dönüyor Kumar baskınında yakalanan vatandaştan basın mensuplarına ilginç isyan: Sizin bu yaptığınız boşanmaya sebep olur Mezar taşlarında yeni döneme geçiliyor! Dua, resim ve yazı yerine karekod sistemi geldi Iğdır'dan Erzurum'a dönen kamyon şoförünün seyir halindeyken ayakları dondu AK Parti'nin 2020'nin en beğenilen olayı anketinde ilk sırayı Ayasofya'nın ibadete açılması aldı Fransa'da 2 milyona yakın ördek kuş gribi nedeniyle itlaf edildi Fenomen dizi Çukur, Fenerbahçe'nin Mesut Özil transferine gönderme yaptı