Kars Valisi Öksüz'den muharrem ayı ve Kerbela mesajı Açıklaması - Son Dakika

Kars Valisi Öksüz'den muharrem ayı ve Kerbela mesajı Açıklaması

29.08.2020 10:41
Kars Valisi Öksüz'den muharrem ayı ve Kerbela mesajı Açıklaması, System.String[]

Kars Valisi Türker Öksüz, muharrem ayının 10. günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kars Valisi Türker Öksüz, muharrem ayının 10. günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Öksüz, mesajında, muharrem ayının, İslam tarihinde önemli yeri olan bir zaman dilimini temsil ettiğini belirtti.

Muharrem ayının 10'uncu günü meydana gelen Kerbela'nın, tüm Müslümanların ortak hafızasında yer alan, asırlardır hiç dinmeyen büyük bir acı olduğunu ifade eden Öksüz, şunları kaydetti:

"Bugün Kerbela denince yüreği yanan, Hazreti Hüseyin anılınca 'ah' çeken her Müslüman, Kerbela üzerine düşünmeli, Kerbela'nın felsefesini çok iyi analiz etmeli, doğru anlamalı ve dersler çıkarmalıdır. Kerbela Olayı'nın 1381'inci yıl dönümünde Hazreti Hüseyin efendimiz başta olmak üzere Kerbela şehitlerimizi ve cennet vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kars Valisi Öksüz'den muharrem ayı ve Kerbela mesajı Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe'den kiralanan Frey, Waasland formasıyla 15. golüne ulaştı Fenerbahçe'den kiralanan Frey, Waasland formasıyla 15. golüne ulaştı Son Dakika: Türkiye'de 11 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 237 kişi vefat etti, 50 bin 678 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 11 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 237 kişi vefat etti, 50 bin 678 yeni vaka tespit edildi Anne ve kızı aynı gün koronavirüsten hayatını kaybetti Anne ve kızı aynı gün koronavirüsten hayatını kaybetti AB Konseyi Başkanı Michel'in istifası için kadın derneklerinden imza kampanyası AB Konseyi Başkanı Michel'in istifası için kadın derneklerinden imza kampanyası Ekrem İmamoğlu'nun eşi ve 2 çocuğu koronavirüse yakalandı Ekrem İmamoğlu'nun eşi ve 2 çocuğu koronavirüse yakalandı Çin'den koronavirüs aşısı itirafı: Koruyuculuk seviyeleri düşük Çin'den koronavirüs aşısı itirafı: Koruyuculuk seviyeleri düşük "Anne" diye bağıran horoz kesilmekten son anda kurtuldu Diyanet, Ramazan'da uyulacak tedbirleri sıraladı! Camide teravih kılınmayacak, mukabele serbest Diyanet, Ramazan'da uyulacak tedbirleri sıraladı! Camide teravih kılınmayacak, mukabele serbest

Son Dakika Haberleri