Son Dakika Haberleri: Kaşıkçı Cinayetinin Sır Otomobili İstanbul'da Terk Edilmiş Halde Bulundu

Kaşıkçı Cinayetinin Sır Otomobili İstanbul'da Terk Edilmiş Halde Bulundu

29 gün önce

Sultangazi Zeminaltı Otoparkı'nda Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na ait bir araç terk edilmiş bir halde bulundu. Bulunan aracın Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü gün konsolosluk çevresinde olduğu belirtildi.

2 Ekim'de Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülen Cemal Kaşıkçı cinayetinde yeni bir gelişme yaşandı. Sultangazi Zeminaltı Otoparkı'nda Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na ait bir araç terk edilmiş bir halde bulundu. Bulunan aracın Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü gün konsolosluk çevresinde olduğu belirtildi.

OTOPARKTA, KONSOLOSLUĞA AİT ARAÇ BULUNDU

Soruşturma kapsamında çalışmalarını sürdüren İstanbul Emniyeti, Başkonsolosluğa ait "34 CC 1736" diplomatik plakalı bir aracın Sultangazi'de bir otoparkta park edilmiş halde olduğunu belirledi.

POLİS, DİPLOMATİK PLAKALI ARAÇTA İNCELEME YAPACAK

Başkonsoloslukta görevli Türk sürücünün, Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasından birkaç gün sonra otoparka bıraktığı diplomatik plakalı araçta polisin inceleme yapacağı belirtildi.

Soruşturma kapsamında daha önceden konsolosluğa ait olan tüm araçlarda inceleme yapılmıştı.

NE OLDU?

Suudi Arabistan yönetimi, 2 Ekim'de İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın "konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü" açıklamıştı.
Soyunarak Buz Tutmuş Göle Atlayan Çılgın Kadın, Ayağını Kırdı Son Dakika! Zonguldak'ta Maden Ocağında Patlama: 3 İşçi Mahsur Kaldı

İYİ Parti'nin 'Asgari Ücretliden Vergi Alınmasın' Araştırma Önergesi Reddedildi