Kaymakam Fırat, Şanlıurfa'daki Mültecilerle Bayramlaştı - Son Dakika

Kaymakam Fırat, Şanlıurfa'daki Mültecilerle Bayramlaştı

28.07.2014 19:54
Kaymakam Fırat, Şanlıurfa'daki Mültecilerle Bayramlaştı, System.String[]

Şanlıurfa Akçakale'de Süleyman Şah konaklama tesislerinde barınan Suriyeli mültecilerle bayramlaşan Kaymakam Fırat, yakın zamanda ülkelerinde bayramı yaşamalarını diledi.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah konaklama tesislerinde barınan Suriyeli mültecilerle bayramlaşan Kaymakam Eyüp Fırat, yakın zamanda ülkelerinde bayramı yaşamaları temennisinde bulundu.

Ülkelerinde çıkan iç karışıklıktan dolayı Türkiye'ye sığınan ve Akçakale Süleyman Şah konaklama tesislerinde bulunan sayıları 28 bine ulaşan çadır kentte sakinleri, ülkelerinden uzakta 5. bayramı sesiz ve hüzünlü geçirdiler. Hüzünlerine ortak olmak ve bir nebze de olsa onları sevindirmek için Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, çadır kent genel koordinatörü Ahmet Alptekin, çadır kent müdürü Hüseyin Ortaç, kamp müdür yardımcıları Bekir Engül, Hasan Öztürk ve birim sorumluları mültecilerle bayramlaştı.

Ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Kadın Meclisi Başkanı Mecduliye Firas, "Öncelikle bayramda bizleri ziyaret edep, unutmadığınız için teşekkür ederim. Kadın meclisi üyeleri olarak bizlere verdiğiniz cesaretle maneviyatımız yükseldi ve çalışmalarda enerji kazanmaktayız. Sizlerin bizler daha fazla destek vermenizi bekliyoruz. İnşallah yakın zamanda bizler ev sahibi olarak sizleri Suriye'de ağırlarız. ve bundan son derece memnun oluruz" dedi.

Kaymakam Fırat, "Çadır kentte kadın meclisinin faaliyetlerini yakinen takip etmekteyim. Çok güzel işler yapmaktasınız. Yakın zamanda sizleri bir müjdeli haber vereceğim. İnşallah sizlerin burada ürettikleri el işini dışarıda pazarlayarak sizlere katkıda bulunmak istiyoruz. Bununla birlikte İnşallah en yakın zamanda bu savaş biter de sizler ülkenizde mutlu ve huzurlu bir ortama kavuşursunuz. Sizler ve yakınlarınıza hayırlı bayramlar diliyorum" dedi. - ŞANLIURFA

Kaymakam Fırat, Şanlıurfa'daki Mültecilerle Bayramlaştı
Kaymakam Fırat, Şanlıurfa'daki Mültecilerle Bayramlaştı
Kaymakam Fırat, Şanlıurfa'daki Mültecilerle Bayramlaştı
Kaymakam Fırat, Şanlıurfa'daki Mültecilerle Bayramlaştı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kaymakam Fırat, Şanlıurfa'daki Mültecilerle Bayramlaştı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe, Ankaragücü maçı esnasında yayıncı kuruluşu protesto etti Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisinden ayrıldı Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'den ayrılacak futbolcuların ismini tek tek verdi Antalya'daki balık ölümleriyle ilgili 10 işletme kapatılıp 2 milyon 598 bin lira ceza uygulandı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, kendisine saldıran bir kişiyi teşhis etti DSÖ'den koronavirüs aşısı açıklaması: Dünya feci bir ahlaki başarısızlığın eşiğinde Son Dakika: ABD'de Kongre binası, güvenlik tehdidi nedeniyle giriş ve çıkışlara kapatıldı Korkutan araştırma! Kovid-19'u atlatanların üçte biri ilk 5 ayda tekrar hastaneye kaldırıldı