Kaymakam Yıldız, Mahallelilerin Sorunlarını Dinledi - Son Dakika

Kaymakam Yıldız, Mahallelilerin Sorunlarını Dinledi

02.09.2016 10:58
Kaymakam Yıldız, Mahallelilerin Sorunlarını Dinledi, System.String[]

Mersin’in Bozyazı Kaymakamı Suat Yıldız, ilçeye en uzak mesafedeki 2 mahalle ve bunlara bağlı yayla konumundaki 6 yerleşim alanında vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve isteklerini dinledi.

Mersin'in Bozyazı Kaymakamı Suat Yıldız, ilçeye en uzak mesafedeki 2 mahalle ve bunlara bağlı yayla konumundaki 6 yerleşim alanında vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve isteklerini dinledi.

Bozyazı Kaymakamı Yıldız, ilçeye bağlı Kızılca ve Dereköy Mahalleleri ile bunlara bağlı Ardıçalanı, Çamalanı, Devrent, Sarınç, Kozağacı ve Bağlama yerleşim alanlarını ziyaret etti. Yıldız'a ziyaretinde İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Savaş Cingöz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Hakan Acı, Bozyazı Orman İşletme Müdürü Mehmet Alper, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Remzi Bardak, Bozyazı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ümran Şeref ve Mersin Büyükşehir Belediyesi görevlisi Faik Tok da eşlik etti. Mahalleler ve yayla yerleşim alanlarında incelemelerde bulunan Kaymakam Yıldız, mahalle muhtarlarından da bilgi aldı.

Kaymakam Yıldız ve beraberindekiler ilk ziyareti Kızılca Mahallesi'nin Ardıçalanı yaylasına gerçekleştirdi. Ardıçalanı yaylasında Kızılca Mahalle Muhtarı Adnan Şimşek ve vatandaşlar tarafından karşılanan Yıldız, cami avlusunda vatandaşlarla sohbet ederek sorun ve isteklerini dinledi. Vatandaşların, domuz ve yılkı atlarının tarım alanları ile meyve bahçelerine zarar vermeleri nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını, ancak yasak nedeniyle domuzları vuramadıklarını, yılkı atlarına ise kıyamadıklarını söylemeleri üzerine Yıldız, kendisinden yapılabilecek isteklerde bulunulmasını istedi. İnsanların doğal yaşama müdahalesi sonucunda bazı hayvan türlerinde artış olduğunu belirten Yıldız, dolayısıyla domuz ve yılkı atlarına karşı yapabilecekleri bir şey olmadığını dile getirdi. Yayla sakinlerinden kendi önlemlerini almalarını isteyen Yıldız, vatandaşlar tarafından istenirse doğaya kurt bırakabileceklerini söyledi. Yayla sakinleri ise kurdun hayvanlarına ve kendilerine zarar vereceği endişesiyle bu öneriyi kabul etmediler.

"Sık sık elektrik kesilmesi il genelinde yaşanan bir sorun"

Yıldız, diğer yerleşim alanlarına yaptığı ziyaretlerde de vatandaşların, bozuk yolların yapılması, sık sık kesilen elektrik, içme suyu, sulama suyu ve camilerde imam eksikliği konularındaki sorunlarını dinledi. Yol ve içme suyu gibi hizmetlerin Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yerine getirildiğini anımsatan Yıldız, Büyükşehir görevlisinin gerekli notları aldığını, ancak kendisinin de takipçisi olacağını kaydetti. Yıldız, "Sık sık elektrik kesilmesi sadece Bozyazı ile ilgili bir sorun değil. İl genelinde bu sorun yaşanmakta. Sayın Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan'ın, muhtarlarımızla yaptığı toplantıda bu sorun gündeme geldi. İlgili firmanın 3 milyon dolarlık bir yatırım yaparak şebeke yenileme çalışması yaptığını ve çalışma bittiğinde sorunun tamamen çözülmüş olacağını söyledi. Bana aktardığınız bu konuların çoğu zaten Sayın Bakanımıza aktarıldı. Bakanımız da ilgili daire müdürlüklerine gerekli talimatları anında verdi. Ben yine de sorunlarınızın takipçisi olacağım. Camiler kadrolu olmadığı ve bu yerleşim alanlarının çoğunluğu yayla konumunda olduğu için kadrolu imam ataması yapılamıyor. Geçici bir çözüm için sorunlarınızı yetkili kurumlara ileteceğim ve sizleri de bilgilendireceğim" dedi.

Yıldız, daha sonra Dereköy Mahallesi'ne bağlı Bağlama yerleşim alanına geçti. Burada da vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Yıldız, Bozyazı ilçe merkezine çok uzak olmaları nedeniyle sağlık hizmetleri konusunda sıkıntılar yaşadıklarını, hastaların iğne yaptırmak için bile ilçe merkezine inmek zorunda kaldıklarını, yerleşim alanına geçici olarak bir hemşire görevlendirilmesini isteyen vatandaşlara, aile hekimlerinin hafta içerisinde yerleşim yerlerini dolaşarak vatandaşlara sağlık hizmeti sunduğunu, geçici olarak tek bir hemşire görevlendirmenin de yasal olmadığını söyledi.

Yıldız, mahalle ziyaretlerinde çocuklara kitap ve gofret de dağıttı. - MERSİN

Kaymakam Yıldız, Mahallelilerin Sorunlarını Dinledi
Kaymakam Yıldız, Mahallelilerin Sorunlarını Dinledi
Kaymakam Yıldız, Mahallelilerin Sorunlarını Dinledi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kaymakam Yıldız, Mahallelilerin Sorunlarını Dinledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD polisinin şüpheli şahsı kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı Hollandalı golcü Klaas-Jan Huntelaar, eski takımı Schalke 04'e geri döndü Ümitcan Uygun'un ağabeyi, Müge Anlı'yı ölümle tehdit etti Öldü diye morga kaldırılan işçi tekrar canlandı ama kurtarılamadı Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor ABD'den Hindistan'a S-400 tehdidi: Türkiye'ye benzer yaptırımları uygularız FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı