Kayseri'den kısa kısa - Son Dakika

Kayseri'den kısa kısa

14.02.2021 16:19
Kayseri'den kısa kısa, System.String[]

Kocasinan Belediyesi, ilçedeki yeraltı çöp konteyner sayısını 63'e yükseltti.

Kocasinan Belediyesi, ilçedeki yeraltı çöp konteyner sayısını 63'e yükseltti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, temizlik çalışmaları sayesinde vatandaşlara daha güzel ve daha hijyenik bir ortam sunuluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, daha çevreci bir Kocasinan için durmaksızın çalıştıklarını belirtti.

Temizlik işlerine ayrı bir önem verdiklerini vurgulayan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti:

"İlçe genelinde yaptığımız çalışmalarla şu ana kadar toplam 63 yeraltı çöp konteynerinin montajını gerçekleştirdik. Bu yıl içerisinde çevreci konteynerin sayısını artırarak, vatandaşlarımızın yoğun olduğu noktalara konuşlandıracağız. Dünya kalitesinde hizmet verdiğimiz uygulamayla hemşerilerime daha hijyenik ve daha temiz bir ortam sunuyoruz. Ayrıca konteynerler sayesinde çevre temizliğine katkı sağlıyoruz."

Eğitim-Bir-Sen Kayseri Şubesi Başkanı Kalkan'ın açıklaması

Eğitim-Bir-Sen Kayseri Şubesi Başkanı Aydın Kalkan, kazanımlarla dolu hak, emek ve özgürlük mücadelelerinde 29. yıla girdiklerini bildirdi.

Kalkan, yaptığı yazılı açıklamada, sendikalarının eğitim çalışanlarının mesleki dayanışması, mali, özlük ve sosyal haklarının korunup geliştirilmesi amacıyla kurulduğunu belirtti.

Mağdur edilmiş, mazlum bırakılmış, zulme ve haksızlığa uğramış coğrafyalara her zaman yardım eli uzattıklarını aktaran Kalkan, şu ifadeleri kullandı:

"Eğitim-Bir-Sen olarak, kazanımlarla dolu hak, emek ve özgürlük mücadelemizde 29. yılımıza girdik. Fikirden aksiyona, birlikten sendikaya, birlerden yüz binlere, etkiden genel yetkiye, toplu görüşmeden toplu sözleşmeye, genel yetkiden zirveye, yerelden evrensele, zirveden yeni ufuklara, yeni ufuklardan yeni umutlara sürdürdüğümüz tarihimizde sendikacılıkta yeni bir çığır açtık, sendikacılığa yeni bir soluk getirdik."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kayseri'den kısa kısa - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Seçmen en çok hangi partilere mesafeli? Son ankette İYİ Parti büyük sürpriz yaptı Seçmen en çok hangi partilere mesafeli? Son ankette İYİ Parti büyük sürpriz yaptı Uyuşturucu taciri, gözünü kırpmadan polisi makineli silahla taradı Uyuşturucu taciri, gözünü kırpmadan polisi makineli silahla taradı Emniyet, İstanbul ile yurt dışındaki 2 şehrin uyuşturucu kullanımının karşılaştırıldığı haberleri yalanladı Emniyet, İstanbul ile yurt dışındaki 2 şehrin uyuşturucu kullanımının karşılaştırıldığı haberleri yalanladı İngiltere'de koronavirüse bağlı son 7 aydaki en düşük can kaybı! Sadece 7 kişi vefat etti İngiltere'de koronavirüse bağlı son 7 aydaki en düşük can kaybı! Sadece 7 kişi vefat etti Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı Yıkımı süren binada kızının çeyizini gören baba gözyaşlarına boğuldu, Bakan Kurum hemen müdahale etti Yıkımı süren binada kızının çeyizini gören baba gözyaşlarına boğuldu, Bakan Kurum hemen müdahale etti Ekrem İmamoğlu'nun eşi ve 2 çocuğu koronavirüse yakalandı Ekrem İmamoğlu'nun eşi ve 2 çocuğu koronavirüse yakalandı İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı

Son Dakika Haberleri

23:44