Kazara Eşini Öldüren Kocaya 'Yeterince Acı Çektiği' İçin Ceza Verilmedi - Son Dakika

Kazara Eşini Öldüren Kocaya 'Yeterince Acı Çektiği' İçin Ceza Verilmedi

21.02.2017 14:23
Kazara Eşini Öldüren Kocaya 'Yeterince Acı Çektiği' İçin Ceza Verilmedi, System.String[]

Samsun’da kazara tabancayla eşinin ölümüne sebep olan koca yargılandığı mahkeme tarafından ’olaydan dolayı yeterince acı çektiği’ gerekçesiyle ceza verilmedi.

Samsun'da kazara tabancayla eşinin ölümüne sebep olan koca yargılandığı mahkeme tarafından 'olaydan dolayı yeterince acı çektiği' gerekçesiyle ceza verilmedi.

Olay, Samsun'un Atakum ilçesi Mevlana Mahallesi 737. Sokak'ta 2015 Ağustos ayında meydana gelmişti. Atakum Belediye Meclis Üyesi İsmail Karakuş (67), duyduğu bir ses üzerine eve hırsız girdiğini zannederek eline aldığı ruhsatsız tabancasıyla odaları dolaşmaya başladı. Evde bir şey bulamayan Karakuş, oturma odasına geldiğinde tabancanın horozunu indirirken silah ateş aldı. Tabancadan çıkan kurşun, sıcak hava nedeniyle oturma odasında uyuyan eşi Semiha Karakuş'un (64) alnına isabet etti. Ağır yaralanan Semiha Karakuş, olay yerinde hayatını kaybetti.

Olaydan sonra gözaltına alınan ve mahkemece serbest bırakılan İsmail Karakuş hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde "taksirle ölüme sebep olmak ve ruhsatsız silah suçundan" dava açıldı. Bugün görülen davanın son duruşmasına tutuksuz olarak yargılanan İsmail Karakuş katılmazken, avukatı duruşmada hazır bulundu. Mahkeme heyeti olayda kasıt olmaması ve kazara meydana gelmesini göz önünde bulundurarak Mustafa Karakuş'un 'eşinin ölümüne sebep olmaktan dolayı yeterince acı çektiği' kanaatine vararak ceza verilmesinin mağduriyetine sebep olacağından taksirle ölüme sebep olmak suçundan hapis cezası vermedi. Ruhsatsız silah suçundan da 10 ay hapis 400 lira da adli para cezasına çaptırılan Mustafa Karakuş'a verilen hapis ve para cezası da "Hükmün açıklanmasının geri bırakılması"na karar verilerek ertelendi. - SAMSUN

Kazara Eşini Öldüren Kocaya 'Yeterince Acı Çektiği' İçin Ceza Verilmedi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kazara Eşini Öldüren Kocaya 'Yeterince Acı Çektiği' İçin Ceza Verilmedi - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı